Poliitika

Peaminister Ratas: valitsuse sisekliima on hea

Peaminister Ratas: valitsuse sisekliima on hea

"Oleksin murelik, kui näeksin, et pole enam koostöötahet, soovi langetada otsuseid ja usalduslikku sidet," ütles Ratas t'nasel valitsuse pressikonverentsil, aga tema sõnul jätkuvalt valitsuses olemas nii koostöötahe, soov langetada otsuseid kui ka usalduslik side ministrite vahel.

Anvelt lükkas tagasi Holmi kriitika piiriehituse osas
Poliitika Eesti

Anvelt lükkas tagasi Holmi kriitika piiriehituse osas

Siseminister Andres Anvelt lükkas tagasi riigikontrolör Janar Holmi eelmisel nädalal tehtud kriitika, et piiritaristu rajamise plaanid on väheinformatiivsed, kuna neis pole esitatud alternatiivseid võimalusi ja nende maksumust. "Siseminister on andnud kuni käesoleva ajani regulaarselt ülevaateid piiri ehitamise arengutest ning alates 2015. aastast on piiriprojekti arutatud valitsuses kokku üheksal korral, kusjuures rõhutan, et riigikontrolöri juuresolekul," kirjutas Anvelt. "Seega ei saa nõustuda väitega, et valitsusel ega riigikontrolöril ei ole olnud piisavalt informatsiooni."

RUUTSOO: Palo lahkumine võib anda peavoolumeediale võimaluse valitsust rünnata

RUUTSOO: Palo lahkumine võib anda peavoolumeediale võimaluse valitsust rünnata (2)

Politoloog Rein Ruutsoo hinnangul otsustab Urve Palo lahkumise mõju üle see, kuidas meedia olukorda kirjeldab. "Ka Ossinovski pilt on tegelikult meedia poolt loodud. See on ju valitsusevastane pilt," ütles Ruutsoo, kelle sõnul võib peavoolumeedia ka Palo suhtes sama taktikat kasutada. "Sellele antakse suur hoog ja öeldakse, et tegemist on põhimõttelise küsimusega."

Ratas: loodan lähiajal saada Palo asemele uue võimeka kandidaadi

Ratas: loodan lähiajal saada Palo asemele uue võimeka kandidaadi

Peaminister Jüri Ratas kahetses ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo valitsusest lahkumist ja avaldas lootust, et SDE esitab tema asemele lähiajal uue võimeka kandidaadi. "Võtsin Urve Palo tänase teate vastu väga suure kahjutundega," kirjutas Ratas Facebookis. "Loomulikult tänan Urvet tehtud töö eest südamest ning tunnustan tema julgust ja töökust oma valdkonna oluliste teemadega tegelemisel."

Urve Palo lahkub valitsusest ja poliitikast

Urve Palo lahkub valitsusest ja poliitikast (2)

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo teatas, et lahkub valitsusest ning samuti Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast. "Olen Riigikogus oma mandaadi lõpuni ja järgmistel riigikogu valimistel ei kandideeri. Küllap pärast seda jõuan taas ringiga ettevõtlusesse tagasi," sõnas Palo.

Tselluloositehase eriplaneeringu lõpetamine jõuab valitsusse sügisel
Poliitika Eesti

Tselluloositehase eriplaneeringu lõpetamine jõuab valitsusse sügisel

Tartu maakonda planeeritud tselluloositehase eriplaneeringu lõpetamise küsimus jõuab valitsusse tagasi ilmselt septembri alguses. Rahandusministeeriumis pannakse praegu kokku eriplaneeringu lõpetamisega seotud põhjendusi ning kui need on valminud, siis kuulatakse ära ettevõtjad ning samaaegselt jõuavad põhjendused ka valitsusse.

TÕNISTE: Maksukorralduse seaduse muudatus paneb kelmid ja maksupetturid vastutama

TÕNISTE: Maksukorralduse seaduse muudatus paneb kelmid ja maksupetturid vastutama (1)

Valitsus toetas maksukorralduse seaduse muutmist, mis tõhustaks tulevikus maksuvõlgade sissenõudmist ja laiendaks inimeste ringi, kellelt saaks maksuvõlgu sisse nõuda. "Levinud on olukorrad, kus kelmid panevad enda asemel ettevõtet juhtima kõrvalise või maksejõuetu isiku," selgitas rahandusminister Toomas Tõniste. "Need isikud, kes tegelikult niite tõmbavad, ei vastuta. Edaspidi saab maksuamet raha tagasi nõudma hakata tegelikelt süüdlastelt."

