Arvamus

ENEL EHA: Kõik ei pea olema alati kõige mugavam

ENEL EHA: Kõik ei pea olema alati kõige mugavam

"Kindlasti ei ole meil nii palju kaubanduskeskusi vaja. Lahtiolekuaegadega on ka niimoodi, et tore, kui linna peal on mõni valveapteek või -pood, teinekord võib seda igaühel vaja minna, kuid kas kõik poed peavad olema lahti kella 22-23-ni, on küsitav," ütles eksmiss Enel Eha.

PÄRNITS: Kaupluste töötajad peavad oma tööd orjuseks

PÄRNITS: Kaupluste töötajad peavad oma tööd orjuseks (3)

"Ajal, kui konkurents on väga tihe ja tööjõupuudus suur, rabavad inimesed end lolliks," rääkis Ülemiste keskuse juhatuse liige Guido Pärnits, kelle sõnul kauplused Eestis on liiga kaua lahti. "Muidugi on meil kauplused liiga kaua lahti. Ajal, kui konkurents on väga tihe ja tööjõupuudus suur, rabavad inimesed end lolliks," rääkis Pärnits, kelle hinnangul üks võimalus seda olukorda leevendada on vähendada töötunde. 

JUHTKIRI: Valede erakonna tsirkus

JUHTKIRI: Valede erakonna tsirkus (1)

Tsirkust, mida Reformierakond viimasel ajal Eesti elanikele pakub, on tõeliselt nauditav vaadata. Kõige suuremat šõud etendas eelmisel nädalal Brüsselist kodutanumat külastanud Andrus Ansip, kes vihjas, et endine reformierakondlane Silver Meikar pani osa nn kilekotirahast ehk ärimeeste poolt erakonnale annetatud mustadest summadest pihta.

Tanel Kiik: Laari kritiseerides püüab päevapoliitik Ligi Reformierakonna siseprobleemidelt tähelepanu eemale juhtida

Tanel Kiik: Laari kritiseerides püüab päevapoliitik Ligi Reformierakonna siseprobleemidelt tähelepanu eemale juhtida (3)

"Otsitud vastasseisude tekitamine on küll hõlbus võte enda siseprobleemidelt tähelepanu eemale juhtida, kuid teise poole suhtes ebaõiglane käitumisviis," tõdeb peaministri büroo juhataja Tanel Kiik, kelle sõnul on Reformierakond EKRE kombel  tegema hetkepoliitikat rünnates Vabariigi Presidendi valikuid. Reformierakondlane Jürgen Ligi teatas sotsiaalmeedias, et erakond ei pruugi Laari jätkamist Eesti Panga nõukogu esimehena toetada.

Lauri Laats: prügikriis Tallinnas näitab ettevõtja ahnust

Lauri Laats: prügikriis Tallinnas näitab ettevõtja ahnust (1)

"Mustamäel ajavad prügikastid üle ääre ja linnaosa valitsuse telefonid on pahaste kodanike kõnedest punased. Veebruaris alanud ja AS-i Eesti Keskkonnateenused laialt üles kiidetud korraldatud jäätmeveost pole linnaosas jälgegi, tegemist paistab olevat täiesti korraldamata jäätmeveoga," kirjutab Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.

Jüri Aarma: katsun võimalikult palju jala kõndida

Jüri Aarma: katsun võimalikult palju jala kõndida

"Ma ise pole eriti suur parkija, katsun maksimaalselt jala käia ja töökohas on ka parkimismaja luba olemas. Minu arust on kõige jubedam olukord parkimisega just kesklinnas, see on autodest lausa umbes," ütles näitleja ja ajakirjanik Jüri Aarma.

JUHTKIRI: Pensionitõus annab rõõmule võimaluse

JUHTKIRI: Pensionitõus annab rõõmule võimaluse

Solidaarses ühiskonnas on kõik kõigega seotud. Selle ilmekaks näiteks on viimaste aastate üha suurem majanduskasv, koos sellega kasvanud palgad ja koos palkadega kasvavad pensionid. Kuna palgakasv oli tänu soodsale majanduskliimale kiire, tõuseb sama kiiresti ka pension.

