Poliitika

Ratas tõusis kõige populaarsemaks peaministrikandidaadiks

Ratas tõusis kõige populaarsemaks peaministrikandidaadiks (12)

Keskerakonna esimees Jüri Ratas möödus populaarsuselt Reformierakonna juhist Kaja Kallasest ning on nüüd kõige suurema toetusega peaministrikandidaat, selgus Eesti Päevalehe tellitud Turu-uuringute AS-i värske küsitluse tulemustest. Ratast toetab 30 protsenti ja Kallast 22 protsenti valijatest.

Korb: Keskerakond vastab ERJK-ile tähtajaks

Korb: Keskerakond vastab ERJK-ile tähtajaks (2)

"Olen häiritud ERJK liikmete kommentaaridest kõnealuse nõude asjus," ütles keskerakonna peasekretär Mihhail Korb. "Menetlus ei ole veel lõpule viidud, aga [ERJL aseesimees Kaarel] Tarand ütleb juba praegu, et Keskerakond on süüdi. See meenutab olukorda, kus kohtunik ütleb juba enne protsessi, et süüdistatav on süüdi," sõnas Korb. "Ma ei ole seni kuulnud sarnasest praktikast."

Ruutsoo reitingutest: Kaja Kallasel puudub jõulise poliitiku karisma

Ruutsoo reitingutest: Kaja Kallasel puudub jõulise poliitiku karisma (5)

Politoloog Rein Ruutsoo sõnul langes Reformierakonna reiting, kuna uusi ideid tegelikult erakond välja ei käinud. "Kaja Kallasel ju skandaali või prohmakat pildil ei ole. Asi on selles, et erakond ei pakkunud oma valijaskonnale midagi niisugust, mis neile meelde oleks jäänud, mis oleks valijaid nende juures hoidnud."

ERR-i küsitlus: populaarseim partei on Keskerakond, Reformierakonna toetusest on Kaja Kallase efekt kadunud

ERR-i küsitlus: populaarseim partei on Keskerakond, Reformierakonna toetusest on Kaja Kallase efekt kadunud

Kaja Kallase valimine Reformierakonna esimeheks kergitas aprillis erakonna toetuse viimaste aastate kõrgeimale tasemele, kuid uudsuse võlu lahtudes on see augustiks langenud samale tasemele, mis Hanno Pevkuri ajal. "Luban, et jätkame tööd iga inimese heaolu nimel sõltumata sellest, milline on tema vanus, sugu, rahvus, elukoht või erakondlik eelistus," sõnas Keskerakonna juht ja peaminister Jüri Ratas.

Isamaa toetab kaitsekulutuste tõstmist 2,5% SKP-st

Isamaa toetab kaitsekulutuste tõstmist 2,5% SKP-st (1)

Isamaa eestseisus arutas oma viimasel koosolekul Eesti riigikaitset ja jõudis otsusele, et Eesti peab võtma eesmärgiks kaitsekulutuste suurendamise 2,5% SKPst, et tugevdada meie olemasolevat riigikaitse struktuuri ja arendada välja täiendav iseseisev sõjaline võime.

Mikko valitsuse eelnõust: palgalõhe vähendamisest võidavad ka ettevõtjad

Mikko valitsuse eelnõust: palgalõhe vähendamisest võidavad ka ettevõtjad

"Tegu on väga oodatud ja vajaliku eelnõuga, mis peab seadustamise järel aitama kaasa palkade õiglasele maksmisele. Iga palgalõhe kaotamise suunas astutud samm väärib kiidusõnu," sõnas sotsiaaldemokraadist riigikogu liige Marianne Mikko. "Loodan väga, et erasektor tuleb siin kaasa ja asub varasemast sihikindlamalt palgalõhega võitlema. Kui mehed ja naised saavad võrdse töö eest võrdset tasu, siis võidab sellest kogu ühiskond. Pikemas vaates võidavad kindlasti ka ettevõtjad."

ERJK tahab uurida Autorollo ja Reformierakonna seoseid

ERJK tahab uurida Autorollo ja Reformierakonna seoseid

"Nende annetuste küsimuses on Reformierakonna poolt korduvalt öeldud, et need isikud, kes neid summasid tol ajal erakonnale annetasid, tegid seda isiklikest vahenditest. Nüüd see tõestamise koht peaks olema selles kaasuses see, et millist ahelat pidi on jõudnud Autorollo raha nende Reformierakonna liikmeteni, kes on selle annetanud oma raha pähe erakonnale," rääkis erakondade rahastamise järelevalve komisjoni aseesimees Kaarel Tarand.

Sisetülid viisid Vabaerakonna reitingu tõusule

Sisetülid viisid Vabaerakonna reitingu tõusule

Vabaerakond tõstis augustikuistes toetusreitingutes nina jälle vee peale. Kui juulis toetas neid kolm protsenti valijatest, siis augustis 4,7%. Samal ajal kaotasid toetust Eestimaa Rohelised ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE).

