Poliitika

ÖKOLOOG ASKO LÕHMUS: Kompensatsiooni saavad vaid need omanikud, kes lasevad metsa tühjaks raiuda

ÖKOLOOG ASKO LÕHMUS: Kompensatsiooni saavad vaid need omanikud, kes lasevad metsa tühjaks raiuda (1)

"Kindlasti on palju ebaõiglust metsaomandi kaitsmisel ja metsaomanike kompenseerimisel," tõdes Tartu Ülikooli ökoloog Asko Lõhmus. "Eelistatakse neid, kes raiuvad metsa nii, et  ei jäta midagi järgi. Aga need, kes säilitavad meile metsas olevaid väärtusi, ei saa kompensatsiooni. Mulle tundub et lemmiklooma pidamisel ollakse kaitsemistega kaugemale jõudnud kui metsa pidamise juures."

VIDEO JA FOTOD! Vabaerakonna uueks esimeheks valiti Andres Herkel

VIDEO JA FOTOD! Vabaerakonna uueks esimeheks valiti Andres Herkel

Tänasel Vabaerakonna üldkogul valiti erakonna uueks esimeheks valiti Andres Herkel. "Esimehena soovin ma olla meie tegemiste ja eesmärkide alandlik teener. Räägime meeskonnast. Ma ei soovi jagada erakonna liikmeid oma toetajateks ja vastasteks. Esimees ei tohi nii teha, sest esimees peab olemas olema kõigi liikmete jaoks," kõneles ta.

Anvelt: tööandjad jätkaku sisserände töörühma töösse panustamist

Anvelt: tööandjad jätkaku sisserände töörühma töösse panustamist (2)

Siseminister Andres Anvelt kutsus pöördumises tööandjate esindajatele neid ka edaspidi sisserände töörühma töös osalema. "Meie seisukoht on, et sisserände töörühmast ei tohiks siiski mitte mingil juhul puududa Tööandjate Keskliidu, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ning Teenusmajanduse Koja esindajad, kes esindavad asjatundlikult ettevõtlusvaldkonna huvisid," ütles ta.

Uus seadus jätab sisserände piirarvu arvestusest välja tippspetsialistid ja leevendab tööjõupuudust

Uus seadus jätab sisserände piirarvu arvestusest välja tippspetsialistid ja leevendab tööjõupuudust (1)

"Tegemist ei ole pagulastega, need inimesed on kõrgelt kvalifitseeritud spetsialistid, kes peale töölepingu lõppu lähevad oma koduriiki tagasi," sõnas Riigikogu Keskfraktsiooni aseesimees Erki Savisaar. "Kvoot on liialt piiratud ning täitub tihti juba esimeses kvartalis, mistõttu rendivad ettevõtjad tööjõudu mujalt, näiteks Poolast," sõnas ta ja lisas, et renditööjõu tõttu kaotab riik lisaks ka laekuvaid tööjõumakse.

Terik: isikuandmed saavad tugevama kaitse

Terik: isikuandmed saavad tugevama kaitse

Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Tiit Terik ütles, et edaspidi juurdepääs enda kohta käivatele andmetele lihtsustub ja inimest tuleb põhjalikumalt ning selgelt teavitada sellest, kuidas tema andmeid töödeldakse.

Võlgnikul jääb pärast kohtutäiturit edaspidi rohkem raha kätte

Võlgnikul jääb pärast kohtutäiturit edaspidi rohkem raha kätte (1)

"Täna vastu võetud muudatuste järgi peab võlgnikul jääma pärast kohtutäituri külaskäiku kätte rohkem raha, sest edaspidi tuleb alampalgast lahutada arvestuslik elatusmiinimum ja alles siis saab saadud summast võtta võlgnikult 20% võlgade katteks," ütles Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid, kelle sõnul parandab see tuhandete inimeste igapäevast elu, kes pahatihti on võlgadesse sattunud töökaotusest, palga vähendamisest või haigestumisest tulenevalt.

FOTOD! Taavi Aas enne umbusalduse läbi kukkumist: kas tõesti läheb Reform küsima häält Savisaare käest?

FOTOD! Taavi Aas enne umbusalduse läbi kukkumist: kas tõesti läheb Reform küsima häält Savisaare käest?

Tänasel erakorralisel Tallinna linnavolikogu istungil kukkus linnapea umbusaldushääletus läbi. "Tallinn vajab juhtimist, mitte killustunud osapoolte pakutavad stagnatsiooni," sõnas linnapea Taavi Aas ja lisas, et Kristen Michali aususest ei piisanud, et ära hoida korruptsiooni Tallinna Sadamas, ja Helve Särgava aususest ei piisanud, et ära hoida korruptsiooni kohtunike seas. Aas nentis, et ilma Keskerakonnata pole linna juhtimine võimalik. "Kas EKRE koos sotsidega? Kas tõesti läheb Reform küsima häält Savisaare käest?"

