8 kommentaari

Vaba vaatleja

Vasta kommentaarile

Kes väga tõesti odavat peatäit tahab ja suudab sealjuures nädalapäevad vahepeal ka kaine olla, kuniks uue laari käärimine kestab, teeb seda kasvõi ise ja vilistab igasugustele aktsiisidele ja välisreisidele naaberriiki nii, et kogu see viimaste aegade kära joogiaktsiiside ümber näitab tegelikult üsnagi ilmekalt, kui vähe on kõik see seotud tegelikult murega inimeste tervise pärast ja kui palju tegelikult ikkagi riigikassa hea käekäiguga, kuigi riigikorraldajad vaatamata isegi oma erakondlikule kuuluvusele kõik üllatavalt üksmeelselt (kui just parasjagu muidugi võimul ei olda) vastupidist väita üritavad.

tallatee

Vasta kommentaarile

Keegi Saldejumps pidada laevaliini käima panema Koplist Ventspilssi. Mootorsõidukeid pardale ei võeta. Küll aga käsikärusid kastide veoks. Pardal minnes hinnakirjad Kurzeme kaubandusest (minnes) ja šoppamisest väljapuhkamine (tulles). Peamiseks teenuseks tollikindel ostude pakendamine.

takside muutmist loomulikult

Vasta kommentaarile

Aktsiiside määrad võrdluses siis Läti ja Soomega muuta, midas veel. Teat sakk vahele ja piisab. Somm tulgu ikke Tallinna ja eestlasele soodsam võimalus osta naps Eestis Läti asemel. Mindi liiale aktsiisimääradega midas siis näitab Iklas ja Valkas toimuv.

Kõik on õige

Vasta kommentaarile

...aga mis te siin banaanias asemele pakute?

napsist jätkuvalt

Vasta kommentaarile

Elus ja muide ka aktsiisides teab olema teat parlanks elik tasakaal. Võimalik toda parlanksi tunnetab igaüks ise ilma igasuguste aktsiiside või suunamistega. Siit siis sommide laevareisid Tallinna ja täpselt samuti nüüdsed eestlaste retked Läti piirile. Teat tasakaal on rikutud ja ei ole küsimus ühes pudelis viinas või õllepurgis. Asi on teat parlanksis mida ilmselt päris korralikult rikuti ebapädevate nn poliitikute poolt. Värk on viltu kui suht tagasihoidliku jõukusega eestlased topivad kaubikud vägijooke täis. Aktsiisidega on pandud mööda, alkoholipoliitikaga. Siit siis tagasilöök Läti piiril. Ja ei maksa tavainimest alahinnata isegi siis kui tegu eestlasega, sommiga või koguni norrakaga.

W.

Vasta kommentaarile

Kas inimesed tõesti viinapudeli hinnast kaugemale ei näe? Küsimus pole pelgalt pudeli hinnas, aga kas joomine on siis elu eesmärk? Oleme EL alkoholitarbimise, HIV viiruse, narkomaanide arvu jpt näitajate poolest esimeste hulgas. Kõike ei saa ega tohigi rahaga mõõta. Lätist toodud viinale arvesta kaudsed kulud juurde: auto amortisatsioon, teede kasutamine, keskkonna saastamine, besiini hind, kulutatud aeg jne. Kui palju sa võitsid? Kas me Norrasse sõidame viina ostma või fjorde jms imetlema?

naps on tõsine asi

Vasta kommentaarile

Aktsiisidega ei mängita ja seda peaks arvestama end nn poliitikuiks arvavad tegelased. Eestis on alkopoliitikas tehtud teat vigu ja tagajärgi võib igaüks hinnata Iklas ja Valkas ja isiklikult. Ja jätame rahulikult siin lolli eesti inimese süüdistamise - aktsiisid panid paika end poliitikuiks pidavad tegelased. Eesti inimene ei ole loll ja veenduge selles isiklikult Läti piiril - tegu on ränga alkopoliitilise veaga mitte nn jonniga odava peatäie järele. Ons raske korra Valka või Ikla kiigata ilma igasuguse peatäieta tegelt mis toimub. Kui eesti poliitikud on ebapädevad siis tuleb pöörduda Läti poole milles asi. Muide kas mitte nii ei tehta ka päevast päeva võttes trammi Hkisse Vanasadamast.

Laadimine...Laadimine...