Arvamus

Juhtkiri: Sõda meedia pärast

Juhtkiri: Sõda meedia pärast

"Ümberringi käib suur meediasõda. Mõni eralehtede huvide kaitsja arvab näiteks, et kohalik ajaleht peaks lugejatele sisuliselt pakkuma vaid tarbeinfot. Et kohalik leht ei peaks olema "päris" ajakirjandusega sarnane kuni selleni välja, mis žanrid seal peaksid olema keelatud – näiteks ei tohiks kirjutada olemuslugusid ega pakkuda mingitki meelelahutust," kirjutab peatoimetaja Maarja-Liis Arujärv värskes Pealinnas.

JAAN MÄNNIK: Eesti palgad on liiga madalad

JAAN MÄNNIK: Eesti palgad on liiga madalad

"Võib küsida, miks sellised firmad nagu HKScan Oy tulevad Eestisse. Ma usun, et üks põhjus on see, et Rakveres makstakse palju madalamat palka kui näiteks Soomes," tõdes ärijuht ja poliitik Jaan Männik.

KERSTI KRACHT: Kasumi nimel ei saa töötajatest viimast võtta

KERSTI KRACHT: Kasumi nimel ei saa töötajatest viimast võtta

"Eks välisfirmad sellepärast siia tulevadki, et meil on madalad tööjõukulud," nentis ettevõtja Kersti Kracht. "1990ndate alguses tehti tollaste suurettevõtete erastamisel vigu, erastati iga hinna eest, ja nüüd tuleb kas või Rakvere juhtumit silmas pidades selle eest maksta."

KADI PÄRNITS: Ebaõiglane käitumine ei tee õnnelikuks ka firma välisjuhte

KADI PÄRNITS: Ebaõiglane käitumine ei tee õnnelikuks ka firma välisjuhte

"Kui välisfirmad kohtlevad meie töötajaid teisiti kui koduriigi töötajaid, pole see kindlasti õiglane," ütleb  endine ametiühingujuht, nüüdne ettevõtte juht Kadi Pärnits. "Selline olukord ei tee õnnelikuks töötajaid ega ka välisfirmade juhte, kes peavad tekkinud vastasseisus kuidagi lahendama. Kindlasti ei ole sellise olukorra üle õnnelik ka riik."

Alina Tubli: õlgade kehitamise asemel tuleb leida lahendus pensionite tõstmiseks

Alina Tubli: õlgade kehitamise asemel tuleb leida lahendus pensionite tõstmiseks (1)

"Eesti rahvastik on vananev. Kui me ei tegele võimalikult kiiresti pensionite tõstmisega, siis riskime olukorraga, kus aina suurenev osa meie rahvastikust elab alla suhtelise vaesuse piiri," kirjutab Pirita linnaosa vanem Alina Tubli lisades, et vaesusega kaasnevad muud probleemid, mis nagunii riigile lähevad kalliks maksma. "Eestis olev poliitiline kultuur ei peaks olema õlgu kehitav ja probleemsetest kohtadest mööda vaatav, vaid ühiskondlikku debatti tõstatav ning lahendusi leidev."

Bussijuht: Eesti liikluskultuur lonkab nelja ratast

Bussijuht: Eesti liikluskultuur lonkab nelja ratast

"Möödasõidud üle kahekordse pidevjoone ning joonistatud ohutusaarte on täiesti tavaline ja igapäevane nähtus," kirjutab bussijuht Toomas Raid. "Sõites maanteel kiirusega 90, jääd suurele enamusele ka talvisel maanteel pidevalt jalgu ja sageli tehakse möödasõite isegi pimedas kurvis."

Palts: Est-Fori looduskahjulikkuse puhul on küsimus kompromissi hinnas

Palts: Est-Fori looduskahjulikkuse puhul on küsimus kompromissi hinnas

Suurettevõtja Tõnis Palts kirjutab sotsiaalmeedias, et Tartu lähistele kavandatava Est -Fori puidurafineerimistehase puhul on keskkonnakahjulikkus ilmselge – küsimus on lihtsalt kompromissi hinnas. Palts kirjutab, et ta ei muretse metsa kui ressursi pärast, sest see on jooksvalt reguleeritav. Kahju, millest rääkida saab, on tema sõnul vaid tehaseümbruse keskkond.

