9 kommentaari

relvakandja

Vasta kommentaarile

https://objektiiv.ee/bilderbergi-kinniste-uste-taga-arutatakse-stabiilse-strateegilise-korra-loomist-ja-sotsiaalmeedia-kasutamist-relvana/

A/S Eesti Vabariik

Vasta kommentaarile

Lugupeetavad oma riik, oma keel ja omakeelne meedia ja seda tegelt alla miljoni suurusel rahval - ilmaime ju! Mõelgem siin katalaanidele vana rahvas ja iidne kultuur Kataloonia osa Euroopas ja Kastiilia türmides katalaanidest poliitvangid - Euroopa tänane. Eestlased peavad tegema kõik ja veel tüki maad rohkemgi omakeelse ja omameelse meedia säilitamiseks ja omakeelse hariduse säilitamiseks. Mis muud kui arunatuke kokkukoguda ja töhe järsku alustab riikliku institutsiooni Eesti Post täisjõus taastamisest ja lehtede ja kirjade kojukandest - Eesti ei ole vaid Tallinnamaa...

ooh

Vasta kommentaarile

Põnev saaks olema, kui üks või mõlemad suured meediamajad pankrotti läheks - mis saaks Eesti ajakirjandusest peale Poistimeest ja Ekspressi? Kas ajakirjandus sureb välja või tuleb kauaoodatud puhastumine?

mait

Vasta kommentaarile

Kohati tundub, et selle Peegli hiilguses ja Lauristini paistel peavad ajakirjanduse haridusega ajakirjanikud ennast puutumatuteks, samas kui ajakirjanik saaks olla iga inimene olenemata oma taustast. Äkki oli Peegli suurim viga ajakirjandusosakonna loomine Tartu Ülikoolis? Ajakirjanduse põhitõed saaks anda edasi ühe aastaga ja seda siis kõikide erialade üliõpilastele vastavalt soovile, nii nagu see on pedagoogikas. Kes soovib teha ajakirjandusteadust, see saaks siis õppida doktorantuuris jne. Aga milleks meile 3-4-5 aastat õppinud ajakirjanikud, kes ikka ühegil erialal spetsialistid pole?

Vello

Vasta kommentaarile

Ei kiirustaks Olga Skabejevat kohe sedasi põrmu tallama. Esmalt tahaks näha ka meie paljukiidetud vabas meedias olukorda, kus võib näha saatejuhi omast sedavõrd kardinaalselt erinevate seisukohtati esitavaid saatekülalisi, kuulda neilt kuidas meile harjumuspäraselt ja ametlikult pühad asjad on tegelikult täielik rämps ja sõnnik ning näha siis, kuidas säilitavad siis oma vaoshoituse ja viisakuse meie omad saatejuhid. Mäletan päris hästi, mida tegi mie oma meedia näiteks Savisaarega, kui ta otseselt mõnitavatele ja provotseerivatele küsimustele vastamiseks alles vaevu suu oli jõudnud avada. Venemaal on saatest saatesse kõndivad ukrainlased, liberaalid, demokraadid jne. saanud oma seisukohad juba kõigile sedavõrd selgeks teha, et on ausalt öeldes päris loomulik, kui saatejuhid neist vahel üle räägivad kui viimased jälle oma teemasse mittepuutuvaid ja kõigile ammu teada loosungeid deklameerima hakkavad, kusjuures sedavõrd riigivastaseid, et meil selliste vaadetega inimesed pole minu teada kunagi üldse meediasse pääsenudki, veel vähem aga saanud võimaluse rääkida pikalt ja laialt ning saatejuhtide poolt segamatult kui halb on näiteks NATO, millised lurjused meie liitlased jne., jne. Venemaal on see aga igapäevane reaalsus, et just veel riigi enda poolt finantseeritud kanalites ja väljaaneetes võib piiramatult sedasama riiki kritiseerida, laimata ja mida iganes ilma, et keegi selle tõttu eetrikeeldu oleks saanud või muul viisil kuidagi kannatanud.

