Tanel Kiik: Laari kritiseerides püüab päevapoliitik Ligi Reformierakonna siseprobleemidelt tähelepanu eemale juhtida

"Otsitud vastasseisude tekitamine on küll hõlbus võte enda siseprobleemidelt tähelepanu eemale juhtida, kuid teise poole suhtes ebaõiglane käitumisviis," tõdeb peaministri büroo juhataja Tanel Kiik, kelle sõnul on Reformierakond EKRE kombel  tegema hetkepoliitikat rünnates Vabariigi Presidendi valikuid. Reformierakondlane Jürgen Ligi teatas sotsiaalmeedias, et erakond ei pruugi Laari jätkamist Eesti Panga nõukogu esimehena toetada.

Pilt: Scanpix

Tanel Kiik: Laari kritiseerides püüab päevapoliitik Ligi Reformierakonna siseprobleemidelt tähelepanu eemale juhtida (3)

"Otsitud vastasseisude tekitamine on küll hõlbus võte enda siseprobleemidelt tähelepanu eemale juhtida, kuid teise poole suhtes ebaõiglane käitumisviis," tõdeb peaministri büroo juhataja Tanel Kiik, kelle sõnul on Reformierakond EKRE kombel  tegema hetkepoliitikat rünnates Vabariigi Presidendi valikuid. Reformierakondlane Jürgen Ligi teatas sotsiaalmeedias, et erakond ei pruugi Laari jätkamist Eesti Panga nõukogu esimehena toetada.

"Otsitud vastasseisude tekitamine on küll hõlbus võte enda siseprobleemidelt tähelepanu eemale juhtida, kuid teise poole suhtes ebaõiglane käitumisviis," kirjutab Kiik sotsiaalmeedias. "Mart Laar on Eesti Panga nõukogu esimehena tegutsenud kindlasti sõltumatult ja tuleb tunnistada, et olnud vägagi tihti ka valitsuse jaoks ebamugavalt kriitiline. Seda muuhulgas nii Ligi poolt viidatud riigieelarve kui aktsiisipoliitika osas."

"Kui nüüd päevapoliitik Jürgen Ligi nimetab Mart Laari parteipoliitikuks, siis see kõlab suisa tragikoomiliselt," nendib Kiik. "Mõeldes Laari poliitilisele tegevusele ning loomingule nendin, et mul on temaga mitmeidki maailmavaatelisi lahknevusi. Samas ei sega need eriarvamused mul nägemast Mart Laaris Eesti poliitika vaieldamatut suurkuju, kelle sõnavõtud kannavad üldjuhul päevapoliitikast laiemaid sõnumeid. Sellest ning tema otsustus- ja väljendusjulgusest annab parimat tunnistust Laari toetajate ning kriitikute ühtviisi suur arv."

"Reformierakonna ja EKRE lähenemine ei piirdu juba tükk aega enam ainult rahvuspõhise vastandumise ning kummastava koostööga Riigikogu juhatuse valimistel," kirjutab Kiik. "Ometi mõjub ootamatult, et nüüd asuvad nad EKRE eeskujul tegema hetkepoliitikat rünnates Vabariigi Presidendi valikuid. Valjuhäälne ainult enda tõe eest seismine toob küll palju meediakajastust ning pakub ilmselt rahuldustunnet, kuid ei teeni kuigi õilsat eesmärki. Parafraseerides ameerika kirjanik Jack Londonit: "Mõnd liiki tõed on tõesemad kui teised, mõnd liiki tõed on valed"."

Reform ei pruugi Laari jätkamist toetada

Reformierakondlase Jürgen Ligi sõnul ei pruugi tema kodupartei Mart Laari Eesti Panga nõukogu esimehe ametis jätkamist toetada, kuna Laar hoidub arvamuse avaldamisest Eesti praeguse rahanduspoliitika suhtes.

"Viie aasta eest küsis president meilt tuge Laari määramisele Eesti Panga nõukogu esimeheks. Nii toonane peaminister Andrus Ansip kui mina rahandusministrina toetasime teda kohe - ajalooliste teenete eest Eesti ees, alati pealegi koostöös meiega. Ainult hea meel oli mitte jätta ekspeaministrit raskes seisus maha. Lootsime ka, et Laar kannab oma hoiakutes Eesti poliitika järjepidevust - kui riigivalitsemise kultuur langeb ja rahanduses rumalusi tehakse, on temast ütlejat," märkis Ligi.  

"Nüüd küsitakse talle toetust teiseks ametiajaks ja oleme nõutud. Eesti Pank on enda kohta ülikriitiline valitsuse majanduspoliitika suhtes, aga Laar vaikib. Rahanduspoliitiku asemel on parteipoliitik, kes on andnud tingimusteta õnnistuse kõigele, mida tema partei Keskerakonnaga koos teeb. Mitte keegi ei ole kuulnud talt midagi valitsuse rumala, valel ajal ja üle võimete kulutamise kohta, eelarvereeglite lörtsimise kohta, ehkki varem püüdis ta meid üle trumbata lausa nende põhiseadusse kirjutamise nõudega. Talle sobib nüüd ka astmeline tulumaks ja aktsiisiralli. Aga põhjust pahandada jaguks pikemalt," kirjutas Ligi sotsiaalmeedias.

"Eesti Panga nõukogu esimees peaks olema rahanduspoliitik ja selles arvamusliider. Veidramaid seiku on, kuidas ta vaikib, kui Keskerakond teeb ammust VEB fondi saagat Reformierakonna mureks, ehkki fondi asutas Laari enda valitsus ja kontrollis ta enda juhitav Eesti Pank. Täna saadeti teema riigikogu saali lausa eriti tähtsa riikliku küsimuse pähe, ühel pulgal eesti keele, teaduse, julgeolekuga, puhtalt päevapoliitilise mänguna. Ja Laar ei ütle, et Eesti ei tohi võtta enda kanda Venemaa võlgu ega edendada nõukogude õigusjärglust. Väga keeruline saab seekord meie häãltega olema, aga vaja oleks neid selleks ametiks ühtmoodi opositsioonilt ja koalisioonilt," lisas Ligi.

3 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...