Arvamus

Juhtkiri: jätkem koolid poliitikast eemale

Juhtkiri: jätkem koolid poliitikast eemale

Meil kõigil on meeles, kuidas peamiselt poliitilistest kirgedest laetuna võitles teatud seltskond Gustav Adolfi gümnaasiumi uue hoone vastu. Nüüd, mil Eesti kõige uhkem koolimaja on juba mitmendat kuud käigus ja valimisedki ammu möödas, pole eriti kellelgi enam midagi öelda.

Taavi Aas: Kuno Arengul oli eriline anne panna muusikast helisema kuulajate südamed

Taavi Aas: Kuno Arengul oli eriline anne panna muusikast helisema kuulajate südamed (1)

"Kunol oli eriline anne leida kontakt kooriga, tunnetada koori kui instrumenti ning panna muusikast helisema kuulajate südamed - olgu selleks siis paarikümnepealine kammerkoor või kolmekümnetuhandeline laulupeo ühendkoor," sõnas linnapea Taavi Aas. "Kuno Areng oli viimase üldlaulupeo avaloo dirigendiks ning taaskord sai teoks see, et laulud tõepoolest läksid kaunimal kõlal ja vägevail voogudel üle me maa."

Lugeja: ärgem juskestugem!

Lugeja: ärgem juskestugem!

"Linnavolikogu sotsiaaldemokraadist saadik Jaak Juske püüab meid veenda, et TTV eelarve kasvu tõttu keeldub linn katmast eralasteaedade toidukulusid võrdselt munitsipaallasteaedadega. Tule taevas appi! Linnavolinikul on kõik segamini nagu Kört-Pärtli särk," kirjutab Pealinna lugeja.

Alo Ritsing: Kuno oli suure sooja südamega hea eeskuju

Alo Ritsing: Kuno oli suure sooja südamega hea eeskuju

"Kuno Areng oli kuni viimaste kuudeni säravalt vitaalne, paistis silma oma elurõõmuga, juhatas veel kõrges eas koore ja astus üles kontsertidel. Kuno oli meie koorijuhtide sõprusringkonnas üks kõige suurepärasemaid inimesi," ütles koorijuht ja helilooja Alo Ritsing.

Urmas Sõõrumaa: riigis ei tohi olla tühja kõhtu kannatavaid inimesi

Urmas Sõõrumaa: riigis ei tohi olla tühja kõhtu kannatavaid inimesi (1)

"Tulumaksuvaba määra tõstmine on alampalga lähedase palga saajatel kindlasti oluline – inimene saab aastas vaata et ühe palga juurde. Sellega, et üle 2100 euro kuus tulu teenivad inimesed peavad nüüd maksma tulumaksu 36 eurot kuus rohkem, korjatakse aastas kokku miljoneid eurosid," ütles U.S. Invest AS-i omanik Urmas Sõõrumaa.

Siiri Sisask: luksuskaupadele võiks kehtestada maksu

Siiri Sisask: luksuskaupadele võiks kehtestada maksu

"Rikkamad inimesed võiksid maksta rohkem makse ja luksuskaupadele võiks kehtestada eraldi maksu. Selline astmeline tulumaks, mis ei mõjuks kellelegi väga radikaalsena, oleks teretulnud. Rikas inimene võiks veidi mõelda, kuidas meie riiki järele aidata," ütles laulja Siiri Sisask.

Juhtkiri: suurem palk, suurem isu?

Juhtkiri: suurem palk, suurem isu?

Eesti saab endale järgmisest aastast sisuliselt astmelise tulumaksusüsteemi, kui enamiku inimeste jaoks tõuseb tulumaksuvaba miinimum 180 eurolt 500-ni. Suurele osale inimestest jääb igapäevasteks kulutusteks kätte umbes 64 lisaeurot, kümnendik meist peab aga kuus maksma kümmekond eurot rohkem makse.

Postimehele: kehvasti töötate, härrased!

Postimehele: kehvasti töötate, härrased! (8)

Postimees on fotograafiga kolistanud mööda linna ja pildistanud eraomanikele kuuluvaid objekte ning süüdistanud linna selles, et eraomanikud pole oma maju ära remontinud. Kuidas saab ebakompetentselt nõuda, et linn võõraid maju ise remondiks?

