Poliitika

EESKUJU: Riik püüab avalikus sektoris vähendada soolist palgalõhet

EESKUJU: Riik püüab avalikus sektoris vähendada soolist palgalõhet

"See on ebaõiglane ning naiste töist panust alavääristav. Lisaks toob see kaasa naiste suurema vaesuse ning väljendub hilisemas elus ka madalamas pensionis," ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski. "Avalik sektor peab olema erasektorile selles küsimuses eeskujuks, mistõttu rakendame uusi samme esmajärjekorras just avalikus sektoris."

Alina Tubli: õlgade kehitamise asemel tuleb leida lahendus pensionite tõstmiseks

Alina Tubli: õlgade kehitamise asemel tuleb leida lahendus pensionite tõstmiseks (1)

"Eesti rahvastik on vananev. Kui me ei tegele võimalikult kiiresti pensionite tõstmisega, siis riskime olukorraga, kus aina suurenev osa meie rahvastikust elab alla suhtelise vaesuse piiri," kirjutab Pirita linnaosa vanem Alina Tubli lisades, et vaesusega kaasnevad muud probleemid, mis nagunii riigile lähevad kalliks maksma. "Eestis olev poliitiline kultuur ei peaks olema õlgu kehitav ja probleemsetest kohtadest mööda vaatav, vaid ühiskondlikku debatti tõstatav ning lahendusi leidev."

Lauri Laats küsib ettevõtlusministrilt Urve Palole Kredexi kohta

Lauri Laats küsib ettevõtlusministrilt Urve Palole Kredexi kohta

Mustamäe linnaosa vanemat Lauri Laatsi sundis küsimusega ettevõtlusministri Urve Palo poole pöörduma Mustamäe korteriühistute ühine mure: taotluste vastuvõtt KredExi rekonstrueerimistoetusele on seisuga 23. september 2017 peatatud ning puudub informatsioon, kas ja millal saab taotlusi uuesti esitama hakata. 

Valitsus toetas Eesti liitumist CERN-iga

Valitsus toetas Eesti liitumist CERN-iga

"CERN-i liikmelisus aitab kaasa Eesti majanduse uuendamisele, mis on meie jätkusuutliku majanduskasvu võtmeküsimus. Selleks, et meie teadlased, insenerid ja ettevõtjad saaksid täielikult osa CERN-is pakutavatest võimalustest, peame saama teadusasutuse täisliikmeks," ütles peaminister Ratas.

Loomade avalikul näitamisel tuleb tagada nende heaolu

Loomade avalikul näitamisel tuleb tagada nende heaolu

Maaeluministeerium saatis kooskõlastusringile ministri määruse eelnõu, millega kehtestatakse loomanäitusel, -võistlusel, -laadal, -oksjonil või loomade kokkutoomisega seotud muul avalikul üritusel kasutada lubatavate loomaliikide ja alamliikide loetelu, et paremini tagada loomade kaitse ja heaolu.

RIKKALT ROHKEM: Liiklusrikkumiste trahvid võivad hakata sõltuma sissetulekust

RIKKALT ROHKEM: Liiklusrikkumiste trahvid võivad hakata sõltuma sissetulekust

"Tahame vähendada neid raskeid liiklusõnnetusi, mis on tingitud kõrgest alkoholijoobest ja väga suurest kiiruse ületamisest," selgitas peaminister Jüri Ratas, miks valitsus soovib liiklusrikkumiste trahvid siduda sissetulekuga. Sissetulekupõhiseks muutuks näiteks 0,5-1,49 promillise joobega sõit, sõiduki kohustusliku peatamise eiramine juhi poolt, liiklusõnnetuse sündmuskohalt põgenemine ja liiklusõnnetuses kannatada saanud abitu inimese aitamata jätmine ja ka see, kui inimene tarvitab alkoholi vahetult peale liiklusõnnetuse põhjustamist.

Ratas: valitsus võib tuleva aasta alkoholi aktsiisitõusu ära jätta

Ratas: valitsus võib tuleva aasta alkoholi aktsiisitõusu ära jätta (1)

"Peame riigi eelarvestrateegia aruteludes tõsiselt kaaluma, kas ja kuidas aktsiisipoliitikat järgmise aasta algusest muuta. Nendeks diskussioonideks olen ma peaministrina valmis," märkis peaminister Jüri Ratas. "Loomulikult tuleb rahandusministeeriumil läbi kaaluda ka sellise sammu mõjud riigieelarvele ja rahandusminister Toomas Tõnistel valitsuskabinetile välja pakkuda plaanitud tõusu võimaliku ära jätmise katteallikad."

