Poliitika

EKRE kaotas toetust

EKRE kaotas toetust (3)

"Kõige enam on nende toetus vähenenud vanemaealiste, sealhulgas pensionärid hulgas ehk toetajate hulgast kadusid need, kes lisandusid neile suve hakul," kommenteeris uuringufirma Kantar Emor uuringujuht Aivar Voog erakondade oktoobri reitinguid.

RUUTSOO: Liberaalse Ameerika rikkurite arusaam Eestile ei sobi

RUUTSOO: Liberaalse Ameerika rikkurite arusaam Eestile ei sobi (4)

"Kanda liberaalse Ameerika rikkurite arusaam üle Eesti oludesse pole hea idee, sest jätab enamuse sotsiaalse kaitseta," põhjendas politoloog Rein Ruutsoo Kaja Kallase populaarsuse kadu peaministrikandidaadina. "Selline mudel meie vaesesse ühiskonda üle kanda on sotsiaalselt kurdi inimese mõte."

Karilaid: Reformierakonna juhid avavad Eesti 200 Kallasele

Karilaid: Reformierakonna juhid avavad Eesti 200 Kallasele (2)

 "Ühiskonna testimine sotsiaalmaksu kaotamisega, jutt erakindlustusest tervishoius ja ebaturvaline nägemus tulevikust, aga ka hiilivad minevikuvarjud ning sisepinged erakonnas on reformierakondlasedki pannud küsima, kas peaministrierakonna vastutust ollakse lähimal ajal võimeline kandma," tõdes Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid peaministrikandidaatide toetusnumbreid kommenteerides.

Jüri Ratas: rahvas soovib õiglast riiki

Jüri Ratas: rahvas soovib õiglast riiki

"Olen kindel, et Eesti ühiskonna enamus toetab õiglast maksupoliitikat ning eakatele väärika pensionipõlve kindlustamist," kommenteeris peaminister ja Keskerakonna juht Jüri Ratas erakondade reitinguid. "Meie toetuse tõusu taga on kindlasti ka Reformierakonna taotlus likvideerida rahva seas kõrgelt hinnatud tasuta ühistransport, vastutustundetu mõte kaotada sotsiaalmaks ning soov teha 100-eurone maksukingitus kõige jõukamatele."

UURING: Keskerakond on kõige populaarsem partei

UURING: Keskerakond on kõige populaarsem partei (2)

Kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks Keskerakonnale hääle 30 protsenti valijatest, mis on kahe protsendipunkti võrra enam kui septembris. Reformierakonda toetas oktoobris 28 protsenti, mis on ühe protsendipunkti võrra enam kui septembris.

Tuleva aasta riigieelarve seaduse eelnõu läbis esimese lugemise
Poliitika Eesti

Tuleva aasta riigieelarve seaduse eelnõu läbis esimese lugemise

Politsei- ja Piirivalveameti palgatõusuks antakse 13 miljonit ja Päästeameti palgafondi kasvuks kaheksa miljonit eurot. Üldhariduskoolide õpetajate keskmine palk jõuab järgmisel aastal riigieelarvelise lisaraha toel 1500 euroni. Haigekassa eelarve saab järgmisel aastal lisaraha 180 miljonit eurot.

UURING: Enim kaotas valimislubadus populaarsust, kui leiti selle seos EKREga

UURING: Enim kaotas valimislubadus populaarsust, kui leiti selle seos EKREga (1)

"Lubaduse autori märkimine mõjutas enim toetust EKRE ettepanekule ning võib eeldada et EKRE mainimine ilmselt kahandaks mõne populaarsemagi lubaduse toetust," sõnas Ühiskonnauuringute Instituudi analüütik Tanel Paas. Kõige populaarsem küsimus oli Reformierakonnal - "Kas toetate seda, et ravijärjekordasid tuleb lühendada?", kõige vähem huvitas inimesi Vabaerakonna idee lubada parlamendivalimistele valimisliite ja erakondade liite valijaid. "Eesti parteisüsteemi avatumaks muutmine valijaid väga ei kõneta ega huvita," selgitas Paas.

