Poliitika

Norra kroonprints külastab Eestit

Norra kroonprints külastab Eestit

Norra kroonprintsi ja kroonprintsess kuninglik visiit Balti riikidesse kestab 23.–26. aprillini ja on pühendatud Läti, Leedu ja Eesti riikide 100. sünnipäevale, teatas Norra kuningakoda.

Reinsalu: valitsus on pärast umbusalduse nurjumist tugevam

Reinsalu: valitsus on pärast umbusalduse nurjumist tugevam (5)

"Kindlasti neid piike murtakse ka edaspidi, aga tehakse ühiselt ka häid asju," rääkis justiitsminister Urmas Reinsalu. "Selge, et valitsuse töö on laiemas plaanis meeskonnatöö ja ka partnerite vahel on teinekord etteheiteid mingile teole, käitumisele või sõnavõtule ja siis on õige need väljendada. Ja kui see on niisuguses tundlikus teemas nagu see tekkis, siis arvan, et see tänane (eilne - toim.) parlamendi arutelu oli ka selleks mõistlik platvorm."

Karilaid: justiitsministri umbusaldus meenutab poliitilist ühepajatoitu

Karilaid: justiitsministri umbusaldus meenutab poliitilist ühepajatoitu

"Kui Reformierakond alustas umbusaldust naistevastase vägivalla ja vabanduse siiruse küsimusega, valides eestkõnelejaks Eesti poliitika esišovinisti Jürgen Ligi, kes ei mõju selles rollis usutavana, siis EKRE mängu tulemisega muutusid umbusalduse põhjendused varasemast veelgi kummalisemaks," rääkis Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid. "Muuhulgas heidavad nemad Reinsalule ette Eesti liitumist naistevastase vägivalla ja perevägivalla vastu võitleva Istanbuli konventsiooniga."

Sotsiaaldemokraadid ei osale Reinsalu umbusalduse hääletusel

Sotsiaaldemokraadid ei osale Reinsalu umbusalduse hääletusel (1)

SDE juhatus leidis esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul üksmeelselt, et justiitsministri Urmas Reinsalu umbusaldamine toob riigis kaasa totaalse segaduse ja Eestil pole seda vaja. "Otsustasime, et me lõpetame selle mängu, mis tähendab, et me ei osale sellel hääletusel," ütles Ossinovski. Ta lisas, et fraktsiooni liige Hannes Hanso on lubanud Reinsalu umbusalduse poolt hääletada, kuid teised fraktsiooni liikmed ei osale hääletusel.

Ratas: umbusalduse läbiminekuks pole hääled koos, valitsusliidus pingeid pole

Ratas: umbusalduse läbiminekuks pole hääled koos, valitsusliidus pingeid pole

"Umbusalduse läbiminekuks kindlasti seda 51 häält ei ole olemas," ütles peaminister Jüri Ratas. "Kui räägime tänasest poliitilisest seisust, siis muidugi on kahetsusväärne see, et Reformierakond soovib olukorda destabiliseerida. Samas seda ei saa opositsioonile ette heita." Ratase sõnul on õhkkond töine: "Koalitsiooni sisemine meeleolu oli vähemalt tänases koalitsiooninõukogus töine, natukene huumorit - nii nagu Eesti keskkonnas ikka on,"

Jüri Ratas Reinsalu vastastest: esimese kivi visaku see, kes ise on patuta

Jüri Ratas Reinsalu vastastest: esimese kivi visaku see, kes ise on patuta

"Kivirahega on alustanud mitmed poliitikud, kes on ise sageli silma paistnud just šovinistlike, rahvuslikku vaenu õhutavate ning poliitilisi oponente alandavate sõnavõttudega," leiab peaminister Jüri Ratas. "Seetõttu ei tundu mulle antud umbusaldusavalduse ähvardus siiras, vaid järjekordse poliitmängurlusena, kus oma eesmärkide saavutamiseks vahendeid ei valita."

