Poliitika

Jüri Ratas: kahetsusväärne, et Reformierakond õõnestab Eesti välispoliitikat

Jüri Ratas: kahetsusväärne, et Reformierakond õõnestab Eesti välispoliitikat (3)

"Eesti välispoliitilise suuna õõnestamine, mida Reformierakonna mitmed juhtivpoliitikud on teinud, on väga kahetsusväärne," sõnas peaminister Jüri Ratas. "Välispoliitika on valdkond, kus oleme suutnud aastakümneid hoida ühtset joont, sõltumata sellest, millised erakonnad on parasjagu valitsuses ja kes opositsioonis. Loodan, et see põhimõte kehtib siiski ka edaspidi."

Omavalitsuste roll elukeskkonna parandamisel suureneb

Omavalitsuste roll elukeskkonna parandamisel suureneb

Ministeeriumide esindajad ja omavalitsused arutasid täna toimunud ümarlaual, kuidas lahendada seoses vananenud eluruumide ja väheneva rahvastikuga tekkinud probleeme. Kaasaegsete elutingimuste tagamiseks üle Eesti soovib riik anda omavalitsustele suuremat tegutsemisvabadust ja ka vastutust.

Peaminister Ratas: peame mõtlema oma lastele ja lastelastele

Peaminister Ratas: peame mõtlema oma lastele ja lastelastele (1)

"Me võiks mõelda, milliseks kujuneb Eesti aastaks 2118. Me võiks mõelda ka sellele, et meie rahvaarv mitte ei kahaneks, vaid kasvaks," ütles peaminister Jüri Ratas strateegia "Eesti 2035" koostamise avaseminaril. "Selle eesmärgi üks osa võiks olla ka see, et inimesed, kes on ära läinud, tulevad tagasi."

Erakonnameedia puhkeb õitsele

Erakonnameedia puhkeb õitsele (2)

Keskerakonnal on ajaleht Kesknädal ja EKRE-l oma uudistemeedium Uued uudised. Nüüd hakkab erakonna Isamaa veebi kokku panema endine ajakirjandusjuht Mart Luik, kes on riigikogu fraktsiooni nõunik.

Korterelamus asuvasse eluruumi peab tulevikus tagama liftiühenduse

Korterelamus asuvasse eluruumi peab tulevikus tagama liftiühenduse

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo allkirjastas määruse eelnõu, mille järgi peab tuleva aasta augustist olma korterelamus asuvasse eluruumi tagatud ühendus lifti abil. "Liftist on kahtlemata abi ratastooliga liikujatele ja ka ajutise liikumispiiratusega inimestele, eakatele, kes ei jaksa trepist käia, või peredele, kus kasvab väikeseid lapsi," ütles Palo.

KIVIRÄHK REFORMI LANGEVAST REITINGUST: Kohapeal "laamendab" endiselt Michal

KIVIRÄHK REFORMI LANGEVAST REITINGUST: Kohapeal "laamendab" endiselt Michal (2)

"Kuna Kaja Kallas on Brüsselis ja eriti palju Eesti asjades sõna ei võta, kohapeal "laamendab" aga endiselt Kristen Michal, siis on valijatele arusaamatu, milles erakonna uuenemine seisab," selgitas sotsioloog Juhan Kivirähk Reformierakonna toetuse jätkuvat langust. Seda, et Keskerakonna reiting on stabiilsena püsinud võib tema sõnul aga suureks saavutuseks nimetada.

Riigikogu kiitis heaks eripensionide kaotamise seaduse

Riigikogu kiitis heaks eripensionide kaotamise seaduse

Riigikogu kiitis heaks valitsuse algatatud kaitseväeteenistuse seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse, millega loobutakse 1990-ndatel ja 2000-ndate algul riigisektori madalate palkade kompenseerimiseks loodud eripensionidest kaitseväes, politseis, piirivalves ja prokuratuuris. 

REIN RUUTSOO: Õiguslike regulatsioonidega moraalse vastutuse väljatõrjumine on äärmiselt ohtlik

REIN RUUTSOO: Õiguslike regulatsioonidega moraalse vastutuse väljatõrjumine on äärmiselt ohtlik (1)

"Näen igasuguses juriidilises ülereguleerimises ohtu inimese moraalsele autonoomiale. Ja ajakirjaniku vastutusele," kommenteeris politoloog Rein Ruutsoo justiitsminister Urmas Reinsalu otsust võtta tagasi kolmandal lugemisel olnud isikuandmete kaitse seadus. "Õiguslike regulatsioonidega igasuguse moraalse vastutuse väljatõrjumine on tegelikult äärmiselt ohtlik selles mõttes, et lükkab süü kellegi kaela."

Laadimine...Laadimine...