Aastavahetus saabub plusskraadidega, uuel aastal läheb aga külmaks

Ilmateenistuse prognoosi järgi saabub uus aasta plusskraadidega, ühtlasi on oodata vähest vihma. Uus nädal toob senisest märksa jahedama ilma ning õhutemperatuur võib langeda 15 miinuskraadini.

Pilt: Scanpix
Ilm

Aastavahetus saabub plusskraadidega, uuel aastal läheb aga külmaks

BNS

Ilmateenistuse prognoosi järgi saabub uus aasta plusskraadidega, ühtlasi on oodata vähest vihma. Uus nädal toob senisest märksa jahedama ilma ning õhutemperatuur võib langeda 15 miinuskraadini.

Ööl vastu laupäeva on pilves selgimistega ilm ja kohati sajab vähest vihma. Paiguti võib tekkida udu. Puhub edela- ja läänetuul 5-12, saartel ja rannikul puhanguti 15-18 m/s. Sooja on 3-6 kraadi. Peipsi järvel puhub edela- ja läänetuul 5-9, puhanguti 12 m/s. Laine kõrgus jäävabas vees on 0,5-1 meetrit. Kohati sajab vähest vihma ja nähtavus on mõõdukas. Sooja on 3-5 kraadi.

Päeval on pilves selgimistega ilm ja mitmel pool sajab vihma. Puhub edela- ja läänetuul 5-12, saartel ja rannikul puhanguti 15-18 m/s, õhtul tuul veidi nõrgeneb. Sooja on 4-7 kraadi. Peipsi järvel puhub edela- ja läänetuul 5-9, puhanguti 12 m/s. Laine kõrgus on jäävabas vees 0,5-1 meetrit. Kohati sajab vähest vihma ja nähtavus on mõõdukas. Sooja on 3-5 kraadi.

Ööl vastu uut aastat on pilves selgimistega ilm ja mitmel pool sajab vähest vihma. Puhub edela- ja läänetuul 5-11, öö hakul rannikul puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus 0 kuni +5 kraadi.

Pühapäeva öösel on pilves selgimistega ilm ning mitmel pool sajab vähest vihma. Puhub edela- ja läänetuul 5-11, öö hakul rannikul puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus 0 kuni +5 kraadi. Päeval on pilves ilm ja mitmel pool sajab vihma, õhtul ka lörtsi, Lõuna-Eestis võib sadu tihedam olla. Puhub läänekaare tuul 3-9 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus 0 kuni +5 kraadi.

Esmaspäeva öösel on pilves ilm. Öö hakul sajab vihma ja lörtsi, hommikuks läheb sadu üle lumeks. Tuul pöördub põhjakaarde 3-10, rannikul puhanguti 12 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus -1 kuni +2 kraadi. Päeval on pilves ilm ning sajab lörtsi ja lund. Puhub põhja- ja kirdetuul 4-10, rannikul puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus -1 kuni -3 kraadi ning teed muutuvad libedaks.

Teisipäeva öösel on pilves selgimistega ilm ja mitmel pool sajab vähest lund. Puhub kirde- ja idatuul 2-8 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus -3 kuni -10 kraadi. Päeval on pilves selgimistega ilm ning mitmel pool sajab vähest lund. Puhub kirde- ja idatuul 2-8 m/s. Külma on 3-10 kraadi.

Kolmapäeval tugevneb Põhja-Euroopa kohal kõrgrõhkkond. Samal ajal liigub Lõuna-Rootsist üle Läänemere Leedu suunas madalrõhkkond. Eesti jääb kahe rõhuala piirimaile. Praegustel andmetel tihe sajuala Eestisse ei ulatu ja lund sajab põhiliselt põhjarannikul. Madalrõhkkonna liikumistrajektoori ja sellest tulenevalt ka saju ulatust täpsustame järgnevatel päevadel. Külma on 7-12, selgema öö korral 15 kaadi. Tuul pöördub idakaarde ja tugevneb ning muudab enesetunde veel kõledamaks.

Neljapäeval jääb Läänemere ümbrus mitme rõhuala piirimaile. Kohati sajab lund ja tuul nõrgeneb. Külma on 8-13, päeval 6-11 kraadi, õhtu poole ilm külmeneb.

Laadimine...Laadimine...