Keskerakond võib peatada Savisaarele palga maksmise

"Ma arvan, et sellises seisus, kus erakonna liige on valinud poliitlises mõttes täiesti teise tee, selline lepinguline suhe vist ei ole enam väga mõistlik," ütles peaminister Jüri Ratas.

Pilt: Svetlana Aleksejeva

Keskerakond võib peatada Savisaarele palga maksmise (1)

"Ma arvan, et sellises seisus, kus erakonna liige on valinud poliitlises mõttes täiesti teise tee, selline lepinguline suhe vist ei ole enam väga mõistlik," ütles peaminister Jüri Ratas.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et erakond võib tühistada oma endise esimehe Edgar Savisaarega sõlmitud töölepingu, vahendas BNS.

"Ma arvan, et sellises seisus, kus erakonna liige on valinud poliitlises mõttes täiesti teise tee, selline lepinguline suhe vist ei ole enam väga mõistlik," ütles peaminister Ratas esmaspäeval rahvusringhäälingu uudistesaates avaldatud usutluses.

Ratas viitas siiski, et otsuse lõpetada Savisaarega sõlmitud tööleping ajaloonõuniku ametikoha täitmiseks peab tegema juhatus.

"Kuna see (Savisaare palkamine ajaloonõunikuks - BNS) oli tooona juhatuse otsus, siis kindlasti ma soovin, et see oleks ka seekord juhatuse otsus," ütles erakonna esimees.

"Kindlasti võivad tulla," ütles Ratas vastuseks küsimusele, kas muudatused võivad tulla.

Keskerakonna endine esimees Edgar Savisaar ütles esmaspäeval ilmunud teate kohta tema võimalikust erakonna palgalt mahaarvamisest, et tööleping võiski olla sõlmitud ainult tema äraostmiseks.

"Kuulsin ühest Jüri Ratase esinemisest, et ta ei luba mulle edaspidi palka maksta, ehk teisiti öeldes laseb mu lahti. Ma olen varemgi tunnetanud, et tööleping oli vaid minu äraostmiseks," kirjutas Savisaar öösel sotsiaalmeediasse.

"Varem jäeti küll mulje, et erakond täidab justkui kohust oma asutaja ees," lisas Savisaar.

"Muide, eelmiste riigikogu valimiste vanast rasvast elatakse Toompeal veel tänini," lisas korruptsiooni süüdistatuna kohtu all olev Keskerakonna endine juht.

Keskerakond alustas Savisaarele ajaloonõuniku palga maksmist tänavu 31. jaanuari, erakond vähendas Savisaarele makstavat algselt teatatud 3500 euro suurust summat, kuna on tema eest tasunud õigusabikulusid.

Savisaar otsustas kandideerida kohalikel valimistel Keskerakonnast eraldi, moodustades oma valimisliidu, mis osales valimistel koos Urmas Sõõrumaa loodud Tegusa Tallinna valimisliiduga, kuid nimekiri Tallinna volikokku ei pääsenud. Savisaar kogus küll isikumandaadiks piisava 3621 häält, kuid see on tema aegade üks nõrgemaid tulemusi.

Veel augusti alguses andis Ratas mõista, et kuigi erakonna endine juht teatas kandideerimisest oma valimisliidus, jätkab ta Keskerakonna ajaloonõuniku tasustataval ametikohal.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...