Naiste tugikeskus: Reinsalu seisukohad kahjustavad vägivallaohvreid

Naiste tugikeskus: Reinsalu seisukohad kahjustavad vägivallaohvreid

"Minister on igal juhul arvamusliider. Ja minister, kelle seisukohad kahjustavad vägivallaohvreid, ei sobi oma ametikohale," seisab naiste tugi- ja teabekeskuse avalikus pöördumises. "Meie jaoks on tõsiselt häiriv justiitsminister Urmas Reinsalu arvamuslik sõnavõtt, kus ta väljendas selgelt, et kahetseb varasemalt enda poolt öeldud naistevastase vägivalla hukkamõistu. Sellele järgnes vabandus mis esindas tüüpilist jõupositsioonil oleva inimese mitte-vabandust: "mul on kahju, kui haiget saite"."

Politoloog Sarapuude kohtuhagist: ka korvpallis peab kohtunik sekkuma

Politoloog Sarapuude kohtuhagist: ka korvpallis peab kohtunik sekkuma

"Poliitiku sõnakasutus peab olema mõjus ja jõuline, aga samas tuleb tal kogu aeg arvestada, et alati võib keegi leida midagi, millest kinni hakata. Hea poliitik ei anna selleks võimalust," märkis politoloog Alar Kilp, kelle sõnul pole sugugi halb, kui Sarapuude ja Ligi ning Helme konflikti arutaks kohus. See oleks tema arvates umbes sama, kui korvpallis hakkavad kaks osapoolt teineteise vastu üha jõulisemalt käituma, nii et lõpuks peab kohtunik sekkuma.

Tsahkna ja Mihkelson: Reinsalu peaks tagasi astuma

Tsahkna ja Mihkelson: Reinsalu peaks tagasi astuma (3)

Reinsalu jõuline avaldus, millega ta sisuliselt kiitis heaks naistevastase vägivalla, on igatepidi kohatu," märkis riigikogu väliskomisjoni juhtiv IRL-i endine liige Marko Mihkelson. "Seda enam, et tegemist on justiitsministriga. Ma ei näe täna ühtegi teist võimalust, kui avaldada justiitsminister Reinsalule umbusaldust."

Jaan Ginter: riigikogulasi saab vastutusele võtta meedias laimamise eest

Jaan Ginter: riigikogulasi saab vastutusele võtta meedias laimamise eest (1)

Kriminoloogiaprofessor Jaan Ginteri sõnul Sarapuude kohtuhagil Jürgen Ligi ja Martin Helme vastu olla Eesti poliitilisele kultuurile olla isegi positiivne toime. "Kohati on meie poliitikute vastastikuste kirumiste puhul võimalik tajuda, et pooled ei hooli piisavalt sellest, millise mulje selline kirumine riigikogust valijatele jätab – ei jälgita piisavalt, kas vaidlejal on piisavat tõendusmaterjali, et oma väidete tõele vastavust ka kinnitada," nentis ta.

Ratas Sarapuude hagist: tänu jumalale, et Eesti on õigusriik

Ratas Sarapuude hagist: tänu jumalale, et Eesti on õigusriik (2)

"Tänu jumalale, et Eesti on õigusriik. Igal inimesel on õigus pöörduda kohtu poole ja kohus hindab," kommenteeris peaminister Jüri Ratas perekond Sarapuude kohtusse pöördumist Jürgen Ligi ja Martin Helme vastu. Ratas lisas, et poliitilised hääletused ja kohtusse pöördumine ei ole omavahel seotud.

Tipp-poliitikud saavad töövarjud

Tipp-poliitikud saavad töövarjud (1)

"Poliitika ei ole igav, vaid on äärmiselt huvitav. Töövarju nädala eesmärk on seda näidata ka noortele! Üks asi on kuulda erinevate tipp-poliitikute tööst meedia vahendusel, kuid hoopis teine on ise lähedalt tutvuda ja otse esitada endale huvitavaid küsimusi," ütles peakorraldaja Liis Ivaste.  

Sarapuu: riik peab looduskaitsealused alad ostma kiiremini

Sarapuu: riik peab looduskaitsealused alad ostma kiiremini

Riigikogu võttis täna vastu looduskaitse- ja metsaseaduse muutmise seaduse, millega antakse Riigimetsa Majandamise Keskusele (RMK) õigus osta looduskaitse aluseid maid. Muudatused võimaldavad looduskaitsepiirangutega maid omandada senisest kiiremini ning toovad lahenduse pikaaegsele probleemile.

Laadimine...Laadimine...