Lauristin lubas kindlasti Euroopa Parlamendist Tartusse naasta

Mina tulen tagasi kindlasti, olen oma sillad juba põletanud," ütles Marju  Lauristin täna Strasbourgist. "Minu otsus oli tehtud juba siis, kui ma valimistel kandideerisin."

Pilt: Scanpix

Lauristin lubas kindlasti Euroopa Parlamendist Tartusse naasta

Mina tulen tagasi kindlasti, olen oma sillad juba põletanud," ütles Marju  Lauristin täna Strasbourgist. "Minu otsus oli tehtud juba siis, kui ma valimistel kandideerisin."

Euroopa Parlamendi sotsiaaldemokraadist liige Marju Lauristin, kes kandideeris edukalt kohalikel valimistel Tartus, lubas hoolimata sellest, et sotsid ilmselt linna koalitsioonist välja jäävad, tagasi Tartusse tööle tulla, vahendas BNS.

Tema sõnul ei saa ta oma naasmist enne ametlikult vormistada, kui Tartus on valimistulemused kinnitatud. "Siis on mul kolm päeva aega, et Euroopa Parlamendi juhtkonnale oma mandaadi mahapanekust ametlikult teatada," märkis eurosaadik.

"(Euroopa Parlamendi sotsiaaldemokraatide) fraktsiooni informeerisin oma kandideerimisest kohalikel valimistel kohe, kui selle otsuse tegin. EP juhtkonda teavitab seaduse kohaselt Eesti Vabariigi valimiskomisjon pärast seda, kui olen neile teatanud oma otsuse, kas võtan vastu valituks saanuna oma mandaadi kohalikus volikogus," täpsustas Lauristin.

Samas rõhutas Lauristin, et kui ta Euroopa Parlamendist naaseb, siis kavatseb ta pühenduda taas rohkem aega tööle ülikoolis.

"Ma tulen ikkagi tagasi eelkõige mitte linna, vaid ülikooli. Ma olen ka praegu ülikoolis 0,2 kohaga tööl olnud, ma ei ole ainult emeriit. Ma olen õppetööd jätkanud ja tahan seda teha kuni jaksan," rääkis professor Lauristin.

Tema sõnul kavatseb ta koos kolleegidega tehtud teadustöö "Mina. Maailm. Meedia" inglise keelde panna ning kindlasti avada põhjalikumalt ka oma kogemuse tööst Euroopa Parlamendis.

"Selge see, et mul hakkab olema aega rohkem kui mul praegu on ja kui mul kunagi elus on olnud," tunnistas eurosaadik.

Lauristin sai kohalike omavalitsuste valimistel Tartus 1888 häälega teise tulemuse, temast rohkem sai hääli - 4699 - ainult reformierakondlasest linnapea Urmas Klaas.

Esmaspäeval selgus, et Tartus kohalikud valimised võitnud Reformierakond otsustas alustada koalitsioonikõnelusi Keskerakonnaga, seni kuulusid Emajõelinnas võimuliitu lisaks eelnimetatutele ka sotsiaaldemokraadid. Reformierakond sai Tartu 49-kohalises volikogus 20 mandaati, sotsiaaldemokraadid kaheksa ja Keskerakond seitse kohta.

Euroopa Parlamendi praeguse koosseisu mandaat kestab kuni 2019. aastani, kui kevadsuvel tulevad uued Europarlamendi valimised.

Laadimine...Laadimine...