Juhtkiri: kosutus ihule ja hingele

Iga pealinlane teab, et Tallinn ei saa kunagi valmis. Uusi maju kerkib nagu seeni pärast vihma, kuid uuendused ei piirdu ainult sellega.

Pilt: Scanpix

Juhtkiri: kosutus ihule ja hingele

Oliver Õunmaa

Iga pealinlane teab, et Tallinn ei saa kunagi valmis. Uusi maju kerkib nagu seeni pärast vihma, kuid uuendused ei piirdu ainult sellega.

 Juba septembri algusest saab lennujaama sõita trammiga – rööpad on maas ning ristuva raudtee ja tänava alt läbi minev tunnel paekivisse raiutud. Ka lennujaama trammipeatus ja seda lennujaamaga ühendav klaasitud koridor hakkavad ilmet võtma. Tallinnast saab peagi üks väheseid linnu Euroopas, kus tramm otse lennukile viib. Mujal Euroopas saalivad lennuvälja ja kesklinna vahet spetsiaalsed süstikbussid, mis sõidavad teadagi diisliga. Tallinn saab näidata, et elektriga sõitvate trammidega inimesi vedades hoolib ta keskkonnast. Loodetavasti märkavad seda ka euroametnikud, kes praegu tihedasti Tallinna lennujaama kasutavad.

Keskkonnast hoolimist näitab seegi, et korda on tehtud või tegemisel hulk linna parke. Kopli kalmistupargist Tammsaare pargini – igalt poolt leiab midagi uut ja põnevat, mis linlasi rohelusse jalutama kutsub. Tallinna arvukad pargid ja muu rohelus hoolitsevad selle eest, et õhk oleks puhtam, inimesed saaksid koos pere ja/või lemmikloomadega liikuda ning kõigil oleks seetõttu parem tervis. Pealegi teevad rohelus ja õitsvad lilled linnas hingele pai.

Tervistavad on ka Tallinna saunad, mida linn taas uuendab. Pole oluline, et kapitaalselt remonditud Raua saun ja uus Lasnamäe saun said avatud vaid mõned aastad tagasi. Midagi uut tuleb ikka pakkuda ja nende korrasoleku eest on vaja seista kogu aeg. Näiteks Lasnamäe sauna võib nimetada suisa ökosaunaks, sest sealsed pesuvahendid on valmistatud taimeekstraktidest ning müügil olevad nuustikud nõgestest.

Oma südamerahu eest saab aga hoolitseda Tallinna lemmikloomade varjupaiga asukaid aidates. Alati võib leida uue neljajalgse või ka sulelise sõbra just sealt, kus nad kõige rohkem hoolivat peret vajavad. Kellel aga pole kahjuks võimalik endale koju lemmikut võtta, kuid loomaarmastus on ikkagi suur, võib nendega varjupaigas tegelemas ja jalutamas käia. Varjupaigale võib annetada ka loomatoitu, mänguasju jm, see tuleb vaid sealse pererahvaga kokku leppida.

Sellest, et Tallinn pidevalt areneb, annab tunnistust tõsiasi, et linn otsustas aasta eest ise oma leitud loomadele varjupaiga ehitada. Loomad on nüüd tunduvalt paremates tingimustes kui enne ja asutus võis uhkelt oma esimest sünnipäeva tähistada.

Jah, iga elanik võib kodulinnast leida midagi, mis teda tervena ja õnnelikuna hoiab.

Laadimine...Laadimine...