JUHTKIRI: Kroonuhobune valimisvankri ees

JUHTKIRI: Kroonuhobune valimisvankri ees

Meediat jälgides jääb mulje, et paljud väljaanded on alkoholi kaitsele viskunud. Ilmuvad nõretavad artiklid, kuidas nüüd vaesed janused Pärnust ja Tartust peavad Lätis viina järel käima. Hakatakse üksipulgi arvutama, kui palju kahju nad kannatavad selle pärast, et aktsiis on tõusnud.

Tanel Kiik Kaja Kallasele: kas rahvuspõhine vastandumine ongi lubatud liberaalsete väärtuste juurde tagasi pöördumine?

Tanel Kiik Kaja Kallasele: kas rahvuspõhine vastandumine ongi lubatud liberaalsete väärtuste juurde tagasi pöördumine? (3)

"Paljud politoloogid, ajakirjanikud ja ilmselt ka valijad uskusid, et esimehe vahetus toob erakonnale värske hingamise, mitmekesisema programmi ning euroopalikuma vaate," kirjutab peaministri büroo juhataja Tanel Kiik. "Tegelik elu näitab vastupidist – Pevkuri lubadus lõpetada rahvuspõhine vastandumine ei pea esimehevahetusele vastu. Reformierakond mitte ainult ei jätka küünilist ja lõhestavat kampaaniat, vaid hagu pannakse veel alla."

Vsevolod Jürgenson: tasuta kõrgkool peab jätkama
Arvamus Haridus

Vsevolod Jürgenson: tasuta kõrgkool peab jätkama (1)

"Ei tahaks enam kuulda arrogantsete kõrgkooliametnike väiteid, otsekui oleksid meie noored laisad. 66 % üliõpilastest töötab, et eluga toime tulla. Muutkem nende olukord kergemaks, kaasates üliõpilasi senisest rohkem tasustatavatesse uurimistöödesse, kus õppimist saab tööga sujuvalt ühildada," kirjutab Mustamäe linnaosakogu liige  Vsevolod Jürgenson.

Juhtkiri: vabadus lugeda, mitte lakkuda

Juhtkiri: vabadus lugeda, mitte lakkuda

Eesti riiki poleks iial sündinud, kui rahvas poleks koondunud karskusseltsidesse, kus sepistati kultuuri kõrval ka iseseisvusaadet. Eesti vaimuelu liidrid nagu F. Kreutz-wald, J. W. Jannsen, Jaan Tõnisson jpt muretsesid siiralt rahva seas leviva alkoholismi pärast. Ajalehe Sakala asutaja Carl Robert Jakobson põrutas: "Tehkem kindlaks, et viina pakkujaid ja lakkujaid kuski ausate meeste nime alla ei arvataks."

Lauri Laats:on mõtlematu siduda kõik oma kavatsused Euroopa Liidu rahalaevadega, riik peab ise kodanikke aitama

Lauri Laats:on mõtlematu siduda kõik oma kavatsused Euroopa Liidu rahalaevadega, riik peab ise kodanikke aitama

Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats saatis ettevõtlusministrile Urve Palole avaliku kirja küsimusega KredExi rekonstrueerimistoetuste rahalise seisukorra ja taotluste vastuvõtu alguse kohta. "Lühidalt võib vastuse kokku võtta nii: enne 2020. aastat pole korteriühistutel mõtet KredExi rekonstrueerimistoetusega oma plaane tehes arvestada ega ole ka kindlust, mis juhtub peale 2020. aastat," ütleb Laats.

Taavi Aas absurdist: kui Ardo Ojasalul on õigus, peaks ta linnameedia asemel kogu ajakirjandust trahvima

Taavi Aas absurdist: kui Ardo Ojasalul on õigus, peaks ta linnameedia asemel kogu ajakirjandust trahvima (4)

"Kui teie käsitluses kvalifitseerub valimisreklaamiks ka viis kuud enne valimisi ilmuv uudis, mis teatab, et senine linnapea kohusetäitja kandideerib linnapeaks, siis sellel lähenemise alusel võiks suure osa mullu maikuisest Eesti ajakirjanduslikust kajastusest keelata või trahvitavaks muuta," kirjutab Tallinna linnapea Taavi Aas Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni esimehele Ardo Ojasalule. Aas tahab teada, kas väljended trellide taha panekust, trahvidest ja kriminaalsusest tulenevad sellest, et Ojasalu on olnud Riito Ehituse AS nõukogu esimees, mis oli mitmel puhul linnaga konfliktsetes suhetes. "Nende hinnangutega võtate te endale kohtumõistmise õiguse, mida teile antud ei ole."