IVO: Vana inimene tahab ka elada

IVO: Vana inimene tahab ka elada

"80 eurot kuus on selline summa, mis on pensionäride jaoks eriti suur. Selle rahaga saab endale näiteks lauda katta või isegi midagi kõrvale panna," ütles Ivo (37).

TÕNU AARE: Kahe maa vahel hakkaks rohkem inimesi sõitma

TÕNU AARE: Kahe maa vahel hakkaks rohkem inimesi sõitma

"Tunnel on väga huvitav projekt ja elu on näidanud, et kõik on võimalik. Geoloogiahuvilisena olen aru saanud, et tunnelite rajamisel võib alati ette tulla üllatusi, megaprojektide puhul lähevad tööd üldse arvestatust kallimaks ja nõuavad rohkem aega," ütles muusik Tõnu Aare.

RAIVO VARE: Tallinn-Helsinki tunnel tõstaks inimeste palku

RAIVO VARE: Tallinn-Helsinki tunnel tõstaks inimeste palku

"Vesterbacka projekt on väga julge, tähtaja mõttes isegi liiga. Raske uskuda, et see lähiajal teoks saab, aga idee on väga hea, projekt rahalises ja tehnilises mõttes teostatav," kommenteeris transiidi- ja majandusekspert Raivo Vare Tallinn-Helsinki tunneli ehitamist.

Juhtkiri: koondamise ohvrist korralikuks politseiks

Juhtkiri: koondamise ohvrist korralikuks politseiks

Piirkonnapolitseinikest oleneb, kas näiteks mõni olmetüli lööb ühel halval päeval leegi välja, andes tööd kolleegidele kriminaalpolitseist ja vangivalvuritele. Või suudetakse tülitsejad lühema või pikema ajaga maha rahustada. Kahjuks pole ühed politsei eesliini võitlejad, rahvakeeles konstaablid, pääsenud koondamiskirvest. Viimati koondas Reformierakonna valitsus 2014. a palgatõusu lubadusele viidates mitusada politseinikku.

Mati Kaal: tulumaks võiks olla astmeline

Mati Kaal: tulumaks võiks olla astmeline (1)

"Astmeline tulumaks võiks olla küll. Kuidas selle astmed jaotuvad, on omaette küsimus," rääkis Tallinna loomaaia endine direktor Mati Kaal (71). "Põhimõtteliselt on nii, et kus on palju, sealt võiks natukene rohkem võtta jah."

ARVAMUS: Verbaalgängster Jürgen Ligi võib libastuda, Reinsalu mitte?

ARVAMUS: Verbaalgängster Jürgen Ligi võib libastuda, Reinsalu mitte? (4)

"Meie mõtteruumi valitsevad Jürgen Ligi sugused verbaalgängsterid ja peade veeremisest unelev Martin Helme," kirjutab Mustamäe linnaosakogu liige Vsevolod Jürgenson. "Kõva sõna on hinnas, ent kui justiitsminister püüab oma sõnakasutuses samuti tõeliste meeste tasemele küündida, tõstab toosama käremees ja otseütleja Ligi esimesena kisa ja naelutab matkija häbiposti. Tahaks küsida, et kulla Jürgen, mis lahti? Kõik Eesti räuskpoliitikud on ju Sinu enda õpilased, milles siis point? Reinsalu libastus korra, Ligi teeb seda söögi alla ja peale."

Lotman: avarii moodsas Tartu tselluloositehases võib hävitada Emajõe ja Peipsi järve

Lotman: avarii moodsas Tartu tselluloositehases võib hävitada Emajõe ja Peipsi järve

"Igaks juhuks võiks meelde tuletada, et Eestis juba on üks moodsal progressiivsel tehnoloogial töötav tselluloositehas Estonian Cell, mis on poolteist aasta kogemata solki merre lasknud," märgib semiootikaprofessor Mihhail Lotman. "Tuletame meelde, et ka see ettevõte reklaamib ennast eriti keskkonnasõbralikuna ja 2014. aastal nimetas keskkonnaministeerium selle isegi aasta keskkonnasõbralikuks ettevõtteks."

