Mihkelson: Põhja-Koreale antav ennetuslöök lõpeks katastroofiga

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson leiab, et võimalik ennetuslöök Põhja-Korea vastu tooks kaasa katastroofilised tagajärjed.

Pilt: Scanpix

Mihkelson: Põhja-Koreale antav ennetuslöök lõpeks katastroofiga (1)

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson leiab, et võimalik ennetuslöök Põhja-Korea vastu tooks kaasa katastroofilised tagajärjed.

"Korea poolsaarel on ristunud mitme suurriigi huvid, kes samal ajal pole just parimates omavahelistes suhetes. See omakorda muudab keerulisemaks toimiva surve avaldamise Põhja-Koreale. Kuigi õhus on ka jutud võimalikest sõjalistest survemeetmetest, tooks igasugune ennetuslöök suure tõenäosusega kaasa katastroofilised tagajärjed," ütles Mihkelson enne siirdumist Lõuna-Koreasse, kus toimub NATO parlamentaarse assamblee kaitse- ja julgeolekukomitee väljasõiduistung, vahendas BNS.

Mihkelsoni sõnul pöörab NATO parlamentaarne assamblee teravdatud tähelepanu julgeolekudünaamikale Ida-Aasias, sest sellel on vahetu globaalne mõju. Mihkelsoni sõnul on päevselge, et Põhja-Korea raketi- ja tuumakatsetused vaid kruvivad pingeid Korea poolsaarel ning lähemas tulevikus võib olukord veelgi teravneda.

NATO parlamentaarse assamblee Eesti delegatsiooni juhtiv Mihkelson  osaleb neli päeva kestval kaitse- ja julgeolekukomitee väljasõiduistungil Lõuna-Koreas, kus kõne all on regiooni julgeolekukeskkond.

Väljasõiduistungil tulevad jutuks Seouli ja Pyongyangi vaheliste läbirääkimiste väljavaated ning Korea suhted Jaapani, Hiina ja Venemaaga. Lõuna-Korea annab NATO parlamentaarse assamblee kaitse- ja julgeolekukomitee liikmetele ülevaate oma relvajõudude ümberkujundamisest. Delegatsioon külastab ka demilitariseeritud tsooni. Samuti käsitletakse Lõuna-Korea ja NATO liitlaste julgeolekukoostöö võimalusi ning julgeolekukoostöö arengut Ameerika Ühendriikidega.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...