Rein Toomla: valijad ootavad stabiilsust

Ilmselt väga paljud valijad ei taha, et seda, mida Keskerakond on Tallinnas teinud, hakatakse tühistama, leiab politoloog Rein Toomla.

Pilt: Scanpix

Rein Toomla: valijad ootavad stabiilsust (1)

Ilmselt väga paljud valijad ei taha, et seda, mida Keskerakond on Tallinnas teinud, hakatakse tühistama, leiab politoloog Rein Toomla.

"Siiamaani on võidulootus Keskerakonnal. Küsimus on nüüd selles, et kas ta võiks saavutada absoluutse võidu, see on praegu küsimärgi all. Aga ta on teistest edukam, seda võib oletada. Näiteks kui Keskerakond saab kas või ainult 20% häältest, siis teised saavad veel vähem. Aga selles tähenduses on Keskerakond võidumees ja favoriit," ütles Toomla.

"Tegelikult ootavad valijad alati stabiilsust. Aga samal ajal tahavad, et seda stabiilsust tagaks eri poliitilised jõud. Ilmselt ei taha väga paljud, et seda, mida Keskerakond on teinud Tallinnas, hakatakse tühistama. Ennekõike kõikvõimalikud toetused jne," jätkas ta.

"Mida on inimesel vaja? Et tänavad oleksid korras ja puhtad, koolimajad värvitud, lühidalt öeldes, et linn ei oleks räämas. Aga Tallinn on mõnes mõttes väga kummaline linn, sest tegelikult võib siin rääkida mitmest eri linnast sõna otseses mõttes. Nõmme, mis ongi olnud kunagi omaette linn ja ilmselt on ka praegu. Täpselt samamoodi on omaette linnad Lasnamäe ja Mustamäe ja Õismäe. Ja siis vana põlis-Tallinn, see on jälle omaette nähtus. Nii et iga asumi valijal võiksid olla oma soovid. Need, kes elavad näiteks Mustamäel ja kelle töökoht on kuskil mujal, tahaksid kindlasti näha transpordi arengut. Kõik tahavad näha seda, et see asum toimikski nagu omaette linn. See tähendab, et koolid, lasteaiad, kauplused, meelelahutus oleks n-ö nurga taga," rääkis Toomla.

"Rääkides võimalikust koalitsioonist linnas – praegu paistab küll, et Keskerakond ja sotsid võiksid olla toimiv liit. Nende koostööle riigi tasandil tervikuna ei oska ma praegu küll midagi ette heita. Faktiliselt pole ka Reformierakond Keskerakonnast kuigi kaugel. Aga nad on vastastikku neid sildasid põletanud päris usinasti. Võimalik, et riigikogu valimisteks suhted leebuvad," lõpetas politoloog.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...