Juhtkiri: tegutseda, mitte viriseda!

Lõppevale aastale tagasi vaadates võib seda mõningatele tagasilöökidele vaatamata pidada uuenduste aastaks.

Pilt: Scanpix

Juhtkiri: tegutseda, mitte viriseda!

Lõppevale aastale tagasi vaadates võib seda mõningatele tagasilöökidele vaatamata pidada uuenduste aastaks.

Jõudsalt edenes näiteks Haabersti ristmiku ehitus. Selle pudelikaela kaotamisest räägiti aastaid ja pakuti mitmeid ulmeprojekte, kuid nüüd on ka tulemused näha. Samuti ehitati esimesed meetrid nn Põhjaväilast ehk Reidi teest, millest varem räägiti nii pikalt, et ei mäletagi enam, kui pikalt just. Eesti sai eesistujaks Euroopa Liidus, mis oli värskele peaministrile Jüri Ratasele justkui sülle kukkunud kiirkursus Euroopa mõjukate riigijuhtide tundmaõppimiseks ja nendega sõbralike suhete sisseseadmiseks. Ratas ise sai ka valitsus- ja parteijuhina hästi hakkama, Toompeal on hakanud euroopalik suhtumine viimasel aastal tulemusi andma. Kõige parem näide selle kohta on 500-eurone tuluvaba miinimum, mis järgmisest aastast lubab meie kõige arvukamal ühiskonnaosal, kes uusaadelkonna ahnuse tõttu vähe teenivad, ka end mõnel päevalgi inimlikumalt tunda. Uue valitsuse uusi tuuli linna suhtes näitab kas või lubadus toetada kõigile Eesti elanikele olulise Kalevi staadioni ja linnahalli remonti.

Eesistumise ajal pani linn käima lennujaama kesklinnaga ühendava trammi, nüüd on Tallinn ainuke pealinn Euroopas, kus lennukilt tulijad vähem kui poole tunniga trammiga kesklinna sõita saavad.

Tänuväärt on linna algatus pakkuda tasuta lõunaid ka lasteaialastele ja gümnaasiumiõpilastele. Või siis soodsate sporditegemise võimaluste loomine kõigile linlastele. Meediat aga ei paista sellised positiivsed uudised ikka eriti huvitavat. Koolitoit ja tervis pole ilmselt nii väärt teema kui õllepudel, mille odavamalt ostmiseks peab Lätti sõitma.

Väärikas linn teab, kuidas oma inimeste heaolu eest seista. Seda näitab ka linna järgmise aasta eelarve, mis on pööratud näoga kõigi linlaste poole. Virisemine ja kõige rikkamate õiguste tagaajamine pole Tallinna stiil, pigem ikka teod, mis tõeliselt elu paremaks muudavad.

Laadimine...Laadimine...