Poliitika

Ossinovski: palgaaudit võiks vähendada palgalõhe
Poliitika Eesti

Ossinovski: palgaaudit võiks vähendada palgalõhe

"Ettevõtete juhid ei ole ju halvad inimesed, et tahaks naistele vähem maksta. Kui asjale teadlikult tähelepanu ei pööra, tekibki palgalõhe," ütles riigikogu liige Jevgeni Ossinovski konverentsil "Naiste majanduslik iseseisvus on inimõigus".

Riigikogu pitsitab elatisraha võlglasi

Riigikogu pitsitab elatisraha võlglasi

"Eelnõu võimaldab täiendavalt tunnistada kehtetuks elatise võlgniku reisidokumendid- näiteks Eesti kodaniku pass, ajutine reisidokument, meremehe teenistusraamat, meresõidutunnistus ning keelata ka nende väljaandmine," ütles Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid.

Ligi peab kõige tõenäolisemaks Reformi- ja Keskerakonna valitsust

Ligi peab kõige tõenäolisemaks Reformi- ja Keskerakonna valitsust (2)

"Selle tõenäosus kõikidest variantidest on suurem," arvas Reformierakonna riigikogu fraktsiooni esimees Jürgen Ligi, kes samal ajal nimetas Keskerakonda ja EKREt "ühe tagumiku kaheks kannikaks". "No muidugi võib tulla keski, sotside ja mingisugune pasteedi-valitsus," lisas ta."Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid rõhutas, et koalitsioon selgub valimistulemustest. "Reformierakonna aastatepikkune jokker on pärast Keskerakonna kahte valitsusaastat poris."

Beekmann: vanasti Reformierakonna poliitikud uskusid, et aktsiiside tõstmine on kõige tõhusam meede alkoholikahjude vähendamiseks

Beekmann: vanasti Reformierakonna poliitikud uskusid, et aktsiiside tõstmine on kõige tõhusam meede alkoholikahjude vähendamiseks

 Riigikogu lükkas tagasi Reformierakonna fraktsiooni eelnõu, mis oleks langetanud lahja alkoholi aktsiisimäärasid 2017. aasta veebruarikuu tasemele. "Aktsiiside langetamine ei taastaks aga suure tõenäosusega tõstmisele eelnenud olukorda, vaid mõjuks suurele osale meie elanikkonnast kardetavasti negatiivsemalt," ütles Eesti Karskusliidu juhatuse liige Lauri Beekmann ja lisas, et aktsiisitõstmiste eelsesse aega võiks tagasi minna vaid selleks, et taastada nii erakondade kui ka valdava osa rahva usk tõenduspõhistesse meetmetesse, milleks aktsiisipoliitika kindlasti on.

Keskerakonna esinumber Mustamäel ja Nõmmel on Taavi Aas

Keskerakonna esinumber Mustamäel ja Nõmmel on Taavi Aas

Keskerakonna esinumber märtsikuistel riigikogu valimistel Mustamäe ja Nõmme piirkonnas on Tallinna linnapea Taavi Aas, samas valimisringkonnas kandideerivad ka riigikogu liige Tiit Terik, Mustamäe linnaosavanem Lauri Laats ja Vene kultuurikeskuse juht Eduard Toman.

PILTUUDIS: Ratas kohtas Arnold Schwarzeneggerit

PILTUUDIS: Ratas kohtas Arnold Schwarzeneggerit

Eesti peaminister Jüri Ratas kohtas ÜRO kliimakonverentsil filminäitlejat ja poliitikut Arnold Schwarzeneggerit. "Tema sõnum oli lihtne – me teeme kõik koos head tööd, aga peame ka edaspidi pingutama, et inimestest tingitud kliimamuutustele vastu seista," kirjeldas Ratas. "Sõnavõtu lõpetuseks kinnitas Arnie oma tuntud lööklausega "I'll be back!"."