FOTOD! Ratas ja Sipilä arutasid Euroopa Liidu teemasid

FOTOD! Ratas ja Sipilä arutasid Euroopa Liidu teemasid (1)

Peaminister Jüri Ratas arutas täna peetud kohtumisel oma Soome ametikaaslase Juha Sipiläga peamiselt Euroopa Liidu teemasid. "Kui soomlased on saanud ennekõike Eestilt õppida andmevahetuse lahenduste kohta, siis meie jälle omakorda võiksime õppida nende kogemusest tehisintellekti kasutuselevõtuks. Soome on väga aktiivselt valmistumas tehisintellekti kasutuseks riigisektoris," märkis Ratas.

REIN TOOMLA EESTI 200 KOHTA: Mõjukaks erakonnaks saamiseks tuleb riigikogus 20 kohta saada

REIN TOOMLA EESTI 200 KOHTA: Mõjukaks erakonnaks saamiseks tuleb riigikogus 20 kohta saada (1)

"Selleks, et saada mõjukaks erakonnaks, mis saaks valimistel umbes 20 kohta, selleks peab olema olukord Eestis üsna hull. Aga seda ei ole ju," ütles politoloog Rein Toomla uue poliitilise liikumise "Eesti 200" kohta ja lisas, et kuna Eestis palgad ja pensionid kasvavad, tööpuudus on väike ja majandus areneb, pole põhjust oodata, et keegi peaks tulema ja platsi täiesti puhtaks lööma.

Valitsus soovib muuta hasartmängumaksu jaotamist läbipaistvamaks

Valitsus soovib muuta hasartmängumaksu jaotamist läbipaistvamaks

Valitsus kiitis istungiotsusena heaks ja saadab parlamendile arutamiseks hasartmängumaksu seaduse ja Eesti Kultuurikapitali seaduse muutmise. Suureneb Eesti Kultuurikapitalile eraldatav hasartmängumaksu laekumise osakaal, et luua kunstide ja rahvakultuuri valdkondade õppejõududele nende loometegevust toetav stipendium. 

Taavi Aas: umbusaldamiskatse põhjendused on silmakirjalikud

Taavi Aas: umbusaldamiskatse põhjendused on silmakirjalikud

Reformierakondlaste ja sotsiaaldemokraatide jutt, et linnajuhid ei peaks kuuluma nõukogudesse on silmakirjalikud, sest nad ise kuuluvad mitmetesse nõukogudesse, ütles Tallinna linnapea Taavi Aas. "Mina loodan, et näiteks Tartu Ülikooli Kliinikumi nõukogu juht, reformierakondlane Urmas Klaas ja Haigekassa nõukogu juht, sotsiaaldemokraat Jevgeni Ossinovski võtavad paksu verd tekitanud Valga ja Põlva sünnitusosakondade teemal sama selge seisukoha nagu Tallinna Linnatranspordi ASiga seotud inimesed seda on teinud."

Peaminister tervitab "Eesti 200" algatust: poliitika peab olema alati avatud uutele tulijatele

Peaminister tervitab "Eesti 200" algatust: poliitika peab olema alati avatud uutele tulijatele (2)

"Mulle on täna avaldatud manifesti puhul sümpaatne, et algatajad soovivad vaadata mitmeid Eesti poliitika keskseid probleeme vabana senistest dogmadest," sõnas peaminister Jüri Ratas. "Mida rohkem on meil poliitilisi jõude ja üksteisemõistmist, et ei ole olemas ühte ja ainukest kindlat viisi, kuidas meie ühiseid eesmärke saavutada, seda parem. Eesti on meile liiga armas ja Eesti tulevik meile liiga kallis, et saaksime kõikide valimiste eel takerduda samadesse vastasseisudesse või pidada suurtest asjadest rääkides pühaks ühte ainukest tõde. Tarkusest ei lähe keegi lõhki, ütleb Virumaa vanasõna."

Illegaalse tööjõu kasutajate trahvid tõusevad mitu korda

Illegaalse tööjõu kasutajate trahvid tõusevad mitu korda

Ühe illegaalse töötaja kohta kaotab riik aastas maksutulu ligi 3500 eurot ning viimastel aastatel on illegaalse tööjõu hulk mitmekordselt tõusnud, nentis siseminister Andres Anvelt ja lisas, et hetkel ulatuvad trahvid ühe illegaali kohta 3200 euroni. "Tahame trahvisummasid mitmekordistada, täna räägime kuni 32 000 eurost rikkuja kohta. See on oluline number, et ei tekiks ahvatlust inimesi ebaseaduslikult tööle võtta."

Laadimine...Laadimine...