Arvamus

Juhtkiri: uus kurss

Juhtkiri: uus kurss

Valitsus kiitis heaks mitmed olulised maksumuudatused, mis paljude arvates raputavad senist Eesti maksupoliitikat kardinaalselt.

Tiia-Liis Jürgenson: Nõmme üldplaneering ootab hinnangut

Tiia-Liis Jürgenson: Nõmme üldplaneering ootab hinnangut (1)

"Mitte keegi ei mõista Nõmme olemust ja linnaosa vajadusi paremini kui siinsed elanikud ja kui me praegu ei kasuta seaduses ette nähtud võimalust, enne kehtestamist planeeringus esitatud seisukohad veelkord üle vaadata, pole meil hiljem õigust nuriseda, kui miski ei peaks meeldima," kirjutab Nõmme linnaosa vanem Tiia-Liis Jürgenson.

Juhtkiri: anname kesklinna inimestele tagasi

Juhtkiri: anname kesklinna inimestele tagasi

"Tallinngi on teinud suurema osa vanalinnast vaid jalakäijate alaks ning ehitanud Viru ja Harju tänava selle nimel ümber. Samuti andis linn mõne aasta eest Vabaduse väljaku inimestele tagasi ja seal enne laiutanud autod kolisid maa alla," kirjutab tegevtoimetaja Oliver Õunmaa.

Juhtkiri: rohelised ummikute kaitsel

Juhtkiri: rohelised ummikute kaitsel

Kas te mäletate, et mõni end roheliseks tituleeriv ühendus oleks kunagi aktiivselt võidelnud näiteks ühistranspordi bussiradade, jalakäijate alade suurendamise või tasuta ühistranspordi eest? Või vähemalt aplodeerinud, kui need asjad ükskord hoolimata autopooldajate seakisast tehtud said.

Veronika Portsmuth: laulupeod õpetavad põhiväärtusi

Veronika Portsmuth: laulupeod õpetavad põhiväärtusi

"Meie rahva seas on teadlikkust laulmise suhtes rohkem, laululapsi on ka enam, mis näitab, et koolides endiselt tegeldakse koorilauluga. Samas saavad lapsed tänapäeval tegelda paljude muude asjadega, ehk seetõttu ei osata päriselt lauluharrastust ja laulupidu tähtsustada," rääkis dirigent ja laulja Veronika Portsmuth.

Imre Sooäär: uute lauludeta muutuks kuulamine igavaks

Imre Sooäär: uute lauludeta muutuks kuulamine igavaks

"Laulupeol laulmine vajab pühendumist ja palju proove. Mõnel eelmisel peol on telerist näha olnud, kuidas mõned noored veerivad Eesti hümni raamatust maha. Seda küll ei tahaks enam näha. Laulud peavad olema peas, siis tuleb ka kvaliteet," ütles helilooja ja ettevõtja Imre Sooäär.

Thea Paluoja: mudilaskooride konkurents on väga tihe

Thea Paluoja: mudilaskooride konkurents on väga tihe

"Alati tundub, et iga laulupeoga läheb repertuaar keerulisemaks, aga kui lood saavad selgeks, siis selgub, et ei käinudki üle jõu. Eesti inimesed on aga alati hästi laulnud, mina küll ei ole siin mingit muutust märganud," ütles dirigent ja muusikaõpetaja Thea Paluoja.

Bo Henriksson: vahel vaatavad juba soomlased eestlastele alt üles
Arvamus Eesti

Bo Henriksson: vahel vaatavad juba soomlased eestlastele alt üles

"Eesti ja Soome ametlikud suhted on olnud valdavalt head ja soojad. Sama võib öelda ka inimestevaheliste suhete kohta. Eestis käib palju Soome turiste, paljud eestlased käivad Soomes tööl ja eks vahel juhtub ka äpardusi, millest siis lehed kirjutavad," rääkis suurettevõtte ABB juht Eestis, soomerootslane Bo Henriksson.

Kaja Kunnas: on tunda meie riikide lähenemist
Arvamus Eesti

Kaja Kunnas: on tunda meie riikide lähenemist

"Eesti ja Soome riigi suhted on head. Ma näe siin pilvi, kuigi julgeolekupoliitikas on teatud eriarvamusi. Meie inimeste vahel on alati olnud head suhted, poliitiliste juhtkondade vahel on olnud eri aegu, kuid praegu on tunda ka riikide vahel lähenemist," ütles Helsingin Sanomate Tallinna korrespondent Kaja Kunnas.

Juhtkiri: omakasvatatud toit on veel parem kui ökopoe oma

Juhtkiri: omakasvatatud toit on veel parem kui ökopoe oma

Läinud sajandi üheksakümnendate alguses hakati vabadusetuultes ja moodsate aegade ihaluses kõikidest peenardest ja kartulimaadest kaunist golfimuru kujundama, sest arvati, et nii on õige ja ilus ning see tähendab progressi. Muruniidukid popsuvad igal pool tänini. Aga midagi on ka uuesti muutumas. 

