Reinsalu: EKRE toetajad istuvad suvisel ajal kodus

Erakonna Isamaa juhatuse liige, justiitsminister Urmas Reinsalu põhjendas EKRE populaarsuse tõusu asjaoluga, et EKRE toetajad püsivad kodus ning olid seetõttu küsitlejatele kättesaadavad.

Pilt: Scanpix

Reinsalu: EKRE toetajad istuvad suvisel ajal kodus (1)

Toimetaja: Triin Oja

Erakonna Isamaa juhatuse liige, justiitsminister Urmas Reinsalu põhjendas EKRE populaarsuse tõusu asjaoluga, et EKRE toetajad püsivad kodus ning olid seetõttu küsitlejatele kättesaadavad.

Reinsalu sõnul püsivad EKRE toetajad palavate suveilmade ajal rohkem kodus, neil ei ole aega minna randa, reisida, tegeleda põllumajandusega ja nii edasi. "Suvel tuleb ennast korralikult välja puhata. Erakonna Isamaa toetus tõuseb, kui inimesed puhkuselt tagasi tulevad," vahendas BNS Reinsalu sõnu.

Reformierakonna toetus oli juulis 29,6 protsenti, mis on käesoleva aasta kõige madalam tulemus. Detsembris toetas Reformierakonda 27,8 protsenti, tänavu märtsis aga 34,1 protsenti valimisealistest kodanikest, selgus BNS-i ja Postimehe tellitud uuringufirma Kantar Emor juuli lõpus läbiviidud küsitlusest. 

Suuruselt teise toetusega oli juulis Keskerakond, mida toetas 23,8 protsenti küsitletud kodanikest. See oli Keskerakonna kõrgeim reiting sel aastal, veel novembris oli peaministripartei toetus aga 26 protsenti, misjärel see oli umbes viie protsendipunkti võrra langenud. 

Kolmanda toetusega oli juulis EKRE, mida toetas 21,8 protsenti kodanikest. Nii kõrge pole EKRE toetus varem kunagi olnud, erakonna eelmine reitingu lagi oli aprillis, kui seda toetas 19,1 protsenti kodanikest.

Neljanda toetusega on Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE), mida pooldas juulis 12,8 protsenti. Kuu varem toetas SDE-d 13,5 protsenti vastanutest.

Populaarsuselt viies oli erakond Isamaa, mida juulis eelistas 5,3 protsenti. Juunis pooldas Isamaad 6,6 protsenti kodanikest.

Kuuendal kohal on Vabaerakond 3,0 protsendiga, Eestimaa Rohelisi pooldas juulis 2,9 protsenti, Eesti Iseseisvusparteid 0,5 ja Rahva Ühtsuse Erakonda (RÜE) 0,2 protsenti küsitluses oma poliitilise eelistuse öelnud vastajatest.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...