Juhtkiri: eeskujuks Euroopale

Juhtkiri: eeskujuks Euroopale

Hiljutisel Euroopa innovatsioonipealinnade konkursil võitis Tallinn teise koha ja 100 000 eurot. Esimest korda konkursil osaledes näitas Eesti pealinn, et on korraga keskkonnasõbralik ja uuenduslik. Loomulikult torkas Tallinn silma tasuta ühistranspordiga, mis elanikke autodest uutesse bussidesse ja trammidesse meelitab. 

Selgusid neli Tallinna linnaosavanema kandidaati

Selgusid neli Tallinna linnaosavanema kandidaati

"Tallinna elanikud andsid täna arutatud kandidaatidele valimistel väga tugeva toetuse. Tallinna nõukogu usaldas linnaosa arendamise kindlalt nende kätte," sõnas Keskerakonna juht Jüri Ratas. Lasnamäe juhina jätkaks ettepaneku kohaselt Maria Jufereva. Samuti jätkaksid Haabersti ja Põhja-Tallinna linnaosavanemad Marek Jürgenson ja Raimond Kaljulaid. Mustamäe linnaosavanema kandidaadiks nimetati aga Lauri Laats.

Juhtkiri: roheline jõud

Juhtkiri: roheline jõud

Otsus kaasata rohelised Tallinna linnavalitsemisse on ajanud kadedusest roheliseks osa konkurenterakondi, kuid linnaelanikud tervitavad seda otsust kindlasti kahel käel.

Juhtkiri: kindel linn ja varjupaik

Juhtkiri: kindel linn ja varjupaik

Peavarju pakkumine pole sugugi iseendastmõistetav ega vaid omavalitsuste rikkuse-vaesuse küsimus. Rikastes maailmalinnades nagu Los Angeles, New York või Moskva elab tänavatel kümneid tuhandeid inimesi. San Francisco tänavatel jagatakse koguni kodutute ajalehte trükiarvuga 32 000. 

Juhtkiri: võidu valem

Juhtkiri: võidu valem

Suurim kompliment Keskerakonnale seisneb asjaolus, et möödunud valimiskampaanias konkurendid kohati kopeerisid teises sõnastuses nende sotsiaalseid lubadusi ja programmi. Mõnes mõttes võis seda pidada juba ette alla andmiseks.

Eleri Pilliroog: iga neljas Eesti õpilane kogeb küberkiusamist

Eleri Pilliroog: iga neljas Eesti õpilane kogeb küberkiusamist

"Enda kurvastuseks pean tõdema, et küberkiusamine on võtnud väga erinevaid vorme ning terroriseerib jätkuvalt noorte elusid," kirjutab Eleri Pilliroog, kelle sõnul küberkiusajale tuleb selgitada, et tema tegude tõttu kannatab reaalne inimene. "Kiusamine mõjutab kõiki – nii koolinoori, õpetajaid kui ka lapsevanemaid."

Anna-Maria Penu: Rõivas juhtum näitab, kuidas võim hindab mahavaikimist
Arvamus Eesti

Anna-Maria Penu: Rõivas juhtum näitab, kuidas võim hindab mahavaikimist (1)

"Taavi Rõivase ahistamisskandaal näitab, kuivõrd naiste inimväärikust alandav on meid ümbritsev ja läbistav väärtussüsteem, mille järgi naise vastu toime pandud seksuaalkuritegu on alati kuidagimoodi õigustatav, mõistetav, tavaline, selgitatav, välja vabandatav ja/või kergesti andestatav," leiab kirjanik Anna-Maria Penu.

Heli Lääts: arstidelt saab head abi

Heli Lääts: arstidelt saab head abi

"Kuna olen juba aastaid olnud oma tervise vang, käin ainult arste mööda. Räägitagu mida tahes, aga mina ütlen küll, et arstidelt on võimalik abi saada. Samas peab inimene ka ise ennast kogu aeg aitama," ütleb laulja Heli Lääts.

Juhtkiri: õige valik

Juhtkiri: õige valik

Taas on neli aastat kui linnutiivul läbi saanud ning valijal aeg teha kokkuvõtteid. Vaadata enda ümber ning otsustada, kas linnapildis toimunud muutused rahuldavad teda või mitte.

Juhtkiri: liikuv sääsk võidab elevanti

Juhtkiri: liikuv sääsk võidab elevanti

Vahel öeldakse tögavalt, et vanasti oli muru rohelisem ja lumi valgem. Vahel aga polegi see päris vale. Näiteks siis, kui jutt käib noorte ja laste kehalisest koormusest, liikumisharjumustest või kõige tavalisemast õues mängimisest. 