Koalitsioon võib muuta töötavate pensionäride maksustamist

Koalitsioon võib muuta töötavate pensionäride maksustamist

"Koalitsiooninõukogu eile otsustas, et kuna pole välistatud, et me ise tuleme selle teema juurde, siis jäägu Reformierakonna eelnõu sisse selleks, et oleks võimalus pärast ühendada - muidugi kui kõik algatajad on sellega nõus," rääkis riigikogu rahanduskomisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin.

Jüri Ratas: riik tahab hoida vene keelt kõnelevaid eestimaalasi meie inforuumis

Jüri Ratas: riik tahab hoida vene keelt kõnelevaid eestimaalasi meie inforuumis (3)

"Keskvalitsuse käskude ja keeldudega, mille eesmärk on ainult "valitsusele sobilike" kanalite kasutamine, aga mida teavitusadressaadid ei jälgi ega vaata, ei maanda riske, vaid tegelikkuses suurendatakse neid," nentis peaminister Jüri Ratas ja lisas, et ainult ühisest inforuumist ei piisa, meil on vaja ka sõnumit ja see ei tohiks olla keelav, käskiv, lõhestav vaid tunnustav ja liitev. "Ehk Eesti venelased on meie ühiskonna väärtuslik ja oodatud osa."

Karilaid: 118-miljonilise möödalasu eest vastutab Reformierakond

Karilaid: 118-miljonilise möödalasu eest vastutab Reformierakond (1)

Keskerakonna aseesimees, Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid sõnas, et endise siseministri Hanno Pevkuri süüdistus Politsei- ja Piirivalveameti aadressil on lapsik vastutusest kõrvalehiilimine. "Idapiir lausa võrdus toona Reformierakonnaga. Täna püüab Hanno Pevkur väita, et pole kuulnud, pole näinud ja kallis piiriehitus on Politsei- ja Piirivalveameti roosa unistus," rääkis Karilaid.

Aab: raha erakorraliseks pensionitõusuks võiks tulla astmelisest tulumaksust või regionaalsest ettevõtte tulumaksust

Aab: raha erakorraliseks pensionitõusuks võiks tulla astmelisest tulumaksust või regionaalsest ettevõtte tulumaksust (2)

Praegune riigihalduse ja endine sotsiaalminister Jaak Aab märkis, et idee erakorralisest pensionitõusust ei sündinud üleöö, vaid seda küsimust ja probleemi on Keskerakonnasiseselt juba pikemat aega arutatud. "Eakate inimeste suhteline vaesus on teiste gruppidega võrreldes halvenenud. 41,8 protsenti pensionäridest on suhtelisest vaesusest allpool," märkis ta. "Küsimus ei ole ainult sissetulekutes ja pensionis, vaid ka hoolduskoormuses ja kasvõi hoolekandeasutuste hindades. Kaks kolmandikku nendest katab pension, ülejäänu jääb aga pere ja omaste õlgadele."

Pensionisüsteem muutub paindlikumaks – muudatused saadeti teisele kooskõlastusringile

Pensionisüsteem muutub paindlikumaks – muudatused saadeti teisele kooskõlastusringile

Sotsiaalministeerium saatis täna teisele kooskõlastusringile pensionireformi eelnõu, millega on plaanis teha pension paindlikumaks, muuta pensioni arvutamise valemit ning siduda alates 2027. aastast pensioniiga keskmise oodatava elueaga. Muudatused pensionivalemis ei puuduta praegusi vanaduspensionäre ega juba kogutud kindlustusosakuid, paindlikku pensionit saavad kasutada kõik soovijad.

Jüri Ratas: kuuldused valitsusliidu surmast on tugevalt liialdatud

Jüri Ratas: kuuldused valitsusliidu surmast on tugevalt liialdatud

"Hiljutise Kantar Emori arvamusuuringu avaldamise järel oli üllatav lugeda, kuidas mitmed Reformierakonna poliitikud kuulutasid valitsuse hukku ning maalisid Eestimaa elu tervikuna võimatult mustades toonides," leiab peaminister Jüri Ratas. "Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal tuleks kõigil erakondadel hoida väärikamat joont. Meie riik ja rahvas on väärt enamat kui pidev jagelemine, alusetute süüdistuste pildumine ning isiklikud rünnakud."