Kivirähk Ligi väljendusstiilist: Ligil on lihtsalt juba läbi aegade olnud selline halvem iseloom

Kivirähk Ligi väljendusstiilist: Ligil on lihtsalt juba läbi aegade olnud selline halvem iseloom (3)

Poliitikud ei pea end väljendades jääma viisakuse piiridesse, nagu meenutas eilne õiguskomisjoni istung, kus riigikogulane Jürgen Ligi kostitas komisjoni muu hulgas väljendiga "ära aja möga", ja EKRE liige nimetas Mihhail Kõlvartit avalikult sotsiaalmeedias "sobimatuks asiaadiks". "Domineerivad emotsionaalsed ja lihtsad vestlused," rääkis politoloog Juhan Kivirähk, et avalik ruum ja ootused poliitikute suhtes on muutunud primitiivsemaks.

ISAMAA: Maksuvaba tulu alaku esimesest lapsest

ISAMAA: Maksuvaba tulu alaku esimesest lapsest

Isamaa eestseisus toetas erakonna maksupoliitikat arutades ettepanekut, et täiendav maksuvaba tulu lastelt tuleks tulevikus viia vähemalt 600 euroni 3 lapsega pere kohta. Samuti toetati ettepanekut, et maksuvaba tulu tuleks rakendada juba esimesest lapsest.

Ratas EKRElase rassistlikust solvangust Kõlvarti pihta: EKRE poliitikud tallavad jalge alla meie vaba riigi alusväärtusi

Ratas EKRElase rassistlikust solvangust Kõlvarti pihta: EKRE poliitikud tallavad jalge alla meie vaba riigi alusväärtusi (7)

"Meie armas Eesti Vabariik on rajatud vabadusele, õiglusele ja õigusele. Me ei saa oma saja-aastase riigi aluseid rakendada valikuliselt. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liikmete väljaütlemised ründavad neid põhimõtteid üha raevukamalt, muutudes aina tigedamaks ja inimvaenulikumaks," kommenteeris peaminister Jüri Ratas. "Poliitikute argumentide asemel alandavad nad ametikaaslasi isiklikult ning inimeste ilmavaate asemel otsivad nad vigu igaühe eripärades."

Vanemahüvitise kasutamine muutub paindlikumaks

Vanemahüvitise kasutamine muutub paindlikumaks

Vanemapuhkuste ja -hüvitiste süsteemi muutmise üks eesmärk on suurendada vanemate valikuvõimalusi puhkuste ja hüvitiste kasutamisel, toetada hoolduskoormuse võrdsemat jaotust ema ja isa vahel, toetada vanemate osalust tööturul ning hoida samal ajal süsteemi lapsevanemate ja tööandjate jaoks võimalikult lihtsana, selgitas sotsiaalkomisjoni liige Marika Tuus-Laul.

Jaak Aab: Kaja Kallase väide madalamat palka teenivate inimeste kohta solvab Eesti inimesi

Jaak Aab: Kaja Kallase väide madalamat palka teenivate inimeste kohta solvab Eesti inimesi (4)

"Kaja Kallase jutt tähendas põhimõtteliselt seda, et madalamat palka teenivad inimesed on oma valikutes ise süüdi ning neil puudub ambitsioon kõrgemat palka teenida," kommenteeris keskerakondlane ja varasem sotsiaalminister Jaak Aab Reformierakonna juhi Kaja Kallase intervjuud ERR-is. "Väita, et madala sissetulekuga inimesed soovivadki elu lõpuni kehva palka teenida, on täiesti kohatu ja tegelikust elust võõrdunud arusaam."

