Taavi Aas: IRL jätkab kampaaniaretoorikaga, selle asemel et Tallinnasse panustada

"Kui on konkreetseid ettepanekuid linnajuhtimise parandamiseks, siis saab seda teha linna juhtides, kuid selle üle ei soovi IRL isegi arutada mitte, mis on pehmelt öeldes kummaline," nentis Keskerakonna linnapeakandidaat ja tegevlinnapea Taavi Aas.

Pilt: Scanpix

Taavi Aas: IRL jätkab kampaaniaretoorikaga, selle asemel et Tallinnasse panustada (3)

"Kui on konkreetseid ettepanekuid linnajuhtimise parandamiseks, siis saab seda teha linna juhtides, kuid selle üle ei soovi IRL isegi arutada mitte, mis on pehmelt öeldes kummaline," nentis Keskerakonna linnapeakandidaat ja tegevlinnapea Taavi Aas.

Aas sõnas, et IRLi otsus loobuda kohtumisest näitab, et kampaaniaretoorikast hoitakse kramplikult, kuid sama edutult kinni kui valimistel.

Aasa sõnul on Raivo Aegi põhjendus korruptsiooni sallimise osas otsitud vabandus ning valijad peaksid küsima, miks keeldub IRL oma valimisprogrammi täitmise võimalust pealinnas isegi arutamast.

"Kui on konkreetseid ettepanekuid linnajuhtimise parandamiseks, siis saab seda teha linna juhtides, kuid selle üle ei soovi IRL isegi arutada mitte, mis on pehmelt öeldes kummaline," kommenteeris Aas.

Süüdistuste puhul tuleks minna politseisse

Samuti soovitas Keskerakonna tegevlinnapea Aegil pöörduda õiguskaitseorganite poole, kui on konkreetseid süüdistusi. "Aastast 2005 politsei peadirektori ja hiljem kaitsepolitsei peadirektori ametit pidanud Aegi suust on eriti kummastav kuulda jutust korruptsioonist pealinnas," sõnas Aas ning lisas, et korruptsioon on igal juhul taunitav, kuid ei ole pealinnas kindlasti põhiküsimus.

"Seda leidsid 15. oktoobril pealinlased ja ilmselgelt oma varasemal tööpostil ka Raivo Aeg," rõhutas Aas.

Kas sotsid tulevad appi?

Tallinnas valimistel napilt absoluutse enamuse saanud Keskerakond jätkab täna võimaliku koalitsoonipartneri otsimist, kohtudes Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga (SDE).

SDE meerikandidaat Rainer Vakra tõdes teisipäeval, et läbirääkimised Keskerakonnaga ei tule kindlasti kerged ning olukord võib kujuneda keerulisemaks kui Toompeal valitsusliidu kõneluste ajal.

Teisipäeval kohtus Keskerakond Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga, mille üks liidritest Martin Helme tõdes, et neil tuleb ilmselt siiski Tallinnas opositsiooni jääda. Helme ütles TV3 "Seitsmestele uudistele", et EKRE valimisloosung oli kukutada Tallinnas Keskerakonna võim, kuid valijad ei läinud sellega piisavalt kaasa.

Keskerakonna ridades valimistel üle 5000 hääle kogunud Põhja-Tallinna linnaosavanem Raimond Kaljulaid märkis teisipäeval, et Keskerakond soovib väga avatult kõneleda kõigi nende erakondadega, kellel valimiste järgselt linnavolikogus esindus on, ning siis selle pinnalt otsustada, kellega koos edasi minna.

EKREga liitu ei tule

Kaljulaid tõdes, et EKRE-ga on keeruline ühisosa leida, nagu ka Reformierakonnaga. Ka ei ole Kaljulaidi sõnul tõenäoline, et Keskerakond teeks kootööd volikokku pääsenud Edgar Savisaarega. Samas ütles Kaljulaid TV3 "Seitsmestele uudistele", et peab õigeks Tallinnas partneri kaasamist, sest linlaste sellist soovi peegeldab ka valimistulemus.

Pühapäeval lõppenud Eesti kohalike omavalitsuste valimistel Tallinna seni ainuüksi valitsenud Keskerakond saavutas taas absoluutse enamuse, kuigi seda napilt. Kokku saavutas Keskerakond Tallinnas 44,4 protsenti kõigist häältest, mis annab parteile Tallinna 79-liikmelises volikogus 40 kohta. Samas on seda kuus kohta vähem kui 2013. aasta kohaliku omavalitsuste valimistel.

Tulemuselt järgneb Keskerakonnale Reformierakond, mis suutis saavutada 20,5 protsendiga Tallinnas 18 mandaati ehk üheksa mandaati rohkem kui eelmiste kohalike omavalitsuste valimistel. Ka SDE suutis oma positsiooni parandada, saavutades üheksa kohaga valimistel ühe koha volikogus rohkem kui möödunud korral. EKRE, mis möödunud korral Tallinna linnavolikogus ühtegi mandaati ei saavutanud, võttis seekord kuus mandaati.

IRL saavutas viis mandaati, mida on 11 võrra vähem kui möödunud korral. Lisaks saavutas isikumandaadi Edgar Savisaar, samas mille valimisliit siiski volikogu künnise alla jäi.

3 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...