Poliitika

OTSE! Probleemkomisjon hakkab looma rahvastikupoliitika põhialuseid

OTSE! Probleemkomisjon hakkab looma rahvastikupoliitika põhialuseid

Riigikogu rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjoni moodustatud rahvastikupoliitika töörühm koguneb täna esimest korda ja peab avaliku istungi. Töörühm on kokku kutsutud rahvastikupoliitika põhialuste koostamiseks aastateks 2018–2035, millest peavad hakkama lähtuma kõik seadused ja arengukavad.

Ratas Saksamaal: sõda on alati olnud poliitiline otsus, mitte sündmuste paratamatu tagajärg

Ratas Saksamaal: sõda on alati olnud poliitiline otsus, mitte sündmuste paratamatu tagajärg (4)

"Kerge on uskuda sõdade vältimatust inimloomuse agressiivsuse tõttu, kuid olgem ausad: sõda on alati olnud poliitiline otsus ja mitte sündmuste paratamatu tagajärg," rääkis peaminister Jüri Ratas Saksa rahva leinapäeval Bundestagis. "Euroopa pole praegu rahumeelne tänu peetud sõdadele, vaid on seda hoolimata neist. Rahul on meie jaoks praktiline ja emotsionaalne väärtus, see on maailmas elamise ning inimeseks olemise viis. Rahu on mõistmine, et elu on habras ja püha."

Jüri Ratas: Reformierakond alustas paanika külvamisega Riigikogu valimiskampaaniat

Jüri Ratas: Reformierakond alustas paanika külvamisega Riigikogu valimiskampaaniat (1)

"Küll leiavad Reformierakonna juhtivad poliitikud, et 21. sajandi e-riigile käib üle jõu maksuvaba tulu arvutamine. Küll püütakse sisendada, et valitsus on alkoholiaktsiisi osas lootusetult tülli läinud. Ühtviisi sisutühjad väited mõlemad," rääkis Keskerakonna esimees ja peaminister Jüri Ratas. "Riigikogu valimiste põhiküsimus on väga selge ja põhimõtteline – kas jätkub meie senine inimkeskne poliitika või tuleb tagasi Reformierakond."

Sarapuu: Reformierakond kaitseb üle 2100 euro teenivat "lihtrahvast"

Sarapuu: Reformierakond kaitseb üle 2100 euro teenivat "lihtrahvast" (1)

"Kahju, et Kaja Kallas võitleb kogu oma energiaga väheste inimeste eest, kes peavad kuus maksimaalselt 36 eurot juurde maksma," sõnas Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu, kelle hinnangul Kallasel on eurosaadiku 8500-eurose palgaga tõenäoliselt raske mõista, miks on vaja tulumaksuvaba miinimumi tõsta 500 euroni.

Tallinn valiti Euroopa suurlinnade liidu juhatusse

Tallinn valiti Euroopa suurlinnade liidu juhatusse (1)

Tallinna linn valiti esmakordselt Euroopa suurlinnade liidu EUROCITIES juhatuse liikmeks. "Kuulumine Euroopa mõjuvõimsaima linnade võrgustiku juhatusse annab Tallinnale võimaluse mõjutada Euroopa Liidu linnapoliitikate kujundamist ja suurendada meie rahvusvahelise koostöö haaret," märkis Taavi Aas.

Keskerakond on jätkuvalt suurima toetusega

Keskerakond on jätkuvalt suurima toetusega

Kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks erakondlikku eelistust väljendanud vastajatest oma hääle Keskerakonnale 27 ja Reformierakonnale 22 protsenti vastanutest, selgus Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest küsitlusest.

Heljo Pikhof: riigieelarve astub tugeva sammu harituma Eesti suunas

Heljo Pikhof: riigieelarve astub tugeva sammu harituma Eesti suunas

"Kui arvestada kokku miinimumtasu ja potentsiaalsed lisatasud, tõuseb õpetajate keskmine töötasu jaanuarist vähemalt 1380 euroni kuus," ütles sotsiaaldemokraat Heljo Pikhof ja tõi välja järgmise aasta riigieelarvest veel huvihariduse rahastamise ja koolilõuna maksumuse tõstmise, üksi elavate vanaduspensionäride toetuse 115 eurot ja jaanuaris alustava täiendava ravimite hüvitamise süsteemi, mis teeb retseptiravimid pea 100 000 inimese jaoks odavamaks.

