RKAS andis Patarei merekindluse Sõõrumaale üle

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ja Urmas Sõõrumaa allkirjastasid kolmapäeval Patarei merekindluse üleandmise vastuvõtmise akti.

Pilt: Albert Truuväärt

RKAS andis Patarei merekindluse Sõõrumaale üle

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) ja Urmas Sõõrumaa allkirjastasid kolmapäeval Patarei merekindluse üleandmise vastuvõtmise akti.

Patarei merekindluse uus omanik on US Invest AS-i tütarettevõte Nikolai Esimene OÜ, teatas RKAS. Patarei müüdi avalikul enampakkumisel 4,6 miljoni euroga, müümise eesmärk oli leida merekindluse alale arendaja, kes on võimeline korrastama Patarei merekindluse kui olulise mälestise ning arendama välja Tallinna linnale ja Kalamajale olulise piirkonna ja tervikkeskkonna.

RKAS-i juhatuse esimees Kati Kusmin tundis heameelt, et olulisele mälestisele on leitud arendaja ning piirkond saab järgnevatel aastatel korda ja avatakse kodanikele. "Merekindluse ja selle ala arendamine saab olema suur väljakutse, aga usume, et tulemus on kõike seda tööd väärt. Riigi Kinnisvara meeskond on toeks uuele omanikule Patarei ja selle ala arendamisel," lisas Kusmin.

Patarei merekindlus asub Põhja-Tallinnas. Ainulaadse arhitektuurse ja omapärase sisearhitektuurse lahendusega merekindlus on äratuntav nii maalt kui merelt.

Ala koosneb neljast kinnistust: Kalaranna 28, Kalaranna 30, Kalaranna 32 ja Vesilennuki 2. Detailplaneeringutest tulenevad õigused ja kohustused lähevad üle uuele omanikule.

Avaliku enampakkumise alghind oli 4,5 miljonit eurot. Patarei merekindluse müümise eesmärk oli leida Patarei merekindluse alale ostja, kes on valmis ja võimeline korrastama Patarei merekindluse kui olulise mälestise ning arendama välja Tallinna linnale ja Kalamajale olulise piirkonna ja tervikkeskkonna.

Merekindluse ostmiseks laekus tähtajaliselt üks pakkumus, mille enampakkumise komisjon hindas kõigile tingimustele vastavaks.

Sõõrumaa on varem öelnud, et kavatseb ehitisse rajada kaasaegse linnakeskuse korterite, kaupluste, kohvikute ja büroopindadega, investeeringuks arvestab Sõõrumaa 100 miljoni euro ringis ning ta ei välista lisainvestorite kaasamist.

Laadimine...Laadimine...