Tiia-Liis Jürgenson: Nõmme avas oma hinge

Tiia-Liis Jürgenson: Nõmme avas oma hinge

"Nädalavahetusel toimunud Nõmme Kevad sai tunda heldet suvist soojust, ent pilvitust taevast ja päikesepaistest olulisem oli nõmmekate rõõm ja innukus, millega kaasa löödi. Nõmme avas oma hinge ja näitas, kui palju loomingulisust, ilu ja hoolivust on seal peidus," kirjutab Nõmme linnaosa vanem Tiia-Liis Jürgenson.

Krista Lensin: tuleb vaadata, mis alal lööb lapse silm särama

Krista Lensin: tuleb vaadata, mis alal lööb lapse silm särama

"Loomulikult oleks tore, kui lastele võimaldataks ühes huviringis tasuta käia. Raha võib olla paljudele vanematele laste huviringi panemisel takistuseks, seda eriti suurtes peredes. Koolidel ja vanematel tuleks aga kokku leppida, et laps peab tasuta huviringis vähemalt ühe õppeaasta ka käima. Vastasel korral tuleb vanemal maksma hakata," rääkis Kroonika peatoimetaja Krista Lensin.

Erki Nool: laste huvi sõltub ka treenerist

Erki Nool: laste huvi sõltub ka treenerist

"Kindlasti oleks lastevanematel lihtsam, kui üks ring on tasuta, aga tegelikult on see kahe otsaga asi. Ühest küljest aitaks see tagasihoidlike rahaliste võimalustega vanemaid, aga teisest küljest võib see ka probleeme tekitada," ütles olümpiavõitja ja endanimelise kergejõustikukooli juht Erki Nool.

Patrick van der Pijl: uue ärimudeli eeldused ulatuvad fännibaasist partnerlussuheteni
Arvamus Festival Majandus

Patrick van der Pijl: uue ärimudeli eeldused ulatuvad fännibaasist partnerlussuheteni

Uute ärimudelite puhul tuleb arvestada mitte ainult tehnoloogia ja digitaalsete lahendustega, vaid lugematute teiste teguritega, mis ulatuvad brändi fännibaasist kuni eristuva organisatsioonikultuurini, rääkis SEB korraldatud konverentsil Innovatsioonilabor 2017 Hollandi äristrateeg ja konsultant Patrick van der Pijl, keskendudes ettekandes kõige suurema kasvupotentsiaaliga ärimudelitele.

LIIVI: Olen Tallinna eluga rahul

LIIVI: Olen Tallinna eluga rahul (2)

"Kõik peab olema, nagu siiamaani on juhitud. Kõige parem on stabiilsus. Olen Tallinna eluga praegu rahul küll, sest mina, kui pensionär saan palju liikuda tänu tasuta ühistranspordile," ütles tallinlane Liiivi.

Adik Levin: üksikema pingutab lapse jaoks rohkem

Adik Levin: üksikema pingutab lapse jaoks rohkem

"Üksikemal on raskem last kasvatada ja laps on talle palju suurema emotsionaalse tähendusega" ütles lastearst Adik Levin rääkides emadusest ja emadest. ""Lähtuda sellest, kas ema on abielus või mitte, on minu arust ebameeldiv ja ebaõiglane."

Juhtkiri: monopolist lahti

Juhtkiri: monopolist lahti

Seni on suured prügifirmad lobitöö kaudu Toompeal osanud sättida seadusi endale kasulikult. Omavalitsusi on nad püüdnud jäätmekäitlusest eemale suruda. Nüüd hakkab olukord muutuma, kirjutab Pealinna toimetaja Virkko Lepassalu.

PRIIT PAJUSAAR: Eesti laul võib tulla kümne sekka

PRIIT PAJUSAAR: Eesti laul võib tulla kümne sekka (5)

"Heal eurolaulul pole ühest retsepti, aga kindlasti peaks ta kohe esimese kuulamisega "haakima". Enamik inimesi vaatab Eurovisiooni laule tõenäoliselt ühe korra finaali ajal ja pool hindest tuleb rahva helistamise kaudu, nii et see on väga oluline," ütles helilooja Priit Pajusaar.

REET LINNA: Hea eurolaul jääb "kõrvaussi" tõttu meelde

REET LINNA: Hea eurolaul jääb "kõrvaussi" tõttu meelde

"Hea eurolaul on selline "kõrvaussiga" – refrään jääb meelde ja heliseb sul pidevalt peas. Olen alati mõelnud, et küll on kahju, et Eesti ei saanud nõukogude ajal Eurovisioonil osaleda," rääkis saatejuht ja laulja Reet Linna. "Tollal kirjutas Kustas Kikerpuu väga kihvte laule, rääkimata Arne Oidist."

JÜRI VLASSOV: Tänapäeva muusika tundub mulle uimane

JÜRI VLASSOV: Tänapäeva muusika tundub mulle uimane (1)

"Eurolugu peab jääma meelde ja n-ö peale minema. Olen juba nii vana, et nüüdisaegne muusikastiil tundub mulle natuke uimane. Mulle meeldivad sellised lood, milles on meloodiat ja harmooniat võrdselt," ütles näitleja ja laulja Jüri Vlassov. "Viimasel ajal on viisid kahjuks väga viletsaks jäänud."

