Ratas: Reformierakonna asendamatuse müüt on vähem kui aastaga purunenud

Keskerakond pidas täna erakonna volikogu ja valimiskonverentsi. Erakonna esimees Jüri Ratas tõi oma kõnes välja, et Reformierakonna asendamatuse müüt on purunenud ning valijad ootavad sisukamat valimisdebatti.

Pilt: Scanpix

Ratas: Reformierakonna asendamatuse müüt on vähem kui aastaga purunenud (1)

Keskerakond pidas täna erakonna volikogu ja valimiskonverentsi. Erakonna esimees Jüri Ratas tõi oma kõnes välja, et Reformierakonna asendamatuse müüt on purunenud ning valijad ootavad sisukamat valimisdebatti.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas, et erakonna nimekirjas kandideerib ligi 2000 kandidaati, kelle soov on oma kogukonda panustada. Seejuures on erakonnaga sel aastal liitunud mitusada inimest. Ratase sõnul on liikmeskonna ja toetajate kasvu põhjuseks töö inimeste heaolu nimel nii valitsuses, Riigikogus, pealinnas kui ka kõikides teistes omavalitsustes. "Aastaid oleme kuulnud ettekäändeid, miks midagi teha ei saa. Valitsust juhtides tõestame, et asi on tahtmises," ütles ta.

Ratas tõi välja, et novembris valitsuse moodustanud Keskerakond andis sisu muu hulgas pooleli olnud haldusreformile ning taastas suures ulatuses kohalike omavalitsuste tulubaasi. "Kui seni tõsteti maksuvaba tulu 10 euro kaupa aastas, siis meie tõstsime seda 330 euro võrra 500 euroni. Üle kümne aasta räägiti kriisist tervishoius. Me algatasime vajaliku tervishoiureformi ja suuname meditsiini nelja aastaga 215 miljonit eurot. Ilma Reformierakonnata pidi majandus kokku kukkuma, aga majanduskasv on üha elavnenud. Viimases kvartalis oli tõus 5,7%," rääkis Ratas ja lisas, et Reformierakonna asendamatuse müüt on purunenud.

Valimiskampaaniast rääkides ütles Ratas, et ootuspäraselt on Keskerakonna vastased taaskord enne valimisi positsioneerinud ennast Keskerakonna, seni tehtu ja uute plaanide vastu. Seda osalt mõistmatusest ja ideede puudusest ning osalt lihtlabasest vastandumissoovist tingituna. "Seda enam tuleb erakonnal seista tugevalt ja üheskoos enda veendumuste eest, et tõestada – ühtsem ja üksteist hoidvam Eesti ongi tugevam Eesti!" rõhutas Ratas.

Erakonna esimees tõdes ka, et on aeg uueks retoorikaks ning valimiskampaania peaks olema sisukam kui kleepsude kleepimine, maskides vee pritsimine või Keskerakonnaga hirmutamine. "See on kulunud strateegia, mis ei vii inimeste elu edasi. Valijad ootavad õigustatult iga erakonna ja valimisliidu programmi ning eesmärke." Ratas jätkas, et konkurentide poolt on seni lauale pandud vaid meeleheitlik soov tõrjuda Keskerakond pealinnast ning selleks ollakse valmis tegema koostööd ükskõik kellega, ükskõik mil moel ja jutuga. "Olen kindel, et valijad annavad neile avantüüridele õiglase hinnangu juba 15. oktoobril," lõpetas Ratas.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...