Savisaar: Reformierakonna "IT-gurust" esimees ei taipa olukorda

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Erki Savisaar sõnas, et IT-valdkonnas ei käi probleemist täpselt arusaamine ja lahendus sama kiirelt kui Hanno Pevkuri meelemuutus poliitikas.

Pilt: Scanpix

Savisaar: Reformierakonna "IT-gurust" esimees ei taipa olukorda (1)

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Erki Savisaar sõnas, et IT-valdkonnas ei käi probleemist täpselt arusaamine ja lahendus sama kiirelt kui Hanno Pevkuri meelemuutus poliitikas.

Rakendusinformaatikat õppinud ning IT-alal töötanud Savisaar sõnas, et võimaliku murekoha avalikustamine oli valitsuse ja ametkondade poolt asjakohane. "Süsteeme parandatakse ja uuendatakse alatasa, kuid hetkel räägime ligi 750 000 ID-kaardist, millega inimesed käivad pangas, ostavad retsepte ja kirjutavad alla lepingutele," ütles Savisaar.
 
Ta lisas, et hetkel on tegemist vaid teoreetilise võimalusega ning ametkonnad koostöös ülikooli teadlastega teevad oma parima, et see ei realiseeruks. "Kui nädala pärast oleks aga oht saanudki reaalsuseks, kuid inimesed täielikus teadmatuses, oleks olukord olnud hoopis keerulisem ning e-riigina maadleksime tõepoolest tõsise mainekahjuga," rääkis Savisaar.
 
Savisaare hinnangul on Pevkuri süüdistused ilmselgelt poliitilised, arvestades, et Jüri Ratas peaministrina valimistel ei kandideeri, küll aga teeb seda Reformierakonna esimees. "Kui Pevkur märkas, siis pressikonverentsil olid laua taga lisaks peaministrile ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister, Politsei- ja Piirivalveameti ja Riigi Infosüsteemide Ameti juht. Usun, et need inimesed on paremini informeeritud olukorrast kui Reformierakonna esimehest "IT-guru". Kahju ainult, et süsteemiparandusi pole võimalik teha sama kiirelt kui reformierakondlane meelt muudab," viitas Savisaar Pevkuri kinnitusele kaks päeva tagasi, et sisepoliitilisi punkte ei tohiks jahtima hakata.
 
Riigikogulane tuletas ka meelde, et peamine küsimus pole sugugi e-valimised, mille toimumise kohta ei tee otsust nagunii valitsus ega erakonnad, vaid Vabariigi Valimiskomisjon. "Hoopis olulisem küsimus on tuhandetes teenustes, mida igapäevaselt Eestis tänu ID-kaardile kasutame. Siin ei saa mingeid info varjamise riske võtta, nagu sooviks Reformierakond," rõhutas Savisaar. 
 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...