Tuus-Laul: riik ei tohi panna ühtegi inimest ebavõrdsesse olukorda

Tuus-Laul: riik ei tohi panna ühtegi inimest ebavõrdsesse olukorda

16 aastat on kehtinud põhiseadusevastane olukord, kus hoolekandeasutuses viibivatel inimestel pole võimalus riigi toel hankida vajalikke abivahendeid, näiteks käimisabivahendit, audiolugerit või isegi mähkmeid, nentis sotsiaalkomisjoni liige Marika Tuus-Laul. "Need inimesed aga, kes peaksid olema riigi erilise hoole all hoolekandeasutuses, jäid sellisest väga vajalikust toetusest ilma."

Kas Hanno Pevkur oli seotud kilekotirahaga?

Kas Hanno Pevkur oli seotud kilekotirahaga?

Reformierakonnas äsja saladusetempli alt vabanenud rahastamisskandaali kriminaalasjast selgub, et niinimetatud kilekotirahaga võis olla seotud ka partei nüüdne juht Hanno Pevkur - nii vähemalt rääkis uurijaile pakendiaktsiisi seaduse vastuvõtmisest huvitatud kriminaalse taustaga ärimees Mairo Kiho.

Revisjonikomisjoni esimeheks sai Helve Särgava

Revisjonikomisjoni esimeheks sai Helve Särgava (1)

 Mul on hea meel, et proua Särgava leidis enne hääletamist aega ka fraktsiooniga kohtumiseks ning et saime kuulda tema mõtteid komisjoni esimehe ameti osas," selgitas Keskerakonna fraktsiooni esimees Mihhail Kõlvart. Hea tava järgi kuulub revisjonikomisjoni esimehe koht opositsioonile. 

Andrei Novikov: linnaplaneerimise amet peab alati leidma kompromisse

Andrei Novikov: linnaplaneerimise amet peab alati leidma kompromisse

Abilinnapea Novikov näitab paljudele  teistele Toompea poliitikutele selles mõttes eeskuju, et erinevalt mõnestki kohalike valimiste kandidaadist ta tulebki ta päriselt Riigikogust ära, linna tööle. "Minule on alati südamelähedane olnud Tallinna linna areng," ütleb Novikov, kes hakkab tegelema linnaplaneerimise küsimustega.

FOTOD JA VIDEO! Aivar Riisalu: aitame idufirmasid, tarka majandust ja pakume konkurentsi Tartule

FOTOD JA VIDEO! Aivar Riisalu: aitame idufirmasid, tarka majandust ja pakume konkurentsi Tartule (1)

 "Ühistupank, Tallinna Televisioon, munitsipaalpood, tööstuspargid, tark majandus, koostöö ülikoolidega, startupindus," loetles ettevõtluse ja innovatsiooni abilinnapeakandidaat Aivar Riisalu, millele ta keskenduda kavatseb. "Startuppe saaksime me saaksime targa majanduse osana ka linnana esmajärjekorras toetada. Meil ei ole mõtet toetada vanu ettevõtteid, aidata neid, kes abi ei vaja."  Riisalu kavatseb suuremat rõhku panna ka ülikoolide toetamisele, et pakkuda Tartule suuremat konkurentsi.

FOTOD JA VIDEO! Keskerakond kinnitas uuteks abilinnapeakandidaatideks Riisalu, Mölderi, Belobrovtsevi ja Novikovi

FOTOD JA VIDEO! Keskerakond kinnitas uuteks abilinnapeakandidaatideks Riisalu, Mölderi, Belobrovtsevi ja Novikovi (4)

Keskerakonna Tallinna piirkondade nõukogu kinnitas Tallinna abilinnapeakandidaadid, kelleks nimetati Eha Võrk, Kalle Klandorf, Andrei Novikov, Vadim Belobrovtsev, Tõnis Mölder ja Aivar Riisalu. "Need inimesed töötavad pühendunult iga päev, et Tallinna elukeskkond areneks ning paraneks kõigi tallinlaste elu igas linnaosas," ütles erakonna esimees Jüri Ratas.

Raimond Kaljulaid: kriitika roheliste suhtes on põhjendamatu

Raimond Kaljulaid: kriitika roheliste suhtes on põhjendamatu (1)

"Abilinnapea Züleyxa Izmailova pole veel ametissegi asunud kui juba kirjutatakse, et rohelised on minetanud kõik oma põhimõtted," sõnas Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid. "Olen päris kindel, et roheliste kaasamine linnavalitsusse on erakordselt hea mõte, mis muudab linna juhtimise avatumaks ja meeskonda tugevamaks."

Laadimine...Laadimine...