Karilaid: Reformierakonna langustempo juures tuleb Kallasel Brüsselist lilledega tulla

Karilaid: Reformierakonna langustempo juures tuleb Kallasel Brüsselist lilledega tulla (4)

"Mõistan täiesti Jürgen Ligi hirmu VEB-fondi saladuste ees, kui vaid selle näpuotsaga puudutamine on Reformierakonna toetuse kivina kukkuma pannud. Erakonna sellise langustempo puhul tuleb Kaja Kallasel poliitkadunukese juurde Brüsselist lilledega tulla," kommenteeris Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid EMORi ja Turu-uuringute tulemuste suurt vahet. Täna avaldatud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest küsitlusest selgub, et Keskerakonda toetas jaanuaris 27 ning Reformierakonda 26 protsenti vastajatest.

Karilaid VEB fondist: juba vigade tunnistamine oleks suur asi

Karilaid VEB fondist: juba vigade tunnistamine oleks suur asi (3)

"Selgitame välja, kuidas oli võimalik, et Venemaalt sai võltsitud dokumendi abil välja võtta 32,5 miljonit dollarit. Ei ole tõenäoline, et seda ei teadnud ei FSB ega Venemaa tipppoliitikud," rääkis riigikogulane ja õiguskomisjoni liige Jaanus Karilaid. Tema sõnul kerkib kahtlus, et keegi meie poolelt on teinud koostööd Venemaa julgeolekuorganitega. "Kui palju sellest rahast Eestisse jõudis ja kas sellega ehitati üles ka Reformierakond, need on küsimused, millele täna ei ole konkreetset vastust."

Ratas: maksuparadiiside nimekirjast eemaldamine näitab häid suhteid Ukrainaga

Ratas: maksuparadiiside nimekirjast eemaldamine näitab häid suhteid Ukrainaga (1)

Peaminister Jüri Ratas kiitis Ukraina valitsuse otsust eemaldada Eesti maksuparadiiside nimekirjast, mille kiirus näitab tema sõnul Eesti ja Ukraina heade suhete tugevust. "Mul on väga hea meel kinnitada kõigile Ukrainas tegutsevatele Eesti ettevõtjatele, et Eesti on eemaldatud niinimetatud maksuparadiiside nimekirjast, kuhu sattusime ekslikult aasta alguses," ütles Ratas.

Peaminister: pensione tuleks erakorraliselt tõsta 60-70 eurot

Peaminister: pensione tuleks erakorraliselt tõsta 60-70 eurot (5)

Lisaks pensionide plaanilisele indekseerimisele tuleks pensione erakorraliselt tõsta vähemalt 60 kuni 70 eurot, rääkis peaminister Jüri Ratas, kelle sõnul selline samm aitaks keskmise vanaduspensioni tuua suhtelisest vaesusest välja. Kõik sellised täiendavad kulud nagu erakorraline pensionitõus vajavad lisaraha, kuid lahendus ei ole vaid see, kuidas olemasolev raha ümber jagada, vaid et seda tuleb ka juurde tekitada, lisas Ratas.

Tallinnas on populaarseim Keskerakond

Tallinnas on populaarseim Keskerakond (2)

Tallinnas toetas jaanuari teises pooles Keskerakonda 36,7 protsenti kõigist, kes avaldasid küsitluses oma poliitilise eelistuse. Reformierakonda pooldab Eesti pealinna elanikest 27,2 protsenti, Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda (SDE) 11 ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE) 10,6 protsenti vastanud kodanikest.

Ratas: valitsus peab enda otsuseid paremini selgitama

Ratas: valitsus peab enda otsuseid paremini selgitama (2)

"Viimased arvamusuuringud näitavad ennekõike kahte asja. Esiteks pole valitsus kahjuks suutnud oma otsuseid ja suuri reforme piisavalt veenvalt inimestele selgitada. Kõigil koalitsiooni osapooltel tuleb siinkohal järeldusi teha ja edaspidi enam pingutada," kirjutas Ratas täna sotsiaalmeedias.

Endine nõunik: Taavi Rõivas suhtles ainult oma telefoniga

Endine nõunik: Taavi Rõivas suhtles ainult oma telefoniga (3)

"Enamasti koosnes hommikune koosolek ajalehtede ülevaatamisest – et mida tähtsat peaministri kohta kirjutatakse," meenutas majandusanalüütik Ruta Arumäe peaministri nõunikuks olemist kui kõige igavamat aega oma elus, peaminister Taavi Rõivast aga ainult oma telefoniga suhtleva inimesena.

Laadimine...Laadimine...