SIIRI SISASK: Ühe juhtumi pärast ei tohiks inimesele kriipsu peale tõmmata

"Vägivallatseja on ikkagi see, kes oma tegu plaanib," ütles laulja Siiri Sisask. "Ma ei usu elu sees, et Ojasoo plaanis oma tegu ette. Siin on mõtlemiskoht, kas Ojasood ikka on õige nimetada vägivallatsejaks."

Pilt: Scanpix
Arvamus Eesti

SIIRI SISASK: Ühe juhtumi pärast ei tohiks inimesele kriipsu peale tõmmata (2)

Urmas Kaldmaa

"Vägivallatseja on ikkagi see, kes oma tegu plaanib," ütles laulja Siiri Sisask. "Ma ei usu elu sees, et Ojasoo plaanis oma tegu ette. Siin on mõtlemiskoht, kas Ojasood ikka on õige nimetada vägivallatsejaks."

Laulja Siiri Sisask nentis, et tema ei oleks 104 kodanikuaktivisti poolt presidendile saadetud avaldusele alla kirjutanud. "Olen teinud Tiit Ojasooga koostööd ja ta on väga hea lavastaja. Milline kunstnikunägemus!" kiitis Sisask. "Annab teist nii tugeva käega, nii visiooni- ja põhimõttekindlat noort lavastajat otsida."

Ojasoo on Sisaski sõnul hea organiseerimisvõimega ja väga laia perspektiivitajuga. "Ja ta on ka julge oma ettevõtmistes. Minul on temaga ainult head kogemused," kinnitas Sisask. "Ta on fantastiline inimene."

"Me tegelikult ju ei tea seda olukorda, kus Ojasoo niimoodi ägestus. Ma ei näinud seda olukorda pealt. Inimesed on emotsionaalsed, me ei ole kivikujud," rääkis Sisask. "Kui kaks inimest pärast seda juhtumit kokkuleppe saavutasid, siis rohkem polegi vaja."
"Vägivallatseja on ikkagi see, kes oma tegu plaanib," ütles Sisask. "Ma ei usu elu sees, et Ojasoo plaanis oma tegu ette. Siin on mõtlemiskoht, kas Ojasood ikka on õige nimetada vägivallatsejaks."

"Ma muidugi ei taha öelda seda, et keegi tohib teist tõugata või lüüa, see on tõesti liiast, aga selliste värvikate isikute puhul võivad tekkida lavastamisel konfliktid," rääkis Sisask. "Olen näinud lavastajaid, kelle ühe lause peale pool truppi lihtsalt hakkab nutma."

"See, et inimesel tahetakse võtta ära õigus lavastada ja oma tööd teha, on täiesti ilmne ülekohus," arvab Sisask. "Ühe juhtumi pärast ei tohiks inimesele kriipsu peale tõmmata. Me kõik teeme aeg-ajalt vigu. Igalt poolt puhutakse praegu lõket suureks."
"Praegu vägivallatsetakse hoopis Ojasoo kallal," ütles Sisask. "Me peame andekaid inimesi enda kõrval hoidma. Ma arvan, et sellepärast andestas ka president Ojasoole. Kõigile tuleb anda võimalus."

"Loomulikult ei aktsepteeri Eesti ühiskond vägivalda ega liigu ka sellise suhtumise poole. Vägivalla ja ülekohtu vastu on vaja võidelda," lõpetas Sisask.

 

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...