Poliitika

FOTOD! METSAKAITSJA: Mets ei ole taastuv ressurss, liigid kaovad jäädavalt

FOTOD! METSAKAITSJA: Mets ei ole taastuv ressurss, liigid kaovad jäädavalt

"Kõik saavad aru, et päike ja tuul on taastuvad ressursid, aga metsa kasutamine on hoopis keerulisem küsimus," tõdes kodanikuühenduse Eesti Metsa Abiks koordinaator Linda Väli. "Elurikkuse kontekstis tähendab see, et liigid surevad välja ja mets on taastumatu ressurss. Ka meie metsade liigid on suure lageraiemajandamise tõttu üha halvemas olukorras." EMA kogunes täna Riigikogu esisele platsile, et juhtida tähelepanu kitsaskohtadele teisele lugemisele mineva elektrituruseaduse muudatuses, mis võib avada võimaluse puidu masspõletamiseks.

Siim Kallase uus kabinet maksis 25 766 eurot

Siim Kallase uus kabinet maksis 25 766 eurot

Reformierakonna auesimees ja Viimis vallavanem Siim Kallas vastas teisipäeval volikogu fraktsiooni Ühendatud Opositsioon arupärimisele, et vallamajas temale uue töökabineti ehitamine ja sisutamine maksis kokku 25 766 eurot ja 45 senti.

Lobjakas küsitavatest põhimõtetest: Venemaa transiidirahadest loobume, kuid põlevkivist mitte

Lobjakas küsitavatest põhimõtetest: Venemaa transiidirahadest loobume, kuid põlevkivist mitte (1)

"Miks me ei sõlmi Venemaaga häid kaubanduslikke suhteid ja ei taasta oma staatust transiitmaana?" küsib poliitikaanalüütik Ahto Lobjakas. "Raha tuleks, nii et vähe ei oleks. Vastus on, et meil on põhimõtted. Aga miks meil ei ole põhimõtteid, kui jutt läheb põlevkivile, tselluloosile või looduse reostamisele. Miks me loodust reostame, aga Venemaaga põhimõtteliselt kaubelda ei taha?"

Ratas: Kanada on oluliselt panustanud Baltimaade julgeolekusse

Ratas: Kanada on oluliselt panustanud Baltimaade julgeolekusse

"Nii nagu Eestis juhib NATO liitlasvägede kohalolekut Ühendkuningriik, kannab Kanada juhtrolli Lätis paiknevas NATO lahingugrupis. Liitlaste kohalolek Euroopas Balti riikides tugevdab kogu NATO julgeolekut," ütles Kanada kaitseminister Harjit Sajjaniga kohtunud peaministes Jüri Ratas.

Riik toetab innovatsiooni sotsiaalvaldkonnas

Riik toetab innovatsiooni sotsiaalvaldkonnas

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva allkirjastas määruse, millega riik toetab sotsiaalvaldkonna uudseid lahendusi, mis parandaksid abivajajate ja nende lähedaste toimetulekut. Projekte rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.

Ratas kuulujuttudest: "vandeseltslased" olid kärsitud, õhkkond valitsuses on usalduslik ja töine

Ratas kuulujuttudest: "vandeseltslased" olid kärsitud, õhkkond valitsuses on usalduslik ja töine (1)

Valitsuse eesmärk on jätkata vähemalt Riigikogu valimisteni, kinnitas peaminister Jüri Ratas, et valitsuskriisi pole. "Edasi otsustab juba kõrgeim võim ehk Eestimaa inimesed." Valitsus on teinud ära palju olulisi asju nagu tervishoiule lisaraha eraldamine, maksuvaba tulu tõstmine, õpetajate, kultuuritöötajate, politseinike ja päästjate palgatõus jne, tõi Ratas välja.

Reedel jõustub isikuandmete kaitse üldmäärus

Reedel jõustub isikuandmete kaitse üldmäärus

"Ütlen selgelt – andmekaitse aluspõhimõtted jäävad samaks. Tavaliste inimeste jaoks väga palju ei muutu. Inimestel on lihtsalt tulevikus suurem kontroll oma andmete kasutamise kohta, sest kõik isikuandmeid töötlevad asutused peavad andma lihtsas ja arusaadavas keeles inimesele teada, mida nad täpsemalt tema isikuandmetega teevad," ütles justiitsminister Urmas Reinsalu pressiteate vahendusel.

