Poliitika

EKRE plaan kooseluseadus tühistada kukkus taas läbi

EKRE plaan kooseluseadus tühistada kukkus taas läbi (1)

"Meie erakonna seisukohalt ei vaja samasooliste omavahelised suhted mingit riiklikku regulatsiooni," rääkis Martin Helme(EKRE). "Tegemist on täiesti ebaolulise hulga inimestega Eesti ühiskonnas, kes kõigele lisaks elavad väga ebastabiilselt koos." Helme on vastu ka teistele paarisuhteid reguleerivatele seadustele: "kooseluseadus või paarkonnaseadus või tsiviilpartnerlus. Kõik üks prügivedu, mingit vahet ei ole. Ei vaja regulatsiooni ja kõik."

Rõivas astus riigikogu aseesimehe kohalt tagasi

Rõivas astus riigikogu aseesimehe kohalt tagasi

"Poliitikukarjääri jooksul võib tulla ette hetki, kus tuleb võtta poliitiline vastutus ja täna on minul see hetk. Ma teatan teile tagasiastumisest riigikogu aseesimehe kohalt," ütles ahistamisskandaali sattunud Taavi Rõivas.

Rõivasele järglase valimine toimub ilmselt 23. oktoobril

Rõivasele järglase valimine toimub ilmselt 23. oktoobril

Ekspeaminister Rõivas teatas neljapäeval, et taandub riigikogu juhatusest, kuid ei lahku parlamendist. Reformierakondlane Rõivas tunnistas ebaväärikat käitumist võõra naisterahva suhtes hiljutisel välisreisil Kagu-Aasiasse ning vabandas avalikkuse ja oma perekonna ees.

Veel üks uuring: Keskerakonna populaarsus kasvab nii riigis kui ka Tallinnas

Veel üks uuring: Keskerakonna populaarsus kasvab nii riigis kui ka Tallinnas

Keskerakonna populaarsus Talinna valijate seas on kasvanud oktoobri keskpaigaks septembriga võrreldes ligi viis protsendipunkti ning läheneb 50 protsendile, selgub uuringufirma Kantar Emor poolt Postimehe tellimusel läbi viidud küsitlusest. Üle riigi toetas septembris Keskerakonda 25,1 protsenti vastanutest, mis on nüüd tõusnud 30,6 protsendi vastanuteni.

NIMEKIRI: Kus ja millal kandidaadid omavahel väitlevad?

NIMEKIRI: Kus ja millal kandidaadid omavahel väitlevad? (1)

Valimised lõppevad pühapäeval ning sel päeval on võimalik oma eevalimiste ajal antud häält muuta või minna esimest ja viimast korda hääletama. Kui sa ei ole veel leidnud oma lemmikkandidaati, siis iga päev on võimalik tutvuda nende seisukohtadega nii raadio- kui ka telesaadetes ja vaadata, kui hästi nad paistavad silma võrreldes konkurentidega.

Ekspert: erakonnad ei tohiks vastata populistidele antipopulismiga

Ekspert: erakonnad ei tohiks vastata populistidele antipopulismiga

Erakonnad peaksid vastama populistidele probleemides, mille populistid tõstatavad ja mida peab oluliseks ka suur osa elanikkonnast, rääkis USA Georgia ülikooli abiprofessor Cas Mudde ja lisas, et vastustes peaksid erakonnad lähtuma oma ideoloogilistest lähtepunktidest, hoiduma populistide rõhuasetusest ja vajadusel seda muutma.

Taavi Aas: lasteaia tirimine sotside valimisklippi on lubamatu

Taavi Aas: lasteaia tirimine sotside valimisklippi on lubamatu

Valimisvideos näidati, et lasteaed on nõnda kehvas seisus, et remonti on võimalik teha vaid sotsiaaldemokraatidest talguliste toel. Klipis lükati lasteaia lagunenud kiviaed ümber. "Tegelikult on sellel lasteaial otseselt remonditöödeks kasutamata jääk üle 10 tuhande euro," selgitas tegevlinnapea Taavi Aas. "Kogu majandustegevuse kasutamata jääk aga üle 50 tuhande euro. Sellest peaks täiesti piisama videos näidatud lagunenud aia kordategemiseks."

Eesti juhib Euroopa ja idapartnerluse riikide digiministrite kohtumist

Eesti juhib Euroopa ja idapartnerluse riikide digiministrite kohtumist

Täna pärastlõunal kohtuvad Euroopa Liidu digiministrid oma Armeenia, Aserbaidžaani, Valgevene, Gruusia, Moldova ja Ukraina kolleegidega, et arutada koostöövõimalusi digitaalmajanduses. ELi ja idapartnerluse riikide selge huvi on teha digitaalsete küsimuste puhul tihedat koostööd, et ka idapartnerluse riikide 70 miljonit tarbijat võiksid digitaalse ühtse turu võimalustest kasu saada. 

Aadu Must: Eesti teaduspoliitikas käib teki enda poole rebimine

Aadu Must: Eesti teaduspoliitikas käib teki enda poole rebimine (1)

"Hinge kriipima on jäänud tõdemus, et Eesti elab tänavu killustatuse ajastul - see on ametkondlik killustatus," ütles Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Aadu Must. "Riigikogu on teaduse valdkonnas järjekindlalt kaitsnud poliitikat, kuidas tekki teise valdkonna pealt ära rebida, mitte seda juurde kasvatada."

Laadimine...Laadimine...