Juhtkiri: konkreetsed lubadused poriloopimise asemele!

Valimiskampaania algas taas lammutades ja pori loopides. See tundub olevat paljude Eesti poliitikute igipõline, lausa katkematu traditsioon valimiste eel. 

Pilt: Scanpix

Juhtkiri: konkreetsed lubadused poriloopimise asemele! (2)

Kai Maran

Valimiskampaania algas taas lammutades ja pori loopides. See tundub olevat paljude Eesti poliitikute igipõline, lausa katkematu traditsioon valimiste eel. 

Mingile asjale lõpu tegemisega tegi algust reformierakondlane Hanno Pevkur teleuudistes juba aastavahetuse eel, kus lubas erakonna Tallinnas võimaluse tulles "lõpetada ära need jamad, mis täna toimuvad, alates Tallinna Televisioonist, ühistupangast."

Sellel kuul Paides kogunenud sotsiaaldemokraatliku erakonna volikogul kinnitas erakonna esimees Jevgeni Ossinovski, et erakonna eesmärgiks on Keskerakonna ainuvõimu murdmine Tallinnas. Vabaerakondlane Artur Talvik teatas peaministrile, et kui ta üdini korrumpeerunud keskerakondlaste pesa Tallinna linnas laiali ei aja, siis läheb suureks jamaks.

Reformierakond on pannud kahtluse alla tasuta ühistranspordi ja eakate kauaoodatud pensionilisa. Kilekotiskandaaliga kurikuulsust kogunud Reformierakonna linnapeakandidaat Kristen Michal on öelnud, et "Tallinna suuruse linna transpordi areng vajab täiesti uut lähenemist". Vähemalt on sotsid tasuta ühistranspordi väärtust mõistnud ega plaani seda likvideerida.

Miks peaksidki valijad hääletama erakondade poolt, mis lubavad kõike ära kaotada, lammutada, kinni panna? Eriti, kui alternatiivina pakutakse ülesehitavaid ja elujaatavate tegusid – konkreetseid asju, mida ära teha. Seda enam, et esmakordselt on valimiskastide juures ka päris noored, 16-aastased, kes näiteks kindlasti tasuta huvi-, spordiringi või moodsa kooli üle rõõmustaksid.

Praegused linnajuhid ongi lubanud igale lapsele oma kooli juures tasuta huviringis osaleda, panustada südamearstide lõputute ravijärjekordade lühendamisele Tallinnas, ehitada Piritast Haaberstini kulgeva kauni merepromenaadi, suurendada vene lasteaedades eesti keele õpetamise mahtu ning kaasajastada kõik lasteaiad.

Ülesehitaval konkreetsusel on ähmastava poriloopimisega võrreldes siiski suur eelis. Hea oleks neid lubadusi kõrvutada teiste erakondade sama konkreetsete lubadustega. See, kuhu maksumaksja raha kõige otstarbekam kulutada oleks, ongi ju valimisvõitluse tegelik sisu. Loodetavasti konkreetselt ära tehtavaid asju lubavate erakondade hulk pikeneb.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...