SKA rektor Katri Raik lahkus IRL-ist

Sisekaitseakadeemia rektor Katri Raik, kes oli ligi 16 aastat Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) liige, otsustas parteist lahkuda.

Pilt: Scanpix

SKA rektor Katri Raik lahkus IRL-ist

Sisekaitseakadeemia rektor Katri Raik, kes oli ligi 16 aastat Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) liige, otsustas parteist lahkuda.

Raik rääkis ERR-i venekeelsele uudisteportaalile, et ta liitus IRL-iga siis, kui Eesti president oli Arnold Rüütel. "See oli omamoodi protest, sest mina ja paljud teised minu põlvkonna inimesed, kes liitusid IRL-iga, soovisid Eestile teistsugust tulevikku. Hiljem muidugi selgus, et Rüütel sai presidendikohustustega hästi hakkama," vahendas BNS Raiki sõnu.

"Kandideerisin viimastel kohalikel valimistel valimisliidu Meie Narva nimekirjas ja seetõttu leidsin, et mul on mõttekam olla parteitu. Kavatsen volikogu opositsioonis aktiivselt tegutseda ja seda juhtides on mul parem olla parteitu. Tegin konkreetse sammu. Ma ei ole uhke, kuid see on minu otsus," nentis ta.

Raik kinnitas, et ei kavatse praegu ühegi teise parteiga liituda. "Praegu on minu jaoks väga tähtis Narva ja selle venekeelne elanikkond. Ma näen, et tulemuste saavutamiseks on mul kergem olla parteitu," kinnitas ta.

2013. aasta valimistel kandideeris toonane Tartu ülikooli Narva kolledži direktor Raik, olles ise IRL-i liige, hoopis sotsiaaldemokraatide nimekirjas.

Viimastel kohalikel valmistel sai Raik 1490 häält ja tegi linnas parima tulemuse.

Eelmise aasta lõpu seisuga oli IRL-i liikmeskond 9215. Praegu kuulub IRL-i 8868 inimest ehk erakond on kaotanud pea kümne kuuga 347 liiget, mis on parlamendiparteidest suurim langus.

Teistest erakondadest on Reformierakond kaotanud aasta algusega võrreldes 119, Sotsiaaldemokraatlik erakond 99 ja Vabaerakond 40 liiget. Keskerakond on juurde võitnud 154 ning EKRE 98 liiget.

Laadimine...Laadimine...