Poliitika

Taavi Aas: Vabaerakonna katsed õiguskaitseorganeid poliitikasse tirida ebaõnnestusid

Taavi Aas: Vabaerakonna katsed õiguskaitseorganeid poliitikasse tirida ebaõnnestusid (1)

"Mul on hea meel, et Eestis on objektiivne, tõenditest lähtuv uurimistegevus. Kuid mul on kahju, et Vabaerakond ei austa õigusemõistmist, vaid soovib läbi pressida oma alusetuid süüdistusi ka pärast seda, kui kaebus on tagasi lükatud ja alusetuks osutunud," kommenteeris linnapea Taavi Aas riigiprokuratuuri otsust, mis ei näinud PBK-lt venekeelsete linnauudiste tellimises kuritegu.

Alar Karis: Tallinna linn on saanud üldse kõige vähem toetusi
Poliitika Eesti

Alar Karis: Tallinna linn on saanud üldse kõige vähem toetusi

Kuigi võib jääda mulje, et Tallinn ja Harjumaa on muust Eestist rohkem toetusi saanud, on olukorda vastupidine. "Paraku on kõige probleemsemas seisukorras just suuremate omavalitsuste taristu, just suuremates omavalitsustes on investeerimisvajak, eriti Tallinnas,kuhu on koondunud samas kõige rohkem teenuste tarbijaid," kirjutab riigikontrolör Alar Karis.

Balti liidrid leppisid kokku EL-i eelarve neljas ühises prioriteedis

Balti liidrid leppisid kokku EL-i eelarve neljas ühises prioriteedis

Euroopa Liidu järgmise perioodi eelarve peab tagama paremad ühendused, piirkondade ühtlasema arengu ja heaolu, õiglasemad otsetoetused põllumeestele ning rahastuse rände ja julgeolekuküsimustega tegelemiseks, teatasid Eesti peaminister Jüri Ratas, Läti peaminister Māris Kučinskis ja Leedu president Dalia Grybauskaitė täna avaldatud ühispöördumises oma EL-i kolleegidele.

Igor Gräzin menetlusega venitamisest: 12-aastane tattnina oleks jäätise eest maadevahetuse asja arvutis kokku suutnud panna

Igor Gräzin menetlusega venitamisest: 12-aastane tattnina oleks jäätise eest maadevahetuse asja arvutis kokku suutnud panna (3)

Seaduseelnõu tahab kehtestada kindlad kohtueelse menetluse tähtajad kriminaalmenetluses, mida riigikogulane Raivo Aeg nimetas prokuratuuri "suukorvistamiseks" ja sellele "päitsete pähe panemiseks". Igor Gräzin tõi paralleeli, mis lõppes saalis aplausiga: "Kui ma hakkan seadusandlikult kedagi reguleerima, kui ma näiteks ütlen, et bisnisit ei tohi Eestis alustada ükskõik kuidas, vaid tuleb minna äriregistrisse ja maksuametisse, kas ma siis ütlen, et bisnisile pandi päitsed pähe. Päitsed! Kujutad ette, ta peab makse maksma – kui jube!"

AADU MUST VAPSIDE REHABILITEERIMISEST: Nõrk riik varjab oma vigu, tugev riik parandab need

AADU MUST VAPSIDE REHABILITEERIMISEST: Nõrk riik varjab oma vigu, tugev riik parandab need (1)

"Arvan, et Eesti riigil on raske ausa ja õiglase näoga oma ajaloo teise sajandisse astuda, kui ajaloolist ebaõiglust ja süütult hukkamõistetuid ei heastata või neid ei rehabiliteerita. Ma arvan, et praegu on õige aeg puhastada meie 100-aastase riigi Augeiase tallid selleks, et meie järgmine sajand oleks hoopis uus," ütles ajaloolane ja riigikogulane Aadu Must, kelle hinnangul võib vabadussõjalaste rehabiliteerimine kaasa tuua küll probleeme, kuid on sellest hoolimata hädavajalik.

Erikomisjon kaalub EL-i toetuste saamiseks Eesti jagamist kaheks

Erikomisjon kaalub EL-i toetuste saamiseks Eesti jagamist kaheks

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab kolmapäevasel istungil, millised on Eesti võimalused toetuste saamiseks uuel Euroopa Liidu eelarveperioodil ning kaalub võimalust jaotada Eesti kaheks regiooniks, mis võiks suurendada toetuste suurust kuni 500 miljoni euro võrra seitsme aasta jooksul.

Tallinna kaasamisnõunikuks valiti Kristjan Maasalu

Tallinna kaasamisnõunikuks valiti Kristjan Maasalu

Sellest nädalast alustas Tallinna linnavalitsuses kaasamisnõunikuna tööd Kristjan Maasalu, kelle ülesandeks on suhelda huvigruppidega erinevate linnaprojektide juures ja töötada ka linnasüsteemis sissepoole ehk õpetada ametnikkonda arvestama huvigruppide mõtetega.

MAILIS REPS: Teaduse rahastus ei tohi langeda, tuleb luua puhver
Poliitika Haridus

MAILIS REPS: Teaduse rahastus ei tohi langeda, tuleb luua puhver

"Kui nüüd ausalt ja otsekoheselt öelda, siis on täna väga suur tegu, et riigieelarve strateegia ja püsiperspektiivi mõttes teaduse rahastus ei kukuks, mida rohkem majandus kasvab. Rahastus ei tohi järsult langeda," sõnas haridus- ja teadusminister Mailis Reps, kelle sõnul riik kavatseb luua teadusasutustele puhvri. "See on raha, mis oleks teadusasutustele baas, et hoida asutust üleval isegi siis, kui grandid kukuvad täiesti ära," rääkis Reps. Baas moodustatakse eeldusel, et riigieelarve läbirääkimised õnnestuvad.

Tõnis Mölder: regionaalpoliitikat ei saa teha Tallinna arvelt

Tõnis Mölder: regionaalpoliitikat ei saa teha Tallinna arvelt

"Eesti riigi üheks peamiseks probleemiks on regionaalne ebavõrdsus ning selle probleemiga tuleb tegeleda. Heaks näiteks probleemi lahendamisel on riigiametite Tallinnast välja kolimine või tõmbekeskustes uute töökohtade loomine, mida riik soodustab," ütles abilinnapea Tõnis Mölder.

Laadimine...Laadimine...