4 kommentaari

Leedu Poola vaenlane

Vasta kommentaarile

Lugupeetavad püüame mõneti teada vähemalt meie lähinaabrite ajalugu - peale I ilmasõda tekkinud uuele Leedule oli Poola kõige verisem vaenlane. Poola võttis ära Leedult pealinna Wilno leedupäraselt siis Vilnius ja terve Wilno vojevoodkonna. Leedu heaks võimalikuks liitlaseks oli ei keegi muud kui Nõukogude Liit - vanelane oli ju ühine Poola. Leedu oleks peaaegu 1. septembril koos Saksamaa ja Slovakkiaga Poolale kallale tunginud algatades koos Saksamaa ja Slovakkiaga II ilmasõja. Ainul Jossif Stalini tungiv soovitus takistas Leedul sõda kuulutamast Poolale teatavasti Stalin lubas arvestada Poola järjekordsel jagamisel Leedu huve. Ja muide ka tegi seda oktoobris 1939. a. peale Poola jagamist anti Leedule üle Wilno leedupäraselt Vilnius ja terve Wilno vojevoodkond. Millega tegelasid Poola head ja ustavad liitlased Inglismaa ja Prantsusmaa oktoobris 1939.a. teab keegi? Mitte kedagi see ei huvita tegelt prantslannad tegid imet said hakkama miljonite ja miljonite hambuni relvis lihtsalt mõttetult molutavate meestega - said hakkama inglannad siis hoidsid kodurinnet.

lugeja

Vasta kommentaarile

https://www.rubaltic.ru/article/politika-i-obshchestvo/20190823-pakt-molotova-ribbentropa-pribaltika-lishilis-nezavisimosti-iz-za-litvy/?utm_source=smi2
Vene pool MRP-st. Määravaks sai Leedu presidendi tegevus.

väärikas lahendus

Vasta kommentaarile

Lugupeetavad Vene vägede väljaviimine Baltimaadest oli väga suur saavutus ja seda kõigile osalistele. Püüdke jälgida momendil näiteks Afgaanis toimuvat tohutu pingutust teat lahendus sealkandis leida. Ja seda olukorras kus Afgaan on teat sedelitega praktiliselt ülekülvatud ja momendil seal toimetava üliriigi üleilmne vastane ei tari stingereid taliibidele ei mahita mujaheede. Kui Vene saadaks mujaheedidele stingereid nagu mingi aeg tagasi usakas sealsamas tegi siis teadatuntud Gruz200 iga nädal San Diego poole amid kodu. Leiti lahendus respekt. Ja siis võib ka viina võtta.

Mis see uunikum

Vasta kommentaarile

parem on, mis meie teedel nüüd vuravad, ja võõrväed pole ju kuhugi kadunud?!

Laadimine...Laadimine...