JUHTKIRI: Teater teeb rikkaks

"Võib kaotada ära kirjanduse, kino, teatri ja kõik muud asjad, aga siis me jääme väga-väga vaeseks," ütleb tänases lehes linnateatri peanäitejuht Elmo Nüganen.

Pilt: Scanpix

JUHTKIRI: Teater teeb rikkaks

Meelis Piller

"Võib kaotada ära kirjanduse, kino, teatri ja kõik muud asjad, aga siis me jääme väga-väga vaeseks," ütleb tänases lehes linnateatri peanäitejuht Elmo Nüganen.

Ilmselt pole kellelegi uudis, et linnateatrisse on olnud raske pileteid saada. Rahvas armastab seda teatrit, on loogiline järeldus. Kui ikka see, mida sulle laval serveeritakse, eriti midagi ei meenuta, siis vaevalt keegi sinna tagasi minna tahaks. Siit järgmine loogiline järeldus – linnateatris on head näitlejad ja head lavastajad ja seepärast kiputakse sinna tagasi. Ning nagu ütleb Elmo Nüganen: "Teatrit tehakse ju publikule, publik on meie tegelik ja tõeline kriitik."

Varsti saab linnateater uued ja moodsad ruumid. Suur saal on planeeritud 350 vaatajale ning see on disainitud Itaalia tüüpi klassikalise teatrisaali ning black boxi parimate omaduste kombinatsioonina – lühidalt, sinna tuleb midagi täiesti unikaalset.

Aga enne veel, kui teatrisaal valmis saab, valmib teatri tagatuba – suur tootmiskompleks, kus on võimalik valmistada sisuliselt kõike teatritööks vajalikku alates puust õunast ja lõpetades suure kuningalossiga. Viimane on muidugi dekoratsioon, mitte päris loss.

"Näitlejad siia iga päev ei satu, aga ometi on see suur asi, sest tean oma kogemustest, et mida paremad töötingimused sul on, seda lustlikuma meelega sa tööd teed," nentis näitleja Egon Nuter tootmiskompleksi sarikapeol. "Ma olen mänginud ka nn  alastiteatrit, kus kujundust peaaegu üldse ei ole, ja siis tuleb see täita mänguga." Nuter teeb koos Andrus Vaarikuga parajasti kaasa "Enigma variatsioonid", kus lavale on ehitatud terve kahekorruseline tuba.

Näitlejad elavad uue tööstuskompleksi valmimisele kõvasti kaasa, kinnitas näitleja Sandra Uusberg. "Linnateater on selline pere, et kõik probleemid on teada ka näitlejatele," lisas ta.

Kui maja valmis, ei pea näiteks värvijad enam valmistama  dekoratsioone umbses keldris, vaid saavad seda teha spetsiaalses, kõigile tänapäeva nõuetele vastavates ruumides.

See kõik toob kõigile hea tuju. Dekoratsioonimeistritel on hea meel paremate töötingimuste üle ja see innustab neid veelgi ilusamaid kujundusi looma. Näitlejaid inspireerib kenam kujundus ja uued ruumid üha paremini rolle looma. Rõõmsad on vaatajadki, sest kui saalis on rohkem kohti, müüakse sinna ka rohkem pileteid.

Laadimine...Laadimine...