FOTOD JA VIDEOD: Haridusfestival "iduEDU" julgustas moodsalt õppima

Festival tõi kokku parimad näited õppimisest nüüd ja tulevikus, uusima tehnoloogia ning arutelud kvaliteetsest haridusest. Vaata otseülekandeid aruteludest ja vahvaid fotosid töötubadest!

Pilt: Albert Truuväärt
Haridus

FOTOD JA VIDEOD: Haridusfestival "iduEDU" julgustas moodsalt õppima

Kai Maran

Festival tõi kokku parimad näited õppimisest nüüd ja tulevikus, uusima tehnoloogia ning arutelud kvaliteetsest haridusest. Vaata otseülekandeid aruteludest ja vahvaid fotosid töötubadest!

44images

 Tallinna Haridusamet koos partneritega korraldas kesklinna hariduskvartalis esimese moodsa õppimise festivali "iduEDU", et väärtustada kvaliteetset haridust kui õnneliku elu vundamenti. Festivali keskus asus Reaalkooli staadionil (Estonia pst 6).

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul tõi festival kokku parimad näited õppimisest nüüd ja tulevikus, uusima tehnoloogia ning arutelud kvaliteetsest haridusest.

"Sadakonna pakutava õpitoa hulgast leiab kindlasti igaüks midagi sobivat. Festivalile oodatud kõik huvilised üle Eesti – nii lapsed, nende vanemad, õpilased ja õpetajad, direktorid ja juhatajad kui ka lihtsalt hea hariduse sõbrad," ütles Belobrovtsev. "Kingime üheskoos Eestile 100 moodsa õppimise töötuba."

"Moodne õppimine tähendab suuresti seda, et teoreetilise pagasi omandab õpilane praktilise töö käigus," rääkis Tallinna 21. Kooli robootika õpetaja Rasmus Kits. "Moodne õpe näitab, et õpilased omandavad ainet kogemuspõhiselt paremini."

Samas pole Kitse sõnul kogemuslik õpe ajaloos midagi ennekuulmatut.

"Keskajalgi töötasid sellid meistrite käe all ja said sel viisil ameti selgeks," ütles Kits. "Pädevuse annab reaalne tegevus. Tänapäeva lapsed tahavad kõike ise katsuda, ise kogeda ja teada saada."

Klassikaline ja moodne koolitund erinevad Kitse sõnul üsna suuresti

"Klassikaline koolitund on valdavalt ainevaldkonna põhine," ütles Kits. "Näiteks mina mäletan oma kooliaja ajalootundidest valdavalt konspekteerimist."

Puhtalt faktipõhise õppe asendanud kogemusõpe on Kitse sõnul tihedalt seotud digivahenditega.

"Õpitu rakendus on digimaailmaga tihedalt seotud," ütles Kits. "See ongi asja mõte, et ise saab käed külge panna. Kui lapsed panevad meeskonnana robootilist mudelit kokku, arenevad nii nende peenmotoorika võimed kui suhtlusoskus."

Haridusfestivali töötoas uurisid õpilased Kitse juhendamisel kahepaiksete arengut Lego WeDo robotitega. Õpilaste ehitatud konna robootilised mudelid programmeeritakse liikuma graafilise tarkvara abil.

"Konn areneb ju läbi mitme metamorfoosi ja õpilased saavad kujundliku pildi, kuidas kullesest areneb saba ja jäsemetega kahepaikne," selgitas Kits töötoa metoodikat.

Kullatera lasteaia õpetajad julgustavad haridusfestivalil nelja kuni üheksa aastasi lapsi ja lapsevanemaid Blue-Bot põrandarobotit programmeerima ja juhtima.

"Kaasaegseid roboteid kasutame ligi kümmet eri tüüpi," rääkis Kullatera lasteaia direktor Piret Määr, kelle sõnul on nende lasteaias robootika juba mudilastele tuttav. "Bee-bot robotitega, näiteks pisikese kollase-mustatriibulise  mesimummuga, toimetavad juba kaheaastased sõimelapsed.  Nuppudega saab robotit suunata edasi-tagasi või paremale-vasakule liikuma. Tegemist ongi juba lihtsustatud programmeerimisega."

Kui lasteaiaealised said haridusfestivalil tegeleda robootikaga, siis õpilased lennutavad droone. Koolilastele jagati teavet ka oma start-up ettevõtte loomise kohta. Õpetajad leidsid rohkesti ideid, kuidas lastel oleks huvitav õppida ja neil endil tore õpetada. Lapsevanemad said aimu, mida lapsed nutiseadmetes teevad ning õppisid ka ise üht-teist juurde. Direktoritel ja õppealajuhatajatel oli võimalus kaasa rääkida hariduspoliitika teemadel. 

Festivali korraldasid Tallinna Haridusamet, Tallinna Reaalkool, Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna Kesklinna Põhikool, Tallinna Keskraamatukogu, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus, eKool, Tallinna Ülikool ja Startup Estonia. 

 

Laadimine...Laadimine...