KALJULAID: Reinsalu peab tagasi astuma, 104 Eesti Vabariigi kodaniku nimetamine "kanakarjaks" ja "kullakesteks" Eesti Vabariigi justiitsministri poolt on täiesti lubamatu
Arvamus Eesti

KALJULAID: Reinsalu peab tagasi astuma, 104 Eesti Vabariigi kodaniku nimetamine "kanakarjaks" ja "kullakesteks" Eesti Vabariigi justiitsministri poolt on täiesti lubamatu (2)

"Avaliku kirja kirjutanud 104 Eesti Vabariigi kodaniku nimetamine "kanakarjaks" ja "kullakesteks" Eesti Vabariigi justiitsministri poolt on täiesti lubamatu," kirjutab Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid vastuseks Urmas Reinsalu avalikule pöördumisele, kus ta astub näitlejanna kallal vägivallatsenud Tiit Ojasoo kaitseks välja. "Piir, mida ei tohi ületada, on teises kohas ja justiitsminister on valel pool seda piiri."

Juhtkiri: Jõukad pensionärid ei vaja erikohtlemist

Juhtkiri: Jõukad pensionärid ei vaja erikohtlemist

"Nagu alati selliste ühekülgsete üleskütmiste puhul, jätab meedia lisamata mõned põhilised asjad," kirjutab toimetaja Ivo Karlep värske Pealinna juhtkirjas. "Ei mainita, et lõviosa meie töötavatest pensionäridest on alates sellest aastast hoopis võidumehed ja võivad enam kätte saadud raha kokku korjates aasta lõpus endale isegi väikese reisi lubada. Eelmisel aastal nad seda nii kergelt endale lubada ei saanud."

Vsevolod Jürgenson: Eestist vaadates on maakera lapik

Vsevolod Jürgenson: Eestist vaadates on maakera lapik

"Nagu ajaloost teada, uskus inimkond pikka aega, et maakera pole mitte ümmargune, vaid praetaldriku kombel lapik. Läks tarvis visa võitlust ja selgitustööd, et tõestada maailma silmaga haaramatut kuju. Kahjuks on viimasel ajal hakanud lapikusse maailma uskujate arv Eestis taas kiirelt kasvama," kirjutab Mustamäe linnaosakogu liige Vsevolod Jürgenson.

IVAR RAIG: USA vastu hääletamine võib meile valusalt kätte maksta

IVAR RAIG: USA vastu hääletamine võib meile valusalt kätte maksta (4)

"Valitsuse julge otsus mööduval aastal oli see, et Eesti hääletas ÜRO peaassamblee resolutsiooni  poolt, milles kutsutakse USA-d loobuma Jeruusalemma tunnustamisest Iisraeli pealinnana," rääkis majandusteadlane ja poliitik Ivar Raig. "Pärast öeldi, et see ei riku meie suhteid USA-ga, mis on muidugi pehmelt öeldes vale." 

Izmailova: mahetoit säästab tervist ja vähendab ravikulu

Izmailova: mahetoit säästab tervist ja vähendab ravikulu

Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova sõnul on eksitav sotside väide, et Roheliste mahetoidu kava on neilt üle võetud. "Eestimaa Rohelised on aastaid tegelenud mahepõllumajanduse propageerimise ja keskkonda säästvate tehnoloogiate kasutuselevõtu edendamisega," kirjutab abilinnapea. 

Lauri Laats: jonn odava peatäie saamiseks tuleb küll ära unustada

Lauri Laats: jonn odava peatäie saamiseks tuleb küll ära unustada (8)

"Kujutame end ajas üle kümne aasta tagasi, mil pubides ja restoranis võis sigareti süüdata ning mõnuga tossutada," kirjutab Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats. "Kui riik oleks toona võtnud seisukoha, et küllap lihtsalt manitsemine aitab suitsetamist vähendada, võiksime tänagi näha söögikohtade lastenurgas passiivselt suitsetavaid jõnglasi."

