Varro Vooglaid heidab Youtube'ile ette maailmavaate diskrimineerimist

Youtube'i otsus klassifitseerida Objektiivi peatoimetaja süvariigiteemaline kommentaar vihakõneks on SAPTK-i juhatuse esimehe Varro Vooglaiu sõnul maailmavaadet ilmselgelt diskrimineeriv.

Pilt: Scanpix

Varro Vooglaid heidab Youtube'ile ette maailmavaate diskrimineerimist

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Youtube'i otsus klassifitseerida Objektiivi peatoimetaja süvariigiteemaline kommentaar vihakõneks on SAPTK-i juhatuse esimehe Varro Vooglaiu sõnul maailmavaadet ilmselgelt diskrimineeriv.

Youtube andis 4. detsembril Objektiivi toimetusele teada, et selle peatoimetaja Markus Järvi süvariigitemaatikat käsitlev nädalakommentaar ei ole kooskõlas ettevõtte vihakõnevastase poliitikaga. Kuna nädalakommentaar õhutas Youtube'i hinnangul isikute ja inimkoosluste vastu vaenu, eemaldaski meediaplatvorm videolõigu, edastas Vooglaid pressiteate vahendusel.

"Esiteks näitab Youtube'i käitumine taas, et oma kasutajatingimusi rakendatakse vägagi valikuliselt ja meelevaldselt ning pidevalt just konservatiivide hääle mahasurumiseks – tegemist on ilmselge diskrimineerimisega maailmavaatelisel alusel. Teiseks ilmneb siit, et vihakõneks võidakse tembeldada ka täiesti süütud, viisakad ja rahulikud arvamusavaldused. Kolmandaks vaatab siit suure tõenäosusega vastu väga alatu anonüümseks jäävate pealekaebajate tegevus," toonitas Vooglaid.

Tema sõnul on Youtube'i käitumine täiesti meelevaldne ja annab kinnitust vasakliberaalse ideoloogilise diktatuuri kehtestamisest sotsiaalmeedias.

"Kõnealuses videos ei ole midagi niisugust, mida saaks kuidagigi vihakõnena tõlgendada. Tegu on viisakas vormis poliitilise arvamuse väljendamisega. Seetõttu loodame, et tunnistate oma eksimust ja tühistate video eemaldamise otsuse," toonitas Objektiivi toimetus oma vaides, mida aga meediaplatvorm ei rahuldanud.

Youtube on Objektiivi videoid eemaldanud ka varem. Aasta alguses tsenseeris videojagamisplatvorm pealekaebajate tõttu Järvi kommentaari, milles tuli kõne alla homoorganisatsioonide riiklik rahastamine. Suvel eemaldas platvorm eelnevalt tsenseeritud kommentaari ning lisaks sellele ühe saate pealkirjaga "Fookuses:...". Sellele järgnes ka kolmanda Objektiivi video "Mis on kultuurimarksism?" mahavõtmine.

Süvariigiteemaline kommentaar on neljas Objektiivi video, mille YouTube oma platvormilt pealekaebuste tõttu eemaldab. Objektiivi videote eemaldamine on reeglina toimunud vahetult peale annetuskampaaniat või annetuskampaania ajal.

Vooglaiu kinnitusel pole Youtube andnud ühtegi selgitust selle kohta, mis täpsemalt Järvi nädalakommentaaris endast vihakõnet kujutas. Ühtlasi tegi Youtube Objektiivi kanalisse märkuse, et kanalile on seoses väidetavalt vihakõnet kätkenud video eemaldamisega antud hoiatus.

"Kuna tegu on esimese korraga, ei mõjuta see teie kanali toimimist. Teid hoiatatakse vaid ühe korra ja see hoiatus jääb teie kanalil kehtima. Kui te peaksite veel kord kasutajatingimusi rikkuma, siis saab teie kanal juba karistuse, mille kohaselt ei saa te ühe nädala jooksul materjali üles laadida, videoid avaldada ega ülekandeid teha," tsiteeris Vooglaid Youtube'i teadaannet.

Järvi kommentaari on endiselt võimalik Objektiivi portaalist vaadata.

Laadimine...Laadimine...