Alina Tubli: Pirita tee ummikuid leevendab Piritale uue kooli ja lasteaia rajamine

Alina Tubli: Pirita tee ummikuid leevendab Piritale uue kooli ja lasteaia rajamine

"Mida vähem lapsevanemaid peab oma pere noorimaid sõidutama teistesse linnaosadesse lasteaeda või kooli, seda ühtlasemalt jaotub koormus ka Pirita teel," kirjutab Pirita linnaosa vanem Alina Tubli. Juuli alguses valmiv Pirita Kose Lasteaia uus hoone koos 51 lisakohaga pakub probleemile osalise lahenduse. "Kuid peame mõtlema juba järgmistele sammudele ning alustama Padriku Lasteaia laiendamist."

ANU TOOTS: Lennartmerilikkus ja tulevikunägemus jäi presidendi kõnest puudu
Arvamus Eesti

ANU TOOTS: Lennartmerilikkus ja tulevikunägemus jäi presidendi kõnest puudu (4)

"Oleksin oodanud midagi lennartmerilikku, et mis on siis see järgmine siht, mis annab indu edasi liikuda. Et Eesti riiki on olnud 100 aastat, mis nüüd edasi saama hakkab. Euroopas me oleme, NATO-s me oleme, ÜRO-s me oleme, elatustase tõuseb, mis on meie järgmine eesmärk. President ei andnud sellele ühtegi vihjet," tõdes politoloog Anu Toots.

REIN TOOMLA: Lootsin, et president räägib riigi väärikusest
Arvamus Eesti

REIN TOOMLA: Lootsin, et president räägib riigi väärikusest

"Nõrgemaks tegi kõne see, et president tahtis rääkida väga paljudest asjadest ja kõne oli ka võrdlemisi pikk," ütles politoloog Rein Toomla. "Kui president oleks pühendanud oma kõne sellele, et kuidas Eesti riik saab väärikas olla, siis oleks kõik olnud tipp-topp."

Eesmaa Ratase kõnest: riigimehelik, lause presidentaalne

Eesmaa Ratase kõnest: riigimehelik, lause presidentaalne

"Iga Eesti inimene võib tunda oma päritolu üle uhkust ning peab oskama väärtustada neid inimesi tänu kellele oma sajandat sünnipäeva pidada võime. See tänutunne kuvas peaministri kõnes tugevalt läbi," sõnas Riigikogu esimene aseesimees Enn Eesmaa.

Tondi tänav saab rattateed

Tondi tänav saab rattateed

Täna algab Tondi tänaval Linnu tee ja Kotka tänava vahelise 570 m pikkuse lõigu remont. Lõik saab 3 m laiuste radadega kahesuunalise sõidutee koos vasakpöörderadadega.

Autojuhid tuleks saata kordusõppustele

Autojuhid tuleks saata kordusõppustele

Äkki peaks ohtlikke liiklusrikkujaid sagedamini arestikambrisse saatma, sest kuigi roolijoodikute trahvid on karmiks muutunud, lüüakse neile siiski käega ja ollakse võimelised oma patud kinni maksma.

Juhtkiri: lasterikkuse retsept

Juhtkiri: lasterikkuse retsept

Eesti 100. sünnipäeva lävel peaksime endalt küsima, mida tuleks teha, et saaksime ka järgmise saja aasta jooksul riigina edasi kesta. Kunagi oli meie eesmärk saada raha poolest rikkaks, aga Eesti säilib vaid siis, kui seab eesmärgiks lasterikkuse. Pealinna küsitletud eksperdid usuvad siiski, et sündimuse kasvatamine on võimalik.