keeled suhu

Vasta kommentaarile

Eestlaste puhul kõige tähtsam keeled suhu ja siis saab kõike vajalikku ja mittevajalikku jälgida ruum ju vaba vähemalt suuremalt jaolt senini. Eestlasi tegelt ju pelgalt näpuotsatäis sellise suurema neegriküla jagu ja äärmiselt suur asi omakeelne meedia paraku milline on tase... Siit siis need sm Trallad ja Marjustinid ja hea kui üleüldse olemas tegelt. Olga Skabejeva ja Jevgeni Popov on hiidriigi ja hiidkultuuri esindajad ja staarid tõelised staarid ei ole tegu mingi nn babaabaga. 60 minutit lahingut tõeline amerikanismus venepäraselt battel ja seda otse ja ei mingit igavlemist ja molutamist tõeline USA šnittiga vene värk muudkui pane. Kuid sealses ruumis neid saateid muide piisavalt tegelt näituseks Shapirode suurperekonda esindav Vladimir Solovjov tõeline entsüklopedist ja artist ja propagandist ühes isikus. Seega põhiline keeled suhu igavlemisest ja molutamisest ei piisa poe taga õltsi libistamisest. Lugupeetavad omakeelne ajakirjandus meedia on tegelt tohutu suur asi siit nõudmised ERR-le. Ja mingil hetkel järsku vaja Eesti riigi sekkumist paberlehtede kaitseks säilitada eestlaste igiomane lugemise ja muide ka kirjutamise oskus ikka tänud Martin Lutherusele ja Katariina von Borale.

toomas

Vasta kommentaarile

No need "ajakirjanikud" ju teavad väga täpselt, mida nad teevad. Nad ei tarvitse isegi rumalad olla, aga näiteks erafirmade omanikud on neile suunised kätte andnud ja nad ise nõrga iseloomuga. Erameedia ei saa olla kunagi tasakaalustatud - selle peaks inimestele pähe tuupima. Erameedia eesmärk ei ole tasakaalus ajakirjandus, vaid kasum. Ja kui otsene kasum puudub, siis edasi toimimiseks sobib ka kaudne kasum - ehk emafirma ettevõtetele ja nende ideoloogiale lobi tegemine. Sest kuna ajakirjandus mõjutab inimesi, siis inimesed valivad need poliitikud, kes teevad antud meediakorporatiooni äritegevust soodustavaid otsuseid. Nii see on see erameedia(kahjuks on siin potti ammu segatud ka Eesti ajakirjanduse häll Postimees, millest on kahjuks järel vaid nimi). Aga mis toimub avalik-õigusliku meediaga? ERR on olnud tihtipeale hullemini kallutatud kui isegi erameedia. Nojah, oli Alliksaar ju Reformierakonnast ja Anvar Samost IRL-ist ja miks need poliitiliselt kallutatud inimesed antud positsioonidele määrati? Seega on poliitika juba ammust ajast Eestia avlik´-õigusliku meedia pärusmaale kippunud. Mida aga selle peale pajatavad need "puhtad" ajakirjanikud ERR-is. Miks ERR-i seest ei toimu puhastamist, et nende ajakirjanduslik väljund ei muutuks kallutatuks. Kas ERR-s polegi ühtegi iseseisvat ja julget ajakirjanikku, kes suudaks süsteemile seest vastu astuda. Kui nii, siis on Eesti ajakirjandusega küll väga kehva lugu. Kas see Andres Kuuse vingumine, et Eesti ajakirjjandusvabadus on ohus, näitab ERR-i ajakirjanikke heast küljest. Kas ERR-i ajakirjanikud tõesti ei näe mingitki võimalust arenguruumiks ja kõik on kivisse raiutud, samas kui kõik teised, kes AK intervjueerija vastu satuvad, peavad olema kameeleonid? Kus on julged ERR-i ajakirjanikud või on nad kõik tossikesed ehk argpüksid? Ja ärge tulge mulle maimimagi EKRE-t, kes ei puutu grammigi asjasse nagu näiteks ajakirjandusvabadus. Selle vabaduse peavad ajakirjanikud ise välja võitlema!

toomas postitas:

Ikka Margus Allikmaa.

malle

Vasta kommentaarile

Miks töötab siiamaani ERR-is ajakirjanik Marko Reikop, kes nimetas otse intervjuus Tallinna TV-d saastaks. Tuleks päevapealt vallandada, enne seda aga vabandagu!

Laadimine...Laadimine...