6 kommentaari

Mari

Vasta kommentaarile

Tegin praktiliselt kaasa kõik laulva revolutsiooni käigus toimunud rahvaüritused, kuulasin kõnesid , laulsin kaasa laule, seisin Balti ketis. Ja mul on kujunenud oma arvamus - Eesti edukas ilma verevalamiseta iseseisvumine ei oleks olnud võimalik ilma 1.E. Savisaare 2.E.Lippmaa ja 3. A.Rüütlita .Need mehed olid need 3 vaala PLUSS EESTI RAHVAS millele rajaneb Eesti iseseisvus. E. Lippmaa tõi välja salajastest annaalidest kuritegeliku MRP pakti, mis oli ülitähtis juriidiline trump eesti poliitikute käes, A. Rüütel Luges ette NLKP Pleenumil eesti iseseisvusdeksratsiooni- väärikalt ja sirge seljaga. Kujutage tema asemel ette mõnda teist presidenti kes oleks seal öelnud –mul on häbi öelda aga meie Eesti NSV-s on pead tõstmas fashistid, natsid ja separatistid,tulge appi. Parimat aiendit kogu ürituse lämmatamiseks , kõigi juhtide pokri pistmiseks oleks raske leida.Edgar Savisaar - kogu rahvaliikumise ideeline vaimne juht, kes võttis oma õlgadele kogu liikumise vastutuse ränk raske koorma.Eestis olid sees vene väed , KGB , FSB nende õhutamisel tekkis Interrinne , Moskvas oli veel võimul kõige reaktsioonilisem valitsus. See oli paras noateral kõndimine. Edgar Savisaare tähtsamad teod –rahva äratamine, tark oli see et ta tegi seda ettevaatlukult oma kõnedes keeras vinti peale järk järgult, sest rahvas oli ärahirmutatud, rahvast tuli julgustada , innustada panna uskuma oma jõusse,see võttis aega. E.S.tähtsamaid otsuseid - Balti kett läbi 3 Balti riigi , Baltimaade viimine maailma tähelepanu orbiiti. Kui otsus oleks piirdunud Eestiga oleks olnud seda lihtne summutada ja maha vaikida.Kui toimus interrinde rünnak Toompeale- Savisaar tegi ainuõige otsuse --Kutsuda eesti rahvas appi läbi raadiovõrgu..Olin üks kes sinna ruttas.Kui Interinne oleks sisse murdnud , oleks see kujunenud verevalamiseks ja vene vägedel hea põhjus appi tulla.Kui vene tankirood tuli Tallinna peale läks Savisaar oma vaprate kaaslastega tankidele vastu. Tankid pöördusid tagasi. Savisaar oli laulva revolutsiooni sümbol kes kriitilistel hetkedel võttis vastu kiireid ja õigeid otsuseid. Ta oskas leida Moskva progressiivsete tipppoliitkute hulgas mõttekaaslasi ja toetajaid. Jeltsin ei oleks Tallinna tulnud Eesti iseseisvust tunnistama kui meie rahvas ja juhid ei oleks olnud olnud üks tervik nagu sel hetkel oli.EESti rahval vedas et sellel ainumal venemaa nõrkuse ajal olid Eestimaa l just sellised mehed juhtpositsioonidel.Küsimus on Kus on Eesti riigi ja rahva tänu ja austusavaldused nende kolmele mehele. Paraku näeme ainult ajaloovõltsijate kääre välkumas kõigist videomaterjalidest on välja roogitud E.S pildid , kõned ja teod. Ei ole ka ühtki mälestusmärki Endel Lippmaale, aurahasid, medaleid A. Rüütlile, Eesti laulva revolutsiooni vaieldamatule juhile Edgar Savisaarele.Kas me elame ikka vabas ja väärikas Eesti riigis?

tundub seekord täkkesse

Vasta kommentaarile

Vägisi tundub seekord on Eestil läinud valitsusega täkkesse vast suudavad nõmedast stagnast riigi välja tuua kaua võib neid koerte sõpru ja peenhäälestajaid rollosid perekondi võimalik taluda. Las Martin veidi särtsu täis noore mehe asi vahel kulub ka ära, Mardil ja Helir-Valdoril kogemust tegelt piisavalt ja muide Jüri Ratas väga oskuslik tasakaalustaja ja seltskonna kokkuhoidja. Tase tegelt. Vaid edu ja ja toda edu Eesti vajab. Kuid lugupeetavad tegelt Eesti suurim mure mis ka Euroopa suurim mure mis tegelt Euroopas toimub. Ja Eesti on vaid osa Euroopast meie Euroopast. Põhimure tegelt Euroopa, paraku.

Mari

Vasta kommentaarile

Arvan, et Ratas ja Valitsus teeks õige otsuse kui leiaks Martini asemel teise inimese. Inimese kel on Valitsuse liikmena rohkem vastutustunnet ja ka kompetentsi antud valdkonnas , kellel on arusaamist et Valitsuses ja koalitsioonis olemine tähendab olla meeskonnamängiija ja kes oleks ise ka tõsiseltvõetav . Kindlasti leidub selline inimene. Martini aktiivsus ja olemasolevad võimed leiavad kindlasti ärakasutamist hoopis mõnes teises valdkonnas . Positiivne oleks ka see et kaoks näpuga näitamine perekondlike sidemete tõttu võimu kuritarvitamise võimalusele. Opositsioon muidugi hõiskaks suure võidu puhul aga kui vaadata Ratase Valitsuse seisukohalt Valitsuse reiting ja usaldusväärsus sellest ainult tõuseks.

toomas

Vasta kommentaarile

kas presedente on oma partei valinud? nii nagu eesti ajakirjanikud... miks ometi see naine kaevab auku Eestis toimivale demokraatiale?

oleme rahulikud

Vasta kommentaarile

Lugupeetavad Eesti on tubli olnud lausa üllatavalt tubli on põhjust väärikalt tähistada taasiseseisvumispäeva vana head edgaripäeva. Ja saab ka kõigi kabijantsikute-komejantidega hakkama ei ole lugu. Hääd tähistamist on põhjust ja mis peamine koheselt töhe elik plats puhtaks saastast lahti ei mingeid nn perekondi ja nn koerte sõpru.

mait

Vasta kommentaarile

President destabiliseerib Eesti ühiskonda, ta ei vääri oma ametit. Ta on kui hagijas, kes otsib sobivat hetke, et rünnata. Kas mitte proua president ei eksinud etiketi vastu oma dressipluusiintsidendiga. Rääkimata oma suhtumise näitamisest praegusesse valitsusse, kui neid ei õnnitlenud. Kaljulaid alustas kunagi oma ametiaega suht normaalselt, hetkel on aga kaotanud igasuguse objektiivsuse ja vähendanud presidendi ameti tähendust. Ta on üdini kallutatud, see siililegi selge!

Laadimine...Laadimine...