5 kommentaari

äärmiselt piiratud

Vasta kommentaarile

Väikeriikide roll maailmapoliitikas on äärmiselt piiratud siiski ei tahaks väita lausa olematu. Tegelt üsna hiljuti maailma lausa totaalselt määras vaid üks ja ainumas Obkomm siis Washingtonist ja vaat lausa piisas teisi riike pole nagu olemaski. Siit siis Belgradi pommitamine muide tegu Euroopaga!!!!!! ja Aafrika mõttes igati jõuka Liibüa hävitamine saaks aga neegermehed Euroopa valge naise manu. Tänapäeva maailma määrab ilmselt Kolmevalitsus siis klassikaline sekka kiilumas India ja kerkivad iidne Pärsia elik Iraan ja turkide Ottomanide Kõrge Porta. Kuid mis on Eesti võimalused tuginemine USA-le ja Saksamaale siis Suur-Saksamaa kujul Euru samas jälgides arenguid Venes mis saab siis kui tasakaalustajat Imperaator Vladimir Suurt ei ole? Seega põhiline relvastuda ja tugevdada vastavaid struktuure ja austada oma rahvast mitte vaid Esimest Eestit vaid ka Teist Eestit ja Kolmandat...Tööd piisavalt väikeriigi roll siis.

suursoomlane

Vasta kommentaarile

Suur-Soome idee populaarseim versioon oli ühendada Soomega piirnevad alad, kus elasid soomlased ja karjalased. Mõned idee pooldajad lisasid ka Ingerimaa, Eesti, Põhja-Finnmargi ja Tornio jõe oru.
Suur-Soome idee pooldaja Eestis oli Konstantin Päts, kes tegi korduvalt ettepanekuid Eesti-Soome ühisriigi loomiseks.
https://et.wikipedia.org/wiki/Suur-Soome_idee

Huvitav asjaolu selgub riigikontrolör Karl Soonpää kirjapandust 28. aprillil 1940, kui ta koos president Konstantin Pätsi ja Saksamaa saadiku Hans Frohweiniga ühte söögilauda oli sattunud. Nimelt rääkis president Päts lauavestluses, et pärast ilmasõda sünnib ühine Euroopa. «Praegune sõda loob vist Euroopa ümber – Pan-Euroopa suunas. Väikesed riigid näevad, et neutraliteedikinnitused ei suuda midagi päästa – ainult Union.»

sobinguline

Vasta kommentaarile

1938. aasta septembris kritiseerisid Eesti ajalehed Inglismaad ja Prantsusmaad Müncheni sobingu pärast ja leidsid, et väikeriigid ei saa enam neile loota.
https://en.wikipedia.org/wiki/Munich_Agreement

tendents

Vasta kommentaarile

Bilderbergide Klubi kohtumisel Saksamaal 1991. aasta juunis teatas David Rockefeller, et maailm on valmis maailmavalitsuse loomiseks. Maailma intellektuaalse eliidi ja maailmapankurite rahvusteülene võim on eelistatavam kui rahvuste õigus enesemääramisele, mida on siiani sajandeid järgitud.

President Clintoni meeskonda kuulunud Strobe Talbot kirjutas “Time Magasine’s”, 20.07.1992: “Järgmisel sajandil on rahvused nagu me neid tänapäeval tunneme, iganenud mõiste. Kõik riigid tunnustavad ainult üht, globaalset valitsust. Rahvusliku iseseisvuse idee pole kõigest hoolimata hea”.

Laadimine...Laadimine...