Andrus Vaarik: EKRE kõnetab agressiivseid valijaid, terve mõistusega seda analüüsida ei saa

Andrus Vaarik: EKRE kõnetab agressiivseid valijaid, terve mõistusega seda analüüsida ei saa (3)

"Ma kahtlustan küll, et EKRE liidritel on salajas hea meel, et see läks vägivaldseks," sõnas näitleja ja sotsiaaldemokraat Andrus Vaarik vägivaldseks muutunud meeleavalduse kohta riigikogu ees. "EKRE liikumine on väga usupõhine ja ei allu analüüsile, mistõttu on nendega väga raske dialoogi pidada," lisas Vaarik. "Terve mõistus jääb nende analüüsimisel suhteliselt abituks."

Anvelt: iga nädal saan kirju sooviga, et mina ja mu lapsed mädaneks põrgus

Anvelt: iga nädal saan kirju sooviga, et mina ja mu lapsed mädaneks põrgus

Poliitikast lahkunud endine siseminister Andres Anvelt tunnistas, et poliitika toob kaas närvilisuse ja muudab valuläve. "Ma julgen väita, et väga palju empaatiat poliitikas on teeseldud, sest muidu sa lihtsalt ei pea vastu. Väga palju on mürki. Ma saan nädalas kaks-kolm kirja, kus öeldakse, et ma mädaneks, et minu lapsed, lapselapsed mädaneksid põrgus ja nii edasi. Siis tuleb oma valuläve kõrgemaks tõsta, mis tähendab, et su empaatia tegelikult väheneb ja sa muutud kalgiks."

Indrek Tarand: Jaak Madison süüdistab ohvrit vägivallas

Indrek Tarand: Jaak Madison süüdistab ohvrit vägivallas (1)

"Ta mõistab küll hukka vägivalla, aga ei pane sinna lõppu punkti, vaid jätkab: "aga vägivalla ohver on ise süüdi"," kirjeldas europarlamendi liige Indrek Tarand EKRE aseesimehe Jaak Madison suhtumist. "Näiteks Madisonile meeldib naist peksta, siis ta ütleb alati, et aga naine ise noris."

Ratas: valitsus enam ränderaamistikku ei käsitle

Ratas: valitsus enam ränderaamistikku ei käsitle

"Nagu ma olen öelnud, et kui riigikogu oma seisukoha kujundab, mis on selgesõnaline, siis see on ju Eesti riigi positsioon," sõnas peaminister Jüri Ratas ja lisas, et eilne riigikogu avaldus ütles, et riigikogu toetab ränderaamistikuga ühinemist, aga Eesti ei toeta pagulaskvoote ja massiimmigratsiooni.

OSSINOVSKI: Kas Eesti riik ja ühiskond peavad valedel ja ülevõimendatud hirmudel põhinevatele inforünnakutele vastu?

OSSINOVSKI: Kas Eesti riik ja ühiskond peavad valedel ja ülevõimendatud hirmudel põhinevatele inforünnakutele vastu?

"Kui üks poliitiline jõud õõnestab inimeste usaldust riigi vastu, kui õhutatakse vägivalda nende vastu, kellega ollakse eri meelt, on see vastutustundetu ja ohtlik," rääkis sotside esimees Jevgeni Ossinovski riigikogus ränderaamistiku arutelul. "Eesti iseolemise kindlaim garantii on see, et me oleme maailmale vajalikud. Nii ei jää me otsustaval hetkel üksi."

Helir-Valdor Seeder: riigikogu peab võtma vastutuse

Helir-Valdor Seeder: riigikogu peab võtma vastutuse

Tänast riigikogu rändepakti arutelu kommenteerides ütles Isamaa erakonna esimees Helir-Valdor Seeder, et need erakonnad, kes toetavad rändepaktiga ühinemise otsustamist valitsuses, toetavad tegelikult sellega ühinemist, sest nad teavad valitsuse jõudude vahekorda.

Eesti hääletas EL-i ülemkogul Läti eest

Eesti hääletas EL-i ülemkogul Läti eest

Läti peaminister Maris Kučinskis ei osalenud pühapäeval isiklikel põhjustel Brüsselis Euroopa Liidu Brexiti-ülemkogul, Läti delegeeris oma hääle Eestile, ütles Läti peaministri pressisekretär Andrejs Vaivars.