FOTOD JA VIDEO! Arvo Sarapuu linna uutest prügiautodest: see on isegi Euroopa mõistes uus tehnoloogia

FOTOD JA VIDEO! Arvo Sarapuu linna uutest prügiautodest: see on isegi Euroopa mõistes uus tehnoloogia (8)

"Selline on meie vastus: me ei allu väljapressimisele!" ütles abilinnapea Arvo Sarapuu, osutades Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskuse soetatud viiele uuele ja kaasaegseima tehnoloogiaga varustatud prügiautole. Linn ei kavatse nimelt järele anda prügifirma Ragn Sellsi nõudmisele kesklinnas hinda tõsta ning on valmis alates mai lõpust äsja soetatud autodega seal ise prügi vedama.

Peep Peterson: tööandjad tunnistavad, et kuni saab vähem maksta, nad seda ka teevad

Peep Peterson: tööandjad tunnistavad, et kuni saab vähem maksta, nad seda ka teevad (3)

"Kindlasti on töötajate põletavaim probleem hetkel palk. Jätkuvalt on palju ameteid, mille töötajad teenivad nii madalat palka, et sellega on võimatu oma pere toita ja hambaid parandada. Miinimumpalk peaks tõusma vähemalt 10% aastas," rääkis Eesti ametühingute keskliidu esimees Peep Peterson. "Eestis valitseb endiselt arusaam, et tööandja juhib töötaja elu, meil oleks elujärg tunduvalt parem, kui tööandja suhtleks töötajaga, kui võrdsega."

KAROLIN: Salaja ei tohi asju korraldada

KAROLIN: Salaja ei tohi asju korraldada

"See oli päris suur haav, mis tookord tekitati. Inimestele tuleb ikkagi selgitada oma tegutsemist, et selliseid tegevused ei paistaks välja halvas valguses," rääkis Karolin pronksiöö sündmusi meenutades.

Janne Rits: mulle meeldib linna projekt "Sport kooli"

Janne Rits: mulle meeldib linna projekt "Sport kooli"

"Praegu jätkub toetusest kolm korda nädalas treenimiseks, tulemusteks oleks aga vaja rohkem. Õnneks pole meil enam selliseid klubisid ja huviringe, kus visatakse n-ö pall saali ja treener ei peagi lastega vaeva nägema," ütles korvpalli Eesti rahvusnaiskonna peatreener ja kehalise kasvatuse õpetaja Janne Rits

Aadu Must: aitama peab toimetulekuraskustes peresid

Aadu Must: aitama peab toimetulekuraskustes peresid (3)

"Perel endal peab olema huvi suunata laps juba varakult mõne huviala juurde. Kui lapsel tekib harjumus sporti teha, püsib see huvi sageli ka täiskasvanueas. Samas on oluline leida mõistlik tasakaal, et lapsel säiliks rõõm ja huvi eri tegevuste vastu," ütles Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Aadu Must.

JUHTKIRI: Uhkus või mõistus

JUHTKIRI: Uhkus või mõistus

"Kui ma kuulan e-valimiste fanaatiliste jüngrite juttu, meenub mulle nõukogude aeg. Aeg, mil pidi teadma, mida peab andunult kiitma ja mida ei tohi kunagi mitte grammigi laita. Kus kahtlemine süsteemi vääramatus progressis oli keelatud," kirjutab peatoimetaja Maarja-Liis Arujärv värske Pealinna juhtkirjas.

Juhtkiri: õigus toidule

Juhtkiri: õigus toidule

Tänu Pealinna eelmise numbri esikaaneloole, kus arstid rääkisid, kuidas veganitest vanemad oma laste elu tihti lausa ohtu seavad, levis meedias terve nädala kulutulena debatt veganluse riskidest ja õigest toitumisest, kirjutab peatoimetaja Maarja-Liis Arujärv.

Latsin Alijev: HIVi testid peaksid olema tasuta

Latsin Alijev: HIVi testid peaksid olema tasuta (1)

"Paraku puudub meil koostöö meditsiinitöötajate, riiklike asutuste ja HIV-positiivseid toetavate ühiskondlike organisatsioonide vahel – HIV-positiivsete võrgustiku liikmed võiks olla vahelüli nakatunute ja raviasutuste vahel," ütles MTÜ Eesti HIV-positiivsete Võrgustik direktor Latsin Alijev.

Katrin Toome: inimesed arvavad, et nendega ei juhtu midagi

Katrin Toome: inimesed arvavad, et nendega ei juhtu midagi (2)

"Teadlikkust HIV-i ja aidsi suhtes ei saa muidu tõsta, kui tuleb teha veel rohkem teavituskampaaniaid. Võib-olla ei ole asi alati niivõrd inimeste teadmistes kui nende käitumises. Ikka usutakse, et minuga midagi niisugust ei juhtu," ütles Tallinna TV diktor Katrin Toome.

Laadimine...Laadimine...