Maanteemuuseumis algab 2. Kagu-Eesti eel-arvamusfestival

Kanepi vallas Varbusel asuvas maanteemuuseumis postiteel algab täna keskpäeval teine Kagu-Eesti [eel]arvamusfestival "Maa perrä ilm".

Pilt: Scanpix
Arvamus Festival

Maanteemuuseumis algab 2. Kagu-Eesti eel-arvamusfestival

Kanepi vallas Varbusel asuvas maanteemuuseumis postiteel algab täna keskpäeval teine Kagu-Eesti [eel]arvamusfestival "Maa perrä ilm".

Kui mullu toimunud festival tõi kokku ligi 800 eelarvajat ja arvajat, kes said võimaluse kaasa mõelda kolmel teema-alal ja üheksas paneelis, siis tänavu on teema-alasid neli ning paneele kaksteist, teatas ettevõtmise peakorraldaja Ott Rätsep BNS-ile. Lisaks on esmakordselt loodud päris eraldi arutluslava lastele.

"Oleme tellinud tänaseks hea ilma," sõnas Rätsep. "Et aga Eestimaa ilm on ettearvamatu, siis oleme mõelnud kõigile osalejatele ja püüame nad vajadusel mahutada katuse alla, et ühelegi arvamusele vett peale ei tõmmataks. Kui peakski sabin vihma tulema, on selle asja hea külg ju see, et sääski ei ole."

2. Kagu-Eesti [eel]arvamusfestivali paneelide teemad sõeluti välja jaanuaris peetud ideekorjest. Rohkem kui 40 ettepaneku põhjal otsustades läheb kagunurga inimestele praegu enim korda nii kohaliku transpordi kui haldusreformi, nii maakultuuri kui ka sõna otseses mõttes maapiirkonnas ellujäämisega seonduv. Osa vestlusi on seto- või võrokeelsed. 

Koos teemakäsitlustega on korraldajate soov edendada head arutelu tava, mille käigus austatakse aega ja vestluspartnereid, ollakse arutelus hinnanguvabad, keskendutakse lahendustele,  ja olulisim - õpitakse kuulama.

Lisaks arutelude teema-aladele on festivali toimumispaigas koha sisse võtnud kohalikul traditsioonil ja toorainel põhinevaid vahepalasid pakkuvad pop-up kohvikud. Terve päeva jooksul saavad huvilised iseseisvalt teha tutvust ka postitee huviväärsustega, võttes abivahendiks “Postitii tsõõri” kaherattalised, ning mitmete vahvate kohalike ettevõtmistega, mille tunneb ära trassil paikneva sinise a-tähe järgi.

Osalemine [eel]arvamusfestivalil on tasuta, kuid kaasa tuleks võtta oma [eel]arvamused ja terased küsimused. Isikliku tassi kaasahaaramisega aidatakse vähendada ühekordsete nõude kasutamise vajadust.

Täiendavat teavet saab Facebooki lehel ja arvamusfestivali kodulehel.

Laadimine...Laadimine...