Aas, Kõlvart ja Kaljulaid: Reformierakond kasutab ränderaamistikku ära valimiste huvides

Aas, Kõlvart ja Kaljulaid: Reformierakond kasutab ränderaamistikku ära valimiste huvides

"Olulisi välispoliitilisi küsimusi ei ole õige tuua sisepoliitiliste ambitsioonide ohvriks," ütlesid ühises avalduses Keskerakonna esinumbrid Tallinnas – linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart, linnapea Taavi Aas ja Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid. "Ka Eesti Vabariigi pealinna elanikele on oluline, et Eesti oleks usaldusväärne ja arusaadava käitumisega rahvusvahelise kogukonna liige ning me panustaks jõudumööda ka rahvusvaheliste institutsioonide töösse."

Jüri Ratas: oleme poliitilise kriisi otsustavalt seljatanud

Jüri Ratas: oleme poliitilise kriisi otsustavalt seljatanud

"Mul on kahju, et kõike positiivset püütakse varjutada külvates alusetuid hirme, valeinfot ning libauudiseid," teatas poliitilises avalduse peaminister Jüri Ratas lisades, et riigikogu toetus 2019. aasta riigieelarve teise lugemise läbimisele näitab, et valitsuses tekkinud pinged on tänaseks lahendatud. Ratase sõnul on Reformierakonna soov iga hinna eest taas võimule tõusta lõhkunud Eesti inimeste turvatunnet ja seadnud ohtu Eesti rahvusvahelise maine. "Oleme ausad, kogu see debatt on muutunud niivõrd keevaliseks ja ründavaks ainult seetõttu, et 3. märtsil toimuvad Riigikogu valimised."

Ratas Ligile: Reformierakond käitub nagu väike laps

Ratas Ligile: Reformierakond käitub nagu väike laps (3)

"Te olete ise olnud seitseteist aastat riigivastutuse kandjad valitsuskoalitsioonis, te teate, kui habras on meie positsioon, kui me räägime sellest, et meil on ühtne välispoliitika ja kaitsepoliitika. Ja nüüd te tulete seda õõnestama ja mängite selle välispoliitilise dimensiooniga," sõnas peaminister Jüri Ratas Jürgen Ligile, kes kritiseeris ränderaamistiku riigikogusse saatmist. "Mängite, et kord te tahate seda parlamenti, kord te seda ei taha parlamenti, nagu väike laps."

Kersti Sarapuu riigieelarve lugemise eel: valitsuskoalitsioon püsib koos ja üksmeelne

Kersti Sarapuu riigieelarve lugemise eel: valitsuskoalitsioon püsib koos ja üksmeelne (1)

"Valitsuskoalitsioon püsib koos ja üksmeelne, et teha Eesti inimeste heaks häid otsuseid," ütles Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu. "Järgmise aasta riigieelarve eelnõu suurendab Eesti inimese heaolu." Sarapuu tõi välja, et 2019. aasta eelarve toob palgatõusu õpetajatele, päästjatele, politseinikele, kultuuritöötajatele ja paljude teiste valdkondade esindajatele.

FOTOD JA VIDEOD! Kersti Kaljulaid: ränderaamistiku riigikogus arutamine ei ole valitsusvastutusest vabanemine

FOTOD JA VIDEOD! Kersti Kaljulaid: ränderaamistiku riigikogus arutamine ei ole valitsusvastutusest vabanemine (4)

"Mul on kahju, et meie pikaajaline välispoliitiline suund, mida kõik Eesti valitsused ja parlamendid justkui vaikiva kokkuleppena konsensuslikuna hoidnud, on toodud valimisvõitlusse," rääkis president Kersti Kaljulaid. "Ma arvan, et on aus, kui on näha, et muudmoodi sellest kriisist üle ei saa, siis anda see küsimus kõige demokraatlikumale organile - meie parlamendile - arutada. Küsimuse arutelu parlamendis ei ole ju valitsusvastutusest vabanemine," lausus Kaljulaid.

Laadimine...Laadimine...