Dmitri Jegorov: oleme väga pikka aega ülemaksustanud väikseid palku ja alamaksustanud kõrgeid palku

Dmitri Jegorov: oleme väga pikka aega ülemaksustanud väikseid palku ja alamaksustanud kõrgeid palku (1)

"Oleme väga pikka aega ülemaksustanud väikseid palku, väikest sissetulekut võrreldes Euroopa keskmisega, ja oleme alamaksustanud kõrgemaid palku," rääkis riigikogus rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsler Dmitri Jegorov. Ta nentis, et maksusoodustused peavad jõudma nendeni, kellele nad mõeldud on. Ta tõi näiteks, et majutusteenuse maksusoodustusest 45% jõuab kõige rikkamate inimeste viiendikuni. Samas ravimi- ja meditsiinitehnika soodustus jaotub ühiskonnas ühtlaselt.

Reinsalu Danske rahapesust: me vastutame oma riigis kõige eest, mis toimub riigi piirides

Reinsalu Danske rahapesust: me vastutame oma riigis kõige eest, mis toimub riigi piirides (2)

Kui riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid nentis, et endine rahandusminister ja Finantsinspektsiooni nõukogu esimees Jürgen Ligi on öelnud Delfi portaalile, et tema ajal tehtud juhtimisvead polnud tehtud tema süül, eemaldades ennast Danske panga rahapesuga seotud vastutusest, siis justiitsminister Urmas Reinsalu kinnitas, et seadus kinnitab poliitilise vastutuse olemasolu. "Eesti Vabariik on suveräänne riik ja suveräänses riigis kehtib totaalse vastutuse põhimõte. Meie vastutame oma riigis kõige eest, mis toimub siin meie riigi piirides. Ei ole niisugust asja, et on mingid ekstraterritoriaalsed tegevused, mis meie riigi õigusruumis toimivad ja mille eest meie riik distantseerib vastutusest," sõnas Reinsalu.

Ratas Kangro lahkumisest: valitsusliit töötab edasi

Ratas Kangro lahkumisest: valitsusliit töötab edasi

"Küsimus pole selles, et kas valitsusliit läheb valimistele koos lõpuni, vaid selles, et valitsusliit peab olema tegus ja töine, tal peab olema usaldus ja peab tegutsema. Ja iga päev seisma nende otsuste eest, et seista Eestimaa ja Eesti elanike eest ja kui seda enam valitsusliidul ei ole ehk motiveeritust otsuseid teha," kommenteeris peaminister Jüri Ratas Tiina Kangro lahkumist riigikogu Isamaa fraktsioonist. "Täna on need kõik omadused kõik olemas ja töötame igapäevaselt edasi."

Valitsus kiitis heaks pensionifondide valitsemistasude alandamise

Valitsus kiitis heaks pensionifondide valitsemistasude alandamise

Eelnõu kohaselt on II samba pensionifondide uueks valitsemistasu piirmääraks 1,2 protsenti senise 2 protsendi asemel. Pensionifondivalitsejatel lubatakse võtta 1,2 protsendist kõrgemat tasu, kuid seda tingimusel, et fondi investeerimistulemused on head ja pakuvadosakuomanikele paremat tootlust

Udo Bullmann Jüri Ratasele: loodan, et tasuta ühistransport saab teoks kogu Euroopa Liidus

Udo Bullmann Jüri Ratasele: loodan, et tasuta ühistransport saab teoks kogu Euroopa Liidus (3)

Euroopa Parlamendi sotsiaaldemokraatide fraktsiooni juht Udo Bullmann kiitis parlamendi ees esinenud Eesti peaminister Jüri Ratasele meie tasuta ühistransporti. "Mina isiklikult unistan millestki sellisest ja loodan, et see unistus saab teoks kogu EL-is," sõnas ta. "Arvestades, palju te perede hüvanguks panustate, siis paljud Euroopa riigid võiksid teie eeskuju järgida," lisas Bullmann.

Laadimine...Laadimine...