Juhtkiri: emakeelt hoides hoiame ka riiki

Juhtkiri: emakeelt hoides hoiame ka riiki

Aastavahetus tõotab tänavu tulla eriti pidulik, sest koos uue aasta ühise vastuvõtmisega Vabaduse väljakul astume ka meie riigi sajandasse ehk juubeliaastasse. Triibuvaibana kirjus juubelisündmuste reas on eriline nende avatud meel – igaüks saab teha Eestile oma kingituse, olgu siis riigi sünnipäeva korraldamisega koduõuel või mõne lennuka teoga. 

Juhtkiri: jätkem koolid poliitikast eemale

Juhtkiri: jätkem koolid poliitikast eemale

Meil kõigil on meeles, kuidas peamiselt poliitilistest kirgedest laetuna võitles teatud seltskond Gustav Adolfi gümnaasiumi uue hoone vastu. Nüüd, mil Eesti kõige uhkem koolimaja on juba mitmendat kuud käigus ja valimisedki ammu möödas, pole eriti kellelgi enam midagi öelda.

Taavi Aas: Kuno Arengul oli eriline anne panna muusikast helisema kuulajate südamed

Taavi Aas: Kuno Arengul oli eriline anne panna muusikast helisema kuulajate südamed (1)

"Kunol oli eriline anne leida kontakt kooriga, tunnetada koori kui instrumenti ning panna muusikast helisema kuulajate südamed - olgu selleks siis paarikümnepealine kammerkoor või kolmekümnetuhandeline laulupeo ühendkoor," sõnas linnapea Taavi Aas. "Kuno Areng oli viimase üldlaulupeo avaloo dirigendiks ning taaskord sai teoks see, et laulud tõepoolest läksid kaunimal kõlal ja vägevail voogudel üle me maa."

Lugeja: ärgem juskestugem!

Lugeja: ärgem juskestugem!

"Linnavolikogu sotsiaaldemokraadist saadik Jaak Juske püüab meid veenda, et TTV eelarve kasvu tõttu keeldub linn katmast eralasteaedade toidukulusid võrdselt munitsipaallasteaedadega. Tule taevas appi! Linnavolinikul on kõik segamini nagu Kört-Pärtli särk," kirjutab Pealinna lugeja.

Alo Ritsing: Kuno oli suure sooja südamega hea eeskuju

Alo Ritsing: Kuno oli suure sooja südamega hea eeskuju

"Kuno Areng oli kuni viimaste kuudeni säravalt vitaalne, paistis silma oma elurõõmuga, juhatas veel kõrges eas koore ja astus üles kontsertidel. Kuno oli meie koorijuhtide sõprusringkonnas üks kõige suurepärasemaid inimesi," ütles koorijuht ja helilooja Alo Ritsing.

Urmas Sõõrumaa: riigis ei tohi olla tühja kõhtu kannatavaid inimesi

Urmas Sõõrumaa: riigis ei tohi olla tühja kõhtu kannatavaid inimesi (1)

"Tulumaksuvaba määra tõstmine on alampalga lähedase palga saajatel kindlasti oluline – inimene saab aastas vaata et ühe palga juurde. Sellega, et üle 2100 euro kuus tulu teenivad inimesed peavad nüüd maksma tulumaksu 36 eurot kuus rohkem, korjatakse aastas kokku miljoneid eurosid," ütles U.S. Invest AS-i omanik Urmas Sõõrumaa.

Siiri Sisask: luksuskaupadele võiks kehtestada maksu

Siiri Sisask: luksuskaupadele võiks kehtestada maksu

"Rikkamad inimesed võiksid maksta rohkem makse ja luksuskaupadele võiks kehtestada eraldi maksu. Selline astmeline tulumaks, mis ei mõjuks kellelegi väga radikaalsena, oleks teretulnud. Rikas inimene võiks veidi mõelda, kuidas meie riiki järele aidata," ütles laulja Siiri Sisask.

Laadimine...Laadimine...