Jüri Ratase: ülemkogu saavutuseks on ühtsuse kinnitamine

"Mis tänasest jäi kõlama on ühtsus - et 27 liikmesriiki on ka tegelikult nendes teemades ühtsed," ütles Ratas. 

Pilt: Svetlana Aleksejeva

Jüri Ratase: ülemkogu saavutuseks on ühtsuse kinnitamine

"Mis tänasest jäi kõlama on ühtsus - et 27 liikmesriiki on ka tegelikult nendes teemades ühtsed," ütles Ratas. 

Peaminister Jüri Ratase hinnangul oli reedel lõppenud Euroopa Ülemkogu üheks peamiseks saavutuseks Euroopa Liidu ühtsuse kinnitamine. 

"Tänase hommiku tunnetus oli küll see, et me püüame minna kõik koos edasi. Erinavate kiiruste mõtet ei kasutatud. Pigem oli selline tunnetus, et see on väärtus, kui saame koos edasi minna 27-kesi või teatud teemades ka 28-kesi," rääkis Ratas.  

Samuti püsib peaministri kinnitusel Euroopa Liidu ühtsus kõnelustel Ühendkuningriigi lahkumise (Brexit) osas.  "Ma arvan, et edu on ühelt poolt, et ei ole juhtunud seda, mida võib-olla kardeti Brexiti alguses, et erinevad riigid hakkavad kahepoolseid läbirääkimisi pidama. Seda ei ole olnud, Euroopa Liit on olnud väga ühtne," lisas Ratas.  

Eesti valitsusjuht tunnustas ka Ühendkuningriiki, mis ei ole Brexiti teemasid hakanud siduma muude kahepoolsete suhete küsimustega. "Kui ma võtan Suurbritannia ja Eesti vahelise kahepoolse suhte, siis Brexiti ja mingite teemade sidumist ei ole toimunud. Selles mõttes ma arvan, et mõlemad osapooled on käitunud mõistlikult," ütles Ratas.  

Eesti valitsusjuhi sõnul oli Ülemkogul tunnetatav ka üleüldine positiivne meelsus ning suurem optimism tuleviku osas.

Selle üheks kinnituseks oli ka liidrite antud toetus Euroopa Ülemkogu presidendi Donald Tuski ideele suuremate vaidlusteemade lahendamiseks sagedamini kohtuda, märkis Ratas.  

Laadimine...Laadimine...