Prantsusmaal tuvastati esimene koroonaviiruse surm Euroopas

Hiinast väljaspool on kinnitust leidnud ligi 600 haigusjuhtu, neist 35 Euroopa Liidus. Prantsusmaal on haiglas veel kuus nakatunut, kuid ükski neist ei ole raskelt haige.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Prantsusmaal tuvastati esimene koroonaviiruse surm Euroopas

Toimetaja: Sandra Lepik

Hiinast väljaspool on kinnitust leidnud ligi 600 haigusjuhtu, neist 35 Euroopa Liidus. Prantsusmaal on haiglas veel kuus nakatunut, kuid ükski neist ei ole raskelt haige.

Prantsusmaal suri uue koroonaviiruse tagajärjel 80-aastane Hiina turist, vahendas BNS tervishoiuministrit.

Seni on väljaspool Mandri-Hiinat tuvastatud vaid kolm surmajuhtumit: Filipiinidel, Hongkongis ja Jaapanis.

Tervishoiuminister Agnès Buzyn ütles, et tema sai jaanuari lõpus Pariisi haiglasse sattunud hiinlase surmast teada eile õhtul. Viimastel päevadel oli haige seisund kiiresti halvenenud.

Hiinast väljaspool on kinnitust leidnud ligi 600 haigusjuhtu, neist 35 Euroopa Liidus.

Prantsusmaal on haiglas veel kuus nakatunut, ütles Buzyn ja lisas, et ükski neist ei ole raskelt haige.

Hiina hakkas raha desinfitseerima

Hiina on hakanud 1500 inimese elu nõudnud uue koroonaviiruse leviku peatamiseks kasutatud paberraha desinfitseerima ja isoleerima.

Pangad desinfitseerivad jüaane ultraviolettkiirguse ja kõrge temperatuuri abil, panevad siis rahatähed 7-14 päevaks hoiule ning lasevad alles seejärel uuesti käibele. Hoiustamisaeg sõltub sellest, kui tõsine on epideemia antud piirkonnas.

Hiina keskpanga asepresident Fan Yifei teatas, et pankadel soovitatakse, kui vähegi võimalik, klientidele uusi rahatähti anda.

Hubei provintsile, kust viiruse levik alguse sai, anti erandkorras välja nelja miljardi jüaani väärtuses uusi rahatähti, lisas Fan. Sellega loodetakse tagada rahva tervis raha kasutades, sõnas ta.

Paberraha desinfitseerimise mõju ulatus jääb pisut kahtlaseks, sest hiinlased eelistavad viimastel aastatel üha enam mobiilimakseid sularaha kasutamisele.

2017. aasta küsitlusest selgus, et ligi kolm neljandikku Hiina vastajaist tuleks terve kuu toime kasutamata sularaha rohkem kui 100 jüaani.

Kruiisilaeval tuvastati veel 67 inimesel koroonaviirus

Jaapani rannikul karantiinis viibival ristluslaeval tuvastati veel 67 inimesel uude koroonaviirusse nakatumine, teatas tervishoiuministeerium laupäeval.

Sellega on Diamond Princessi pardal olnud 3700 inimesest koroonaviiruse diagnoosi saanud 285.

USA teatas täna, et evakueerib oma kodanikud veebruari algusest Jaapani sadamas seisvalt laevalt.

Nakatunud on üle 66 000 inimese

Hiinas on uude koroonaviirusse nakatunud üle 66 000 inimese, haigus on levinud veel rohkem kui kahekümnesse riiki.

Epideemia on toonud kaasa ühiskondlike hoonete desinfitseerimise ja inimestevaheliste kontaktide minimeerimise kampaania.

Puhastusvahendid ja kirurgimaskid said apteekidest otsa juba esimestel päevadel pärast teateid, et riigi keskosast Wuhani linnast on hakanud levima uus koroonaviirus. 

Büroohoonete liftidesse on paigutatud karbid pabertaskurättidega, mida soovitatakse kasutada nupule vajutamiseks. 

Sõidujagamisfirma Didi sunnib juhte iga päev autosid desinfitseerima.

Laadimine...Laadimine...