Juhtkiri: Sõda meedia pärast

Juhtkiri: Sõda meedia pärast

"Ümberringi käib suur meediasõda. Mõni eralehtede huvide kaitsja arvab näiteks, et kohalik ajaleht peaks lugejatele sisuliselt pakkuma vaid tarbeinfot. Et kohalik leht ei peaks olema "päris" ajakirjandusega sarnane kuni selleni välja, mis žanrid seal peaksid olema keelatud – näiteks ei tohiks kirjutada olemuslugusid ega pakkuda mingitki meelelahutust," kirjutab peatoimetaja Maarja-Liis Arujärv värskes Pealinnas.

JAAN MÄNNIK: Eesti palgad on liiga madalad

JAAN MÄNNIK: Eesti palgad on liiga madalad

"Võib küsida, miks sellised firmad nagu HKScan Oy tulevad Eestisse. Ma usun, et üks põhjus on see, et Rakveres makstakse palju madalamat palka kui näiteks Soomes," tõdes ärijuht ja poliitik Jaan Männik.

KERSTI KRACHT: Kasumi nimel ei saa töötajatest viimast võtta

KERSTI KRACHT: Kasumi nimel ei saa töötajatest viimast võtta

"Eks välisfirmad sellepärast siia tulevadki, et meil on madalad tööjõukulud," nentis ettevõtja Kersti Kracht. "1990ndate alguses tehti tollaste suurettevõtete erastamisel vigu, erastati iga hinna eest, ja nüüd tuleb kas või Rakvere juhtumit silmas pidades selle eest maksta."

KADI PÄRNITS: Ebaõiglane käitumine ei tee õnnelikuks ka firma välisjuhte

KADI PÄRNITS: Ebaõiglane käitumine ei tee õnnelikuks ka firma välisjuhte

"Kui välisfirmad kohtlevad meie töötajaid teisiti kui koduriigi töötajaid, pole see kindlasti õiglane," ütleb  endine ametiühingujuht, nüüdne ettevõtte juht Kadi Pärnits. "Selline olukord ei tee õnnelikuks töötajaid ega ka välisfirmade juhte, kes peavad tekkinud vastasseisus kuidagi lahendama. Kindlasti ei ole sellise olukorra üle õnnelik ka riik."

Alina Tubli: õlgade kehitamise asemel tuleb leida lahendus pensionite tõstmiseks

Alina Tubli: õlgade kehitamise asemel tuleb leida lahendus pensionite tõstmiseks (1)

"Eesti rahvastik on vananev. Kui me ei tegele võimalikult kiiresti pensionite tõstmisega, siis riskime olukorraga, kus aina suurenev osa meie rahvastikust elab alla suhtelise vaesuse piiri," kirjutab Pirita linnaosa vanem Alina Tubli lisades, et vaesusega kaasnevad muud probleemid, mis nagunii riigile lähevad kalliks maksma. "Eestis olev poliitiline kultuur ei peaks olema õlgu kehitav ja probleemsetest kohtadest mööda vaatav, vaid ühiskondlikku debatti tõstatav ning lahendusi leidev."

Bussijuht: Eesti liikluskultuur lonkab nelja ratast

Bussijuht: Eesti liikluskultuur lonkab nelja ratast

"Möödasõidud üle kahekordse pidevjoone ning joonistatud ohutusaarte on täiesti tavaline ja igapäevane nähtus," kirjutab bussijuht Toomas Raid. "Sõites maanteel kiirusega 90, jääd suurele enamusele ka talvisel maanteel pidevalt jalgu ja sageli tehakse möödasõite isegi pimedas kurvis."

Palts: Est-Fori looduskahjulikkuse puhul on küsimus kompromissi hinnas

Palts: Est-Fori looduskahjulikkuse puhul on küsimus kompromissi hinnas

Suurettevõtja Tõnis Palts kirjutab sotsiaalmeedias, et Tartu lähistele kavandatava Est -Fori puidurafineerimistehase puhul on keskkonnakahjulikkus ilmselge – küsimus on lihtsalt kompromissi hinnas. Palts kirjutab, et ta ei muretse metsa kui ressursi pärast, sest see on jooksvalt reguleeritav. Kahju, millest rääkida saab, on tema sõnul vaid tehaseümbruse keskkond.

