Tiia-Liis Jürgenson: Nõmme avas oma hinge

"Nädalavahetusel toimunud Nõmme Kevad sai tunda heldet suvist soojust, ent pilvitust taevast ja päikesepaistest olulisem oli nõmmekate rõõm ja innukus, millega kaasa löödi. Nõmme avas oma hinge ja näitas, kui palju loomingulisust, ilu ja hoolivust on seal peidus," kirjutab Nõmme linnaosa vanem Tiia-Liis Jürgenson.

Pilt: Erakogu

Tiia-Liis Jürgenson: Nõmme avas oma hinge

Nõmme linnaosa vanem Tiia-Liis Jürgenson

"Nädalavahetusel toimunud Nõmme Kevad sai tunda heldet suvist soojust, ent pilvitust taevast ja päikesepaistest olulisem oli nõmmekate rõõm ja innukus, millega kaasa löödi. Nõmme avas oma hinge ja näitas, kui palju loomingulisust, ilu ja hoolivust on seal peidus," kirjutab Nõmme linnaosa vanem Tiia-Liis Jürgenson.

Nädalavahetusel toimunud Nõmme Kevad sai tunda heldet suvist soojust, ent pilvitust taevast ja päikesepaistest olulisem oli nõmmekate rõõm ja innukus, millega kaasa löödi. Nõmme avas oma hinge ja näitas, kui palju loomingulisust, ilu ja hoolivust on seal peidus. 

 

Kevadpidu pani naabrid ühiselt pingutama

 

Nõmme Kevade tuumakaimaks ettevõtmiseks kujunes Lauliku tänava laat, mis sellel aastal köitis eriti arvukalt rahvast. Laada peamine innustav kogemus oli see, kuidas naabrid ühise asja nimel koos pingutasid. Avatud olid kaunid koduhoovid, kus jätkus mitmekülgset tegevust. Lisaks hoovikontsertidele toimusid improviseeritud ülesastumised otse tänaval. Keegi ei jäänud kõrvaltvaatajaks, kõik kes laadale tulid, said osatäitjateks soojal suvepäeval toimunud etendusel, kus polnud kõrvalisi rolle. Paljud laadal käinutest tunnistasid hiljem, et sellist ühisolemise tunnet, nagu Lauliku tänaval, pole nad kusagil mujal tundnud. Lisaks Lauliku tänava rahvale oli tegevusse haaratud ka ümberkaudsete Mesila, Varbola, Laane, Õitse ja Hommiku tänavate inimesed. Laiem kaasatus lisas uusi võimalusi. Järgmisel aastal tuleb Nõmme Kevade ettevõtmistega aktiivselt seotud elanike ringi veelgi laiendada, sest kes siis muu, kui nõmmekad ise, loovad traditsioone ja vormivad linnaosa ajalugu.

 

Nõmmel elavad andekad inimesed

 

Nõmme Kevad esindab väärikalt kodukandiliikumist, mis viimasel ajal on eriti noorte seas muutunud äärmiselt populaarseks. Nõmme Kevad, nagu ka Uue Maailma, Kassisaba ja Kristiine Päevad, näitavad, et tallinlased hindavad üha rohkem koduasumit, selle eripära, suhtlemist oma tänava ja naabruskonna rahvaga.

 

Sageli arvame, et suured asjad sünnivad meist kaugel, aga Nõmme Kevad meenutas taas, kui palju elab siinsamas meie keskel andekaid ja tegusaid inimesi. Suurepärane, et nad oma annet jagada soovivad, ega pea paljuks selle nimel tööd teha!

Helina Tilga keraamikastuudios kuhu Nõmme Kevadel olid oodatud kõik kunstihuvilised, sai jälgida kunstiteose sündi kavandist kuni valmis esemeni. Nõmme klaasi- ja keraamikastuudios julgustati külastajaid ise kätt proovima ja ehk avastas mõni külastaja endas just seeläbi kunstialge, mida tulevikus edasi arendada. Keraamik Kadri Kaerma keraamiliste vaaside, nõude jm toodete kõrval said lapsed teha pai Harjumaalt pärit talledele. Lisaks sellele jättis unustamatu maitse peremehe poolt valmistatud talusupp.

Valdeku tänaval Nõmme Maja aias toimunud kontserdil „Nõmme mustrid“, võis läbi päeva jälgida andekate nõmmekate ülesastumisi ja aplodeerides imestada, kust küll on leitud kõik need suurepärased tantsijad ja lauljad. Hämmastav, millist kunstilist küpsust ja esinemisjulgust näitasid Nõmme solistid, koorid, rahvatantsijad ja pillimehed!

 

Kordumatud kodukohvikud

 

Maitse üle ei vaielda, ent minu jaoks olid Nõmme Kevade suurimad staarid kordumatute maitsete ja haarava õhustikuga kodukohvikud. Neisse võis end jäägitult unustada! Kõigepealt lõhnad, mida mäletan lapseeast, kui vanaema tõelise võlurina köögis maitsvaid kaneelisaiakesi küpsetas! Nõmme kodukohvikutes sai see ääretult isiklik ja hell mälestus taas tõeks. Samas pakuti ka moodsama aja toite, ent kõigi kohvikute menüüd ühendas hubasus ja teadmine, et sind usaldatakse külalisena oma koju, et sulle soovitakse pakkuda parimat. Aitähh, kallid Nõmme kodukokad ja kohvikupidajad selle kordumatu elamuse eest!

 

Nõmmele pole võrdset

 

Igale inimesele tundub tema kodupaik see kõige, kõige, kõige. Aga usun, et väljendan Nõmme Kevade külastajate enamuse arvamust, kui väidan, et Nõmmele pole võrdset. Nõmme kevad lõhnab männivaigu ja õunapuude järele, siinne õhk heliseb vaikusest ja laste naerust. Nõmmel on ilus elada! Nõmme Kevad on selleks aastaks läbi, aga kevad ja suvi Nõmmel alles algavad! Nõmmekat Frideberg Tuglast parafraseerides tahaks peale Nõmme Kevadel käimist hõigata – Ilus, ilus, ilus on kodu, ilus on kodu, mida armastan!

Laadimine...Laadimine...