Eesti esimesel talanoal tuleb juttu tulevikust ja kliimast

Eesti esimesel talanoal tuleb juttu tulevikust ja kliimast

Neljapäeval, 24. mail kogunevad Rakverre Eesti esimesele talanoale omavalitsustegelased  eesotsas Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailovaga, et koos juhtivate energiaekspertidega kõnelda energiasäästust, ülemaailmsest linnapeade  kliima- ja  energiapaktist  ja sellega seotud Euroopa  tulevikuarengutest.  

Väinsalu lükkas tagasi Vabaerakonna tegevjuhi koha

Väinsalu lükkas tagasi Vabaerakonna tegevjuhi koha

"Ma olen korra juba olnud tegevjuht ja tol korral olid mul väga konkreetsed ülesanded täitmiseks, saneerimine ja nii edasi. Olin tol korral isegi kauem, kui pidanuks olema – esialgu käis jutt poolest aastast," ütles ettevõtja Vello Väinsalu.

Lobjakas potjomkinlikest riigireformijatest: kui õhukest riiki ettevõtjad siis suudavad kanda?

Lobjakas potjomkinlikest riigireformijatest: kui õhukest riiki ettevõtjad siis suudavad kanda? (1)

Kolumnist Ahto Lobjakase hinnangul on Eestis olukord väga ettevõtlust soosiv, mistõttu on Riigireformi SA avaldus kummaline ja tundub, et ärimehed peidavad end justkui riigireformi kulisside taha. "Kui ettevõtjad nii õhukest riiki kanda ei jõua, siis mis riiki nad üldse kanda jõuavad ja mis on selle manifesti mõte? Välja arvatud siis see, et püüda Eesti riiki destabiliseerida," sõnas ta.

Rein Ruutsoo reitingutest: Kaja Kallas on pigem kompromiss kui tegija

Rein Ruutsoo reitingutest: Kaja Kallas on pigem kompromiss kui tegija (2)

"Kompromissi figuurina puudub tal tegija aura ja ta ei mõjunud avalikkusele uuendajana. Kui uusi ideid pole, peab olema vähemalt kõva hääl," kommenteeris politoloog Rein Ruutsoo ERR-i tellitud erakondade reitingut, mille järgi Reformierakond pärast suurt tõusu kaotas toetust 3%. Kui Eesti 200 saab erakond, ohustab see IRL-i. "Elu ja surma piiril vaakuvale IRL-ile, kelle tänased juhid jahmatavad karjuva ebaintelligentsusega, võib ka väikse segmendi ära rebimine olla surmav," lisas Ruutsoo.    

Kristina Kallas: toetust koguv Eesti 200 võib muutuda erakonnaks

Kristina Kallas: toetust koguv Eesti 200 võib muutuda erakonnaks (1)

Toetust koguv liikumine Eesti 200 võib muutuda erakonnaks, ütles liikumise üks eestvedaja, Tartu Ülikooli Narva kolledži direktori kohusetäitja Kristina Kallas. "Kui nüüd asjad liiguvad sinnapoole, et uue poliitilise jõu järgi on tellimus ja see aina kasvab, siis ei saa välistada erakonnaks muutumist, aga täna on sellest ikkagi vara rääkida," ütles Kallas.

Sarapuu: Keskerakonna reiting lubab edu valimistel

Sarapuu: Keskerakonna reiting lubab edu valimistel

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kersti Sarapuu sõnul peavad Eesti inimesed vajalikuks näiteks erakorralist pensionitõusu, ravijärjekordade lühendamist, Tallinn–Tartu, Tallinn–Narva ja Tallinn–Pärnu maanteede neljarealiseks ehitamist.

Rohelised ei toeta Riigireformi SA "õhukese riigi" unelmat

Rohelised ei toeta Riigireformi SA "õhukese riigi" unelmat

"On arusaadav, et ettevõtjatel oleks lihtsam toimetada olukorras, kus piiravaid seadusi ja riigiametnikke oleks poole vähem," lausus Roheliste volikogu liige ja Tartu ringkonna juht Peep Mardiste. "Nii jõuaksime paraku olukorrani, kus riigil puuduks piisav võime tagada keskkonnakaitse, aga ka näiteks sotsiaalse kaitse norme."

Laadimine...Laadimine...