IVO: Vana inimene tahab ka elada

IVO: Vana inimene tahab ka elada

"80 eurot kuus on selline summa, mis on pensionäride jaoks eriti suur. Selle rahaga saab endale näiteks lauda katta või isegi midagi kõrvale panna," ütles Ivo (37).

TÕNU AARE: Kahe maa vahel hakkaks rohkem inimesi sõitma

TÕNU AARE: Kahe maa vahel hakkaks rohkem inimesi sõitma

"Tunnel on väga huvitav projekt ja elu on näidanud, et kõik on võimalik. Geoloogiahuvilisena olen aru saanud, et tunnelite rajamisel võib alati ette tulla üllatusi, megaprojektide puhul lähevad tööd üldse arvestatust kallimaks ja nõuavad rohkem aega," ütles muusik Tõnu Aare.

RAIVO VARE: Tallinn-Helsinki tunnel tõstaks inimeste palku

RAIVO VARE: Tallinn-Helsinki tunnel tõstaks inimeste palku

"Vesterbacka projekt on väga julge, tähtaja mõttes isegi liiga. Raske uskuda, et see lähiajal teoks saab, aga idee on väga hea, projekt rahalises ja tehnilises mõttes teostatav," kommenteeris transiidi- ja majandusekspert Raivo Vare Tallinn-Helsinki tunneli ehitamist.

Juhtkiri: koondamise ohvrist korralikuks politseiks

Juhtkiri: koondamise ohvrist korralikuks politseiks

Piirkonnapolitseinikest oleneb, kas näiteks mõni olmetüli lööb ühel halval päeval leegi välja, andes tööd kolleegidele kriminaalpolitseist ja vangivalvuritele. Või suudetakse tülitsejad lühema või pikema ajaga maha rahustada. Kahjuks pole ühed politsei eesliini võitlejad, rahvakeeles konstaablid, pääsenud koondamiskirvest. Viimati koondas Reformierakonna valitsus 2014. a palgatõusu lubadusele viidates mitusada politseinikku.

Mati Kaal: tulumaks võiks olla astmeline

Mati Kaal: tulumaks võiks olla astmeline (1)

"Astmeline tulumaks võiks olla küll. Kuidas selle astmed jaotuvad, on omaette küsimus," rääkis Tallinna loomaaia endine direktor Mati Kaal (71). "Põhimõtteliselt on nii, et kus on palju, sealt võiks natukene rohkem võtta jah."

ARVAMUS: Verbaalgängster Jürgen Ligi võib libastuda, Reinsalu mitte?

ARVAMUS: Verbaalgängster Jürgen Ligi võib libastuda, Reinsalu mitte? (4)

"Meie mõtteruumi valitsevad Jürgen Ligi sugused verbaalgängsterid ja peade veeremisest unelev Martin Helme," kirjutab Mustamäe linnaosakogu liige Vsevolod Jürgenson. "Kõva sõna on hinnas, ent kui justiitsminister püüab oma sõnakasutuses samuti tõeliste meeste tasemele küündida, tõstab toosama käremees ja otseütleja Ligi esimesena kisa ja naelutab matkija häbiposti. Tahaks küsida, et kulla Jürgen, mis lahti? Kõik Eesti räuskpoliitikud on ju Sinu enda õpilased, milles siis point? Reinsalu libastus korra, Ligi teeb seda söögi alla ja peale."

Lotman: avarii moodsas Tartu tselluloositehases võib hävitada Emajõe ja Peipsi järve

Lotman: avarii moodsas Tartu tselluloositehases võib hävitada Emajõe ja Peipsi järve

"Igaks juhuks võiks meelde tuletada, et Eestis juba on üks moodsal progressiivsel tehnoloogial töötav tselluloositehas Estonian Cell, mis on poolteist aasta kogemata solki merre lasknud," märgib semiootikaprofessor Mihhail Lotman. "Tuletame meelde, et ka see ettevõte reklaamib ennast eriti keskkonnasõbralikuna ja 2014. aastal nimetas keskkonnaministeerium selle isegi aasta keskkonnasõbralikuks ettevõtteks."

Laadimine...Laadimine...