Poliitika

Mart Helme: Danske rahapesu viitab poliitilisele korruptsioonile

Mart Helme: Danske rahapesu viitab poliitilisele korruptsioonile (10)

Kuigi kauaaegse rahandusministri Jürgen Ligi kritiseerimine on õigustatud, sest ta oli finantsinspektsiooni nõukogu esimees, on tähelepanuta jäänud Ligi roll 2006. aastal valitsuse juurde moodustatud rahapesu ja terrorismi tõkestava komisjoni juhina aastatel 2009-2014, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme. Tema hinnangul võlgnevad ka sise- ja justiitsministrid nagu Lang, Michal, Pevkur, Pihl, Pomerants ja Vaher avalikkusele selgituse, miks neile alluv politsei ei tegelenud rahapesu takistamisega Eestis.

INFOTUND KELL 13: Juttu tuleb tööandjate manifestist, aktsiisipoliitikast ja paljust muust

INFOTUND KELL 13: Juttu tuleb tööandjate manifestist, aktsiisipoliitikast ja paljust muust

Kultuuriminister Indrek Saar peaministri ülesannetes vastab küsimustele tööandjate manifestist, hariduspoliitikast ja aktsiisipoliitikast. Haridus- ja teadusminister Mailis Reps vastab küsimustele sooideoloogiast kooliõpikutes, spetsialistide koolitamise vajadusest Eesti kõrgkoolides ja õpetajate ettevalmistamisest. Keskkonnaminister Siim Kiisler vastab küsimustele metsanduse arengukava koostamisest ja KIK-st ja metsanduspoliitikast.

Ratas: 11 miljardiline eelarve tõstab päästjate ja politseinike palku ning arendab maapiirkondi

Ratas: 11 miljardiline eelarve tõstab päästjate ja politseinike palku ning arendab maapiirkondi

Peaminister Jüri Ratase sõnul panustab järgmise aasta eelarve eelkõige inimestesse, avalikesse teenustesse ja maapiirkondade arengusse. Nii patrullpolitseinike, piirivalvurite kui ka päästjate palgad peavad märkimisväärselt kasvama. Samuti jätkuvad palgatõusud hariduse, kultuuri ja sotsiaalhoolekande valdkonnas." Politseinike ja päästjate palgatõusuks suunab valitsus 21 miljonit eurot, haigekassa saab ravijärjekorda lühendamiseks 180 miljonir eurot, õpetajate palk tõuseb 1500 euroni.

Facebook ähvardas Objektiivi lehe jäädavalt sulgeda

Facebook ähvardas Objektiivi lehe jäädavalt sulgeda

Sotsiaalvõrgustik Facebook eemaldas pühapäeval portaali Objektiiv märtsikuus tehtud postituse, väites et tegu on vihakõnega, ja ähvardas platvormi reegleid väidetavalt rikkuva materjali postitamise jätkumisel Objektiivi lehe jäädavalt sulgeda.

Valimislubaduste uuring: lastetoetuse tõusul on enamuse toetus

Valimislubaduste uuring: lastetoetuse tõusul on enamuse toetus

Erakondade valimiseelsete lubaduste kohta uuriva Ühiskonnauuringute Instituudi kinnitusel on märki tabanud Keskerakond, kelle lubadus tõsta lapsetoetusi pälvis 94 protsendi valijate toetuse. "See annab selge signaali, et inimesed ootavad aktiivse laste- ja perepoliitikaga riiki," ütles Keskerakonna riigikogu valimisplatvormi töörühma juht Tanel Kiik.

Mäggi: kirikud saavad raha omandireformi reservi asemel riigieelarvest

Mäggi: kirikud saavad raha omandireformi reservi asemel riigieelarvest (1)

"Me lahendame selle tõenäoliselt riigieelarve kaudu, detailid on praegu kokku leppimisel," ütles riigihalduse minister Janek Mäggi. "Piltlikult öeldes on mõnedel eelarveridadel raha natuke üle jäänud. Nii, et tegelikult see raha on olemas ja seal ei ole vaja kuskilt midagi ära võtta. Aga ma seda praegu ei täpsustaks, kuna see kõik ei ole veel lõpuni kokku lepitud."

OTSE! Hannes Mets: mõnele noorele pole selgeks tehtudki, miks eesti keel vajalik o

OTSE! Hannes Mets: mõnele noorele pole selgeks tehtudki, miks eesti keel vajalik o

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse direktor Hannes Mets rääkis, et aeg-ajalt satub tema juurde õpilasi, kes väidavad, et eesti keelt ei lähe vaja. "Ma ütlesin neile, et võtke valge paber, kirjutage avaldus "Me ei soovi enam õppida eesti keelt, meil ei ole kunagi soovi teha oma karjääri ja me ei taha kunagi saada rohkem palka kui miinimumpalk". Mitte ükski ei kirjutanud avaldust. Ütlesid, et võib-olla tõesti on teil õigus, aga meile pole keegi niimoodi seletanud."

Tapale lähenevad umbusaldustega uued võimutuuled

Tapale lähenevad umbusaldustega uued võimutuuled

Tapal on ees terendamas võimuvahetus, mille järel saavad vallas võimule Keskerakond, Reformierakond ja valimisliit Koostöö. Umbusaldus volikogu esimehele Toomas Uudebergile on juba aset leidnud ning ebameeldivat hääletust on ootamas vallavanem Alari Kirt.

 

Eelnõu kriminaliseerib mittesalajase info edastamise välisluurele

Eelnõu kriminaliseerib mittesalajase info edastamise välisluurele (2)

"Õigel ajal karistusõiguslikult sekkumata jätmine võib pöördumatult kahjustada Eesti sõltumatust ja territoriaalset terviklikkust. Seetõttu on vaja karistusseadustikku täiendada uue kuriteokoosseisuga, mille kohaselt oleks üheselt ja selgelt karistatav tegevus, mis oma olemuselt on suunatud Eesti Vabariigi julgeoleku vastu," sõnas justiitsminister Urmas Reinsalu.

Eesti keele õppimise võimalused laienevad

Eesti keele õppimise võimalused laienevad

Riik pakub edaspidi võimalust sõlmida keeleõppeleping vähemalt viis aastat Eestis seaduslikul alusel elanud inimestel, kes vastavad põhilistele kodakondsuse taotlemise tingimustele ja kes soovivad taotleda Eesti kodakondsust.

Riigikogu infotunnis räägiti päästjate ja politseinike palgast

Riigikogu infotunnis räägiti päästjate ja politseinike palgast

Riigikogu infotunnis vastas siseminister Andres Anvelt Krista Aru küsimusele päästjate ja patrullpolitseinike palkade ning riigi päästevõimekuse kohta. Aru tahtis teada, millist summat küsib siseminister patrullpolitseinikele, päästjatele ja piirivalvuritele riigieelarve läbirääkimistel.

Laadimine...Laadimine...