Tallinna teravalt rünnanud ERJK juht jääb oma kohast ilma

Tallinna teravalt rünnanud ERJK juht jääb oma kohast ilma (6)

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus nimetas sotsiaaldemokraatide esindajaks erakondade rahastamise järelevalve komisjonis (ERJK) Liisa Oviiri, kes vahetab välja Ardo Ojasalu. Ojasalu positsioon ERJK juhina tekitas küsimusi, sest eelmisel nädalal rääkis Vabaerakonna juht Andres Herkel, kuidas Ojasalu juhitav MTÜ Korruptsiooniradar on erakonnalt saanud igakuiselt 5000 eurot toetust. "Kas siin ei ole tegemist väikese äraostmisega?" tekkis politoloog Rein Toomlal küsimus.

Rein Toomla: Eesti 200 hakkas peale valest otsast – värvab liikmeid enne, kui on tegutsemisplaan paigas

Rein Toomla: Eesti 200 hakkas peale valest otsast – värvab liikmeid enne, kui on tegutsemisplaan paigas (3)

Erakonna luua otsustanud liikumine Eesti 200 avaldas kevadel manifesti, ent seni on puudu programm ja vajalikud 500 liiget. "Nad on valinud küllalt riskantse tee – tahetakse enne 500 liiget täis saada, kui on määratletud, millist poliitikat üldse tegema hakatakse. Kes siis peaksid liituma nüüd?" küsib politoloog Rein Toomla. "Normaalne oleks ikka sedapidi, et liikmed astuvad erakonda vastavalt sellele, mida see erakond tegema hakkab. Aga neid seisukohti praegu ei ole."

Eesti 200 osaleb erakonnana valimistel

Eesti 200 osaleb erakonnana valimistel (3)

"Eesti poliitika suur probleem on pika plaani puudumine," rääkis liikumise Eesti 200 nõukogu esimees Kristina Kallas, kelle sõnu erakonnaks muutumise tingis see, et kui kevadel tõi liikumine teemaks Eesti pikaajalise plaani, siis sellest ei hakanud kinni praegused erakonnad. "Eesti valija tahab näha visiooni ja pikka plaani."

Ratas: peame välja selgitama, kas ja millised riiklikud instantsid on Danske juhtumi puhul ebaefektiivselt töötanud
Poliitika Eesti

Ratas: peame välja selgitama, kas ja millised riiklikud instantsid on Danske juhtumi puhul ebaefektiivselt töötanud (3)

"Meil tuleb välja selgitada, kas ja millised riiklikud instantsid on Danske juhtumi puhul ebaefektiivselt töötanud," teatas peaminister Jüri Ratas. "Samuti saada selgus, kui laialdane on rahapesu probleem Eesti krediidiasutustes laiemalt. Teadlikult toime pandud ebaseaduslike tegevuste ilmnemisel tuleb selgelt vastutada ka Eestis kasumit teeninud pankadel."

Politoloog Ojasalust ja Vabaerakonnast: tekib küsimus, kas siin ei ole tegemist äraostmisega

Politoloog Ojasalust ja Vabaerakonnast: tekib küsimus, kas siin ei ole tegemist äraostmisega (3)

"Inimene tänavalt aga ütleb nüüd kohe, et "ahah, saigi nüüd raha selle eest, et suunaks ERJK tööd teatud kanalisse"," ütles politoloog Rein Toomla erakondade rahastamise järelevalve komisjoni juhi Ardo Ojasalu kohta, kellele maksab Vabaerakond palka MTÜ Korruptsiooniradaris töötamise eest. "Komisjon, mis koosneb erakonna liikmetest, kes kontrollivad iseenda konkurente, ei saa mingil juhul olla täiesti erapooletu. Täna näeme, et komisjoni on võimalik ka enda kasuks ja poliitilistel eesmärkidel tööle rakendada," tõdes ERJK liige Tõnis Mölder.

Vabaerakond maksab Ojasalu MTÜ-le 5000 eurot kuus

Vabaerakond maksab Ojasalu MTÜ-le 5000 eurot kuus (4)

Vabaerakonna esimees Andres Herkel tunnistas Postimehe veebiintervjuus ajakirjanik Vilja Kiislerile, et Ardo Ojasalu juhitav MTÜ Korruptsiooniradar on erakonnalt saanud igakuiselt 5000 eurot toetust. Samal ajal on Ojasalu ka erakondade rahastamise järelevalvekomisjoni (ERJK) esimees.