Veebikogukond tänas Euroopa Parlamendi saadikuid

Veebikogukond tänas Euroopa Parlamendi saadikuid

Pärast seda, kui Euroopa Parlament ei toetanud 5. juulil uut autoriõiguste direktiivi, tänas rahvusvaheline liikumine #SaveYourInternet (#SpaceSourceOnline) 13 Euroopa Parlamendi liiget, kes kõige aktiivsemalt kaitsesid Interneti vabadust.

President Kaljulaid suundub töövisiidile Saksamaale

President Kaljulaid suundub töövisiidile Saksamaale

President Kersti Kaljulaid sõitis täna hommikul töövisiidile Saksamaale, et võtta Eesti riigi nimel Münsteris vastu Rahvusvaheline Vestfaali rahu auhind, mis antakse sel aastal Balti riikidele. Eesti, Läti ja Leedu saavad auhinna märkimisväärse panuse eest regiooni rahumeelsesse ja demokraatlikku arengusse. President Kaljulaid kohtub visiidi käigus ka Saksamaa liidupresidendi Frank-Walter Steinmeieriga.

REIN TOOMLA: Ükskõik millisest erakonnast me ka ei räägiks, on näha, et valimisprogrammid on natuke vasakpoolsemad

REIN TOOMLA: Ükskõik millisest erakonnast me ka ei räägiks, on näha, et valimisprogrammid on natuke vasakpoolsemad

See, et Reformierakonna esimees Kaja Kallas vältis tänases Eesti Päevalehele antud intervjuus tervishoiust rääkides erakindlustuse ideed, millega ta kevadel välja tuli ning laialdast kriitikat pälvis, ei ole politoloog Rein Toomla sõnul üllatav. "Nüüd on küsimus selles, kas näiteks tervishoiupoliitika Reformierakonna jaoks on põhimõtteline küsimus? Ma arvan, et väga ei ole," tõdes Toomla.

Ratas: NATO vihmavari on kindel ja selle heidutus on võimas

Ratas: NATO vihmavari on kindel ja selle heidutus on võimas (2)

Peaminister Jüri Ratas ütles täna Brüsselis enne NATO tippkohtumise algust, et NATO transatlantilise julgeoleku nurgakivi, alliansi vihmavari on kindel ja heidutus on võimas. "Eesti jaoks on oluline, kui kiiresti suudame vägesid liigutada, missugune on meie valmidus. Meie jaoks on oluline ka see, et me kõik pingutaksime nagu kokku lepitud kahe protsendi osas," sõnas peaminister ja lisas, et tänavu jõuavad selle eesmärgini kaheksa riiki.

RUUTSOO: Postimees ohverdas juhtkirjaga ajakirjanduse usaldusväärsuse poliitilise võitluse nimel

RUUTSOO: Postimees ohverdas juhtkirjaga ajakirjanduse usaldusväärsuse poliitilise võitluse nimel (3)

"Tegelikult on see halb ajakirjandus - ajakirjanduse usaldusväärsus ohverdatakse poliitilise võitluse nimel ja ma pean seda väga halvaks stiiliks," kommenteeris politoloog Rein Ruutsoo Postimehe 7. juuli juhtkirja, kus väideti, et peaministri ja rahandusministri sõnul on Eestis elekter "liiga odav". "Postimees on Keskerakonna vastane, siin ei ole mingit küsimust. See joon on silmaga näha." Eile Postimees vabandas oma lugejate ees ja põhjendas, et kirjutaja lähtus mitmes väljaandes ilmunud pressikonverentsi kirjeldustest, mis juba olid hinnangutega täiendatud, ent ei süvenenud pressikonverentsi stenogrammi.

Kogemusnõustajatele luuakse kvaliteetsem koolituskava

Kogemusnõustajatele luuakse kvaliteetsem koolituskava

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva allkirjastas määruse, millega kehtestatakse uuest aastast rehabilitatsioonimeeskonnas töötavatele kogemusnõustajatele uus koolituskava. Eesmärk on tagada nõustajate senisest põhjalikum ja sisukam ettevalmistus, mis tõstaks pakutava teenuse kvaliteeti.

Laadimine...Laadimine...