Poliitika

Mihhail Kõlvart: volikogu esimehe koha nõudmine on lausvale

Mihhail Kõlvart: volikogu esimehe koha nõudmine on lausvale (2)

"See on opositsioonierakondadele kasulik lausvale, millega püütakse näidata Keskerakonna soovimatust koostööks," selgitas Keskerakonna aseesimees Mihhail Kõlvart meedias kõlanud väiteid, justkui oleks koalitsiooniläbirääkimisteni jõudmine takerdanud tema soovi taha saada volikogu esimeheks.

Mikser kinnitas jätkuvat toetust Ukraina suveräänsusele

Mikser kinnitas jätkuvat toetust Ukraina suveräänsusele (2)

Välisminister Sven Mikser arutas kohtumisel Ukraina Ülemraada Väliskomisjoni esinaise Hanna Hopkoga Idapartnerluse tippkohtumise ettevalmistusega seonduvaid küsimusi, Ukraina reformiprotsessi edusamme ning kinnitas Eesti ja Euroopa Liidu (EL) jätkuvat toetust Ukraina suveräänsusele ning territoriaalsele terviklikkusele.

LIISK ON LANGENUD: Keskerakond otsustas Tallinna valitseda üksinda

LIISK ON LANGENUD: Keskerakond otsustas Tallinna valitseda üksinda (9)

"Kummaski erakonnas polnud ühtset tunnet, et minna koos edasi," ütles linnapea kohusetäitja Taavi Aas selle kohta, miks otsustati sotsiaaldemokraatidega koalitsioonikõnelused alustamata jätta ning jätkata linna valitsemist ilma koalitsioonipartnerita. "Me oleme korra juba olnud ühehäälelises enamuses ja keskerakondlased olid tookord väga tublid."

Korb: Arsenali müügi audit sai teoks vaid valitsuse vahetuse tõttu

Korb: Arsenali müügi audit sai teoks vaid valitsuse vahetuse tõttu

"Toonane juhtkond, eesotsas nõukogu esimehe Taavi Rõivasega peaks pehmelt öeldes kriitiliselt peeglisse vaatama," sõnas endine riigihalduse minister Mihhail Korb. "Soovitan ka nõukogul välja selgitada, kes olid inimesed, kes vastutasid riigile kahjuliku tehingu eest ning kui nad on veel ametis, siis tuleb neil ka vastutada."

Jaanus Karilaid: uue seadusega saab vägistanud või röövinud pagulase riigist välja saata

Jaanus Karilaid: uue seadusega saab vägistanud või röövinud pagulase riigist välja saata (1)

Kui praegu võimaldab välismaalase rahvusvahelise kaitse andmise seadus tunnistada pagulasseisundi kehtetuks vaid esimese astme kuriteo puhul, siis muudetud seadus võtab pagulaselt staatuse ära ka siis, kui ta on vägistanud, röövinud, sooritanud narkokuriteo või kedagi kehaliselt väärkohelnud. "Seaduse muutmine annab selge signaali, et oleme valmis aitama neid, kes seda vajavad, kuid kohtleme karmilt neid, kes ei austa kohalikke seadusi ja on ohuks meie elanikele," sõnas Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid.

Kuriteo sooritanud pagulased võidakse riigist välja saata

Kuriteo sooritanud pagulased võidakse riigist välja saata (1)

Riigikogu hakkab arutama eelnõud, mis võimaldaks Eesti ühiskonnale ohtlike välismaalaste pagulasseisundi tühistada ja nad riigist välja saata. "Probleemid on tõsised, mille lahendamiseks on vaja tegutseda otsustavalt," kommenteeris põhiseaduskomisjoni esimees Marko Pomerants, kelle sõnul on teema kerkinud päevakorda seoses Eestisse paigutatud pagulaste toimepandud õigusrikkumistega.

POLITOLOOGID: Jüri Ratas kindlustas oma positsiooni nii erakonna juhi kui peaministrina

POLITOLOOGID: Jüri Ratas kindlustas oma positsiooni nii erakonna juhi kui peaministrina

"Seekordsed valimised olid topelt olulised, sest näitasid seda ülisuurt rolli, mida Keskerakond Eesti poliitikas mängib," ütles politoloog Anu Toots. "Ühtlasi näitasid need valimised, et asi on erakonnas ehk et võidu taga on erakond, mitte mõni üksik inimene või isiksus." Ka politoloog Rein Toomla on seda meelt, et Jüri Ratas sai punktivõidu kirja ning võidu tõttu kohalikel valimistel püsib valitsuskoalitsioon suure tõenäosusega järgmiste riigikogu valimisteni.

Vytenis Andriukaitis: ühine e-tervishoid vähendab Euroopa Liidu sotsiaalset ebavõrdsust

Vytenis Andriukaitis: ühine e-tervishoid vähendab Euroopa Liidu sotsiaalset ebavõrdsust (1)

"Ühtne e-tervishoiusüsteem on kasuks nii patsientidele, kui kogu Euroopa Liidule, aidates ennetada krooniliste haiguste teket, vähendades tervishoiukulutusi ning parandades ligipääsu tervishoiuteenustele," ütles Euroopa Komisjoni tervise ja toiduohutuse volinik Vytenis Andriukaitis. "Digitehnoloogia aitab ehitada jätkusuutliku ja kättesaadava tervishoiusüsteemi, mis tagab tervise ka madala sissetulekuga kodanikele."

Uuring: Kaljulaid on presidendiametis hästi toime tulnud

Uuring: Kaljulaid on presidendiametis hästi toime tulnud (1)

72,5 protsenti vastanutes leidis, et Kaljulaid on oma ametis hästi või väga hästi hakkama saanud, selgus uuringust. "Meedia on tema suhtes olnud helde ja ta pole väga andnud põhjust ka end rünnata, aga paratamatult hakkavad niivõrd fookuses olles ajaga arvamused polariseeruma," arvas poliitikavaatleja Ott Lumi. "Lisaks sai ta ametisse võrdlemisi laia konsensusega ja see on väga oluline aspekt. Kõik poliitilised jõud, välja arvatud Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), on olnud tema taga."

Analüüs: Rõivase skandaal röövis talt 600 häält

Analüüs: Rõivase skandaal röövis talt 600 häält (1)

Kui tüüpiline Reformierakonna kandidaat sai iga e-hääle kohta 0,747 paberhäält, siis oleks Taavi Rõivas oma 2711 e-hääle kohta saama 2024 paberhäält, ent ta sai neid hoopis 1419 – tervelt 605 võrra loodetust vähem, analüüsisid Kadri Pungas ja Taavi Pungas. Võib järeldada, et skandaal, mis lahvatas pärast e-hääletuse lõppu, mõjutas siiski Rõivase valimistulemust.

Laadimine...Laadimine...