Juhtkiri: vähem loba, pikem samm

Juhtkiri: vähem loba, pikem samm

Kui keegi tahaks end Tallinnas võimule pürgivate jõudude valimisprogrammidega kurssi viia, piisab juba sissejuhatustest, et need surmani tüdinult kõrvale panna. "Igaüks on oluline ja kõigil peab minema paremini," kuulutatakse ühes. See on sama abstraktne kui lubada edaspidi paremat ilma. 

SIRJE EESMAA: Majanduskasvu viljad parandagu laste elujärge

SIRJE EESMAA: Majanduskasvu viljad parandagu laste elujärge

"Kui vaadata autosid ja uusi maju, mis kõik leiavad endale elanikud, siis tundub küll, et elu on läinud viimasel ajal paremaks," leiab uudisteankur Sirje Eesmaa. "Majanduskasvu vilju peaks suunama eelkõige lastele ja võib-olla ka vanainimestele elujärje parandamiseks."

Juhtkiri: sõbrale külla sagedamini

Juhtkiri: sõbrale külla sagedamini

Naabrimees tõstis üllatunult kulmud kõrgele, kui kohtusime bussipeatuses. "Ma mõtlesin, et sina sõidad ainult autoga," põristas ta nagu pisut peljates, et on üks ootajate seast. 

Doktor Ennet: õnne valem on oma organismi potentsiaali realiseerimine!
Arvamus Haridus

Doktor Ennet: õnne valem on oma organismi potentsiaali realiseerimine! (4)

"On üldteada ja ka arstide ning teadlaste poolt kinnitust leidnud, et tüdrukute ja poiste arengukõverad on erinevad ehk moodsalt öeldes poisid avanevad tihtilugu hiljem. Mina hakkasin hästi ja teadlikult õppima alles ülikooli kolmandal kursusel. Kui mind oleks välja prakeeritud põhikoolis, siis poleks ma ilmselt täna nii õnnelik ja rahul, sest inimene saab olla õnnelik vaid juhul, kui tema töö pakub rahuldust," kirjutab psühhiaater Jüri Ennet.

Sass Henno: mehe sammud tekitavad paljudes naistes surmahirmu

Sass Henno: mehe sammud tekitavad paljudes naistes surmahirmu (2)

"Seda kohtab kõikjal alates palgalõhest ja lõpetades sellega, et ikka veel nimetakse koduvägivalda sageli peretüliks," märkis kirjanik Sass Henno. ""Me ei ole kuulnud lugusid meestest, kes tarduvad, kui kuulevad oma naise samme trepil tulemas. Või et mees hakkab naise koju saabudes koristama, lastega õppima või leiab mingi muu tegevuse, et mitte ainult pilku tõsta ja sellega koju saabunud elukaaslast ärritada."

Juhtkiri: vanamees, käru ja valimised

Juhtkiri: vanamees, käru ja valimised

Varasügisesel puiesteel liigub tasapisi käru järel vedav hallipäine mees. Vääramatult ja ikka otse edasi, kuigi talle kandadele jõudev jalgrattur ägedalt kella annab. Kõrvale hüppamiseks poleks kitsekesel kõnniteel nagunii ruumi ja eest ära joosta ta ka ei suuda.

Juhtkiri: huviringid noorte energia piksevardaks

Juhtkiri: huviringid noorte energia piksevardaks

Moodne kooliharidus rõhutab loovalt õppimist, kuid olgem ausad, huviringides on see siht olnud kogu aeg. Põnevad katsed ja ühised matkad õpetavad ainet armastama ja nii võib huviring anda tõuke kutsevalikuks kogu eluks. Ehk seepärast ongi ühes teises Põhjamaa riigis Islandis huviharidus kohustuslik?

Marika Tuus-Laul: iga viies retseptiravim jääb patsiendil pooltelt kordadel välja ostmata rahapuuduse tõttu

Marika Tuus-Laul: iga viies retseptiravim jääb patsiendil pooltelt kordadel välja ostmata rahapuuduse tõttu

"Kroonilised haiged ja palju ravimeid vajavad patsiendid kulutavad aastas retseptiravimite väljaostmiseks vähemalt oma ühe kuu sissetuleku," tõdeb Marika Tuus-Laul lisades, et jaanuarist käivitub uus ravimite hüvitamise kord. "Kui inimene kulutab aastas ravimitele 100 kuni 300 eurot, hüvitatakse need 50% ulatuses. Kui aga ravimitele minev summa tuleb ka 300-st eurost suurem, kompenseeritakse juba 90% summast."

Laadimine...Laadimine...