Jüri Ratas: Narva saab edasi minna ausa ja läbipaistva juhtimisega

Jüri Ratas: Narva saab edasi minna ausa ja läbipaistva juhtimisega (2)

"Narva läheb edasi ausa läbipaistva juhtimisega ja suure tõenäosusega saab see olema koalitsioonivalitsus," kommenteeris peaminister ja Keskerakonna juht Jüri Ratas Narva linnavolikogu keskerakondlastest liikmete erakonnast välja astumist korruptsioonikahtlustuse tõttu. "Narva elanikud pole ära teeninud, et nende tagant hämarate skeemidega midagi võetakse või tehakse tehinguid või otsuseid, mis ei ole õiguspärased."

Ettevõtja Guido Pärnits: kas Reformierakond võtab lisaraha rikastele õpetajate ja päästjate arvelt?

Ettevõtja Guido Pärnits: kas Reformierakond võtab lisaraha rikastele õpetajate ja päästjate arvelt? (2)

"Kas me siis külmutame päästjate, õpetajate ja meditsiinitöötajate palgad selleks, et rikkamad inimesed saaksid rohkem raha kätte?" küsis Ülemiste City juht Guido Pärnits, kelle hinnangul Reformierakonna esimehe Kaja Kallase lubadus vabastada kõigi sissetulekud kuni 500 euroni tulumaksust on vale, kui rohkem teenivatele inimestele ei tehta ülespoole lisamaksuastmeid. "Korralik astmeline tulumaks oleks see, mis säilitaks ühiskonnas tasakaalu," leidis Pärnits.

Teadlane: teaduse rahastamine peaks olema parteiülene

Teadlane: teaduse rahastamine peaks olema parteiülene

"Teadus –ja haridustemaatikad peaksid olema poliitikaülesed ja seda ei peaks igal aastal uuesti arutama. See hoiaks väga palju aega kokku ja suurendaks ka usaldust nii teadlaste kui poliitikute vahel," ütles Tartu Ülikooli teadlane Arvi Freiberg Arvamusfestivalil Paides.

Vaid Keskerakond on valmis pensione erakorraliselt tõstma

Vaid Keskerakond on valmis pensione erakorraliselt tõstma

Paide arvamusfestivalil Keskerakonna alal osalenud erakondade esindajad arutlesid täna teemal "Kas päästame eakad vaesusriskist?" – kuigi kõik erakonnad tõdesid vajadust pensionitõusu järele, oli enda sõnul ainult Keskerakond valmis pensione erakorraliselt tõstma.

Kaljulaid: Eesti peab Julgeolekunõukokku viima küberjulgeoleku teemad

Kaljulaid: Eesti peab Julgeolekunõukokku viima küberjulgeoleku teemad

Reedel Paides arvamusfestivali raames toimunud arutelul märkis president Kersti Kaljulaid, et Eesti eesmärk ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks kandideerides on Eesti eesmärk viia Julgeolekunõukokku kõik küberjulgeoleku ja tehisintellektiga seotud lahendused, millega ei ole julgeolekunõukogu seni tegelenud.

Toomla Kuuse Eesti 200ga liitumist: kuidas ametnikud ja ministrid töötavad, kui nende eesmärgid on vastandlikud?

Toomla Kuuse Eesti 200ga liitumist: kuidas ametnikud ja ministrid töötavad, kui nende eesmärgid on vastandlikud? (7)

"Ainuüksi teatud ühiskondliku liikumisega ühinemise pärast kõrgem ametnik muidugi tagasi astuma ei pea," kommenteeris politoloog Rein Toomla asekantsler Rait Kuuse liitumist MTÜ-ga Eesti 200. "Kuid võimalik, et lähitulevikus jõuab ta ise sellele järeldusele. Sest raske on ette kujutada ladusat koostööd, kui minister kuulub ühte ning asutust igapäevaselt juhtiv kantsler, asekantsler või osakonnajuhataja teise erakonda. Kuidas nad siis oma ideid ellu viivad, kui nende ka avalikult püstitatud eesmärgid võivad olla lausa vastandlikud?" 

Lobjakas Kallase küünilisest maksuplaanist: rikastele rohkem raha nautimiseks, vaestele odavat õlut

Lobjakas Kallase küünilisest maksuplaanist: rikastele rohkem raha nautimiseks, vaestele odavat õlut (3)

"Rikastele kavatsetakse tekitada paremad võimalused oma raha nautida, vaestele antakse odavamalt õlut. See ei ole riik, kus me tahaksime olla aastal 2018," andis poliitanalüütik Ahto Lobjakas hinnangu Kaja Kallase plaanile muuta 500 eurot maksuvabaks ka kõrgema sissetulekuga inimestele. Lobjaka meelest võiks hoopis toidu maksukoormust langetada. "Ma tahaksin näha selliseid positiivseid samme ka Reformierakonnalt. Et inimestel, kes teenivad vähem, oleks siin riigis lihtsam elada, mitte lihtsalt n-ö oopiumi peale kallata odava õlle näol. See on äärmisel küüniline."

Laadimine...Laadimine...