Alanud nädal tuleb jahe ja sajune

Teisipäeval koondub kõrgrõhkkond Peipsi taha ja selle lääneserv katab Eestit. Öö on rahulik ja laialdaselt on ka selget taevast ning õhutemperatuur langeb sisemaal 2-6 külmakraadini.

Pilt: Scanpix
Ilm

Alanud nädal tuleb jahe ja sajune

Teisipäeval koondub kõrgrõhkkond Peipsi taha ja selle lääneserv katab Eestit. Öö on rahulik ja laialdaselt on ka selget taevast ning õhutemperatuur langeb sisemaal 2-6 külmakraadini.

Teisipäeva jooksul suureneb Läänemere poolt madalrõhkkonna surve ja tõstab kagutuule tugevamaks, saartel on pärastlõunal puhanguid kuni 14 m/s. Sadu ei jõua ja veel on laiguti ka päikest näha. Sooja tuleb 1-5 kraadi.

Kolmapäeval liigub uus osatsüklon Rootsi rannikule ja jätkub kagutuule tugevnemine ning päeval on sisemaal puhanguid 15 m/s, saartel kuni 20 m/s. Mandril suurt sadu oodata ei ole, vaid üksikutes kohtades võib veidi lörtsi või uduvihma langeda ning seda suurema tõenäosusega Lääne-Eestis. Tihedam lörtsi- ja vihmasadu jõuab õhtul saartele. Õhutemperatuur jääb öösel sisemaal vahemikku -1 kuni -6, saartel ja läänerannikul 0 kuni +4, päeval 1-4, saartel kuni 6 kraadi..

Kui neljapäeval peaks madalrõhkkond Rootsi rannikult Soome liikuma, jõuab Eestisse sadu vaid algul lume ja lörtsina ning saartest alates läheb sadu üle vihmaks. Tuul on väga tugev, puhub kagust ja lõunast, seejärel pöördub edelasse. Õhutemperatuur jääb vahemikku -3 kuni +2, saartel kuni +6 kraadi. Päev tuleb vihmahoogude ja tugeva edelatuulega ning õhutemperatuur tõuseb üle +5, saartel kuni 10 soojakraadini. Kui aga neljapäeval jõuab madalrõhkkond Rootsi rannikult Liivi lahele ja suundub sealt edasi Läti poole, on Eestis oodata luud ja lörtsi, puhub tugev idakaare tuul ning päevane õhutemperatuur jääb vaid 0 ümbrusse.

Tihedam laussadu eemaldub reedeks, kuid madalrõhkkonna serva mööda kandub üle Eesti sajuhooge. Valmis tuleb olla nii lörtsiks kui vihmaks. Õhutemperatuuri arvutused annavad ööks võrdsed võimalused nappidele pluss- ja miinuskraadidele, päevane tõus ulatub soojema variandi korral 5-10 plusskraadini. Jahedama olukorra korral jääb õhutemperatuur nulli kanti.

Laupäeva öösel on madalrõhkkonna mõju nõrgem ja saju võimalus väiksem ning ilm rahulikum. On soodsad tingimused õhutemperatuuri languseks nulli ümbrusse ja alla selle. Päeval jõuab Skandinaavia põhjatippu uus madalrõhkkond, laieneb Läänemere suunas ja toob meile lörtsi ja vihma ning tõstab tuule tugevaks. Õhutemperatuur tõuseb Lääne-Eestis üle +5 kraadi, idapool võib veidi madalamaks jääda.

Pühapäeval jääb Läänemere ümbrus madalrõhkkonna mõjusfääri ning lörtsi- ja vihmahoogude tõenäosus on suur. Tuul sisemaal nõrgeneb, saartel on tuul tugev. Öö on nulli lähedane, päev mõne plusskraadiga.

Esmaspäeva öösel on eemalduva madalrõhkkonna järel veel sajuhooge sagedasti, päeval hõredamalt. Ilm on jahe. Öösel jääb õhutemperatuur nulli kanti, päeval tuleb paar kraadi sooja.

Laadimine...Laadimine...