Alanud nädala ilm püsib pigem sajune ja tuuline

Ilmateenistuse andmeil alanud nädalal suvist sooja oodata ei ole ja ilm püsib jätkuvalt pigem sajune ning tuuline.

Pilt: Scanpix
Ilm

Alanud nädala ilm püsib pigem sajune ja tuuline

Ilmateenistuse andmeil alanud nädalal suvist sooja oodata ei ole ja ilm püsib jätkuvalt pigem sajune ning tuuline.

Teisipäeval suundub madalrõhkkond Lapimaale ja teise osana laieneb Venemaa põhjaaladele ning Eesti jääb selle servaalale. Öö on enamasti sajuta, päeval areneb aga rünksajupilvi. Hoovihma tõenäosus on üle Eesti suur, võib olla äikest. Puhub võrdlemisi tugev edela- ja läänetuul, puhangud ulatuvad 14 m/s, pärastlõunal pöördub tuul lääne poolt alates loodesse ning saartel võib olla puhanguid kuni 17 m/s. Õhutemperatuur langeb öösel sisemaal paar kraadi alla 10 kraadi, meretuulega rannikul on sooja kuni 14, päeval 15-20 kraadi.

Kolmapäeval jääb Eesti madalrõhkkonna edelaserva mõjusfääri. Öösel on sajuhooge hõredamalt, hommikul ja päeval taas laialdaselt. Puhub tugev lääne- ja loodetuul, rannikul on puhanguid kuni 17 m/s. Sooja on öösel 9-14, päevaks saabub jahedam õhumass ja sooja 13-17 kraadi.

Neljapäeval madalrõhkkonna mõju väheneb ja tõusva õhurõhu foonil on öösel sajuhooge harva. Päev näitab ennelõunal päikest, mis aitab niiskusel maapinnalt üles kerkida ning annab toidet rünksajupilvedele, millest sajab siin-seal hoovihma. Puhub võrdlemisi tugev lääne- ja loodetuul. Jahedas õhumassis langeb öösel temperatuur 7-10, meremõjuga rannikul kuni 13 kraadini, päeval tõuseb 14-18 kraadini.

Reedel jääb Venemaa kohale madalrõhkkond tiirlema, samal ajal sirutub Kesk-Euroopa kohalt kõrgrõhkkond Balti riikide poole. Kahe rõhuala piirimail on pilvi hõredamalt ja neist võib vaid üksikutes kohtades hoog vihma tulla. Lääne- ja loodetuul tasapisi nõrgeneb. Öösel langeb minimaalne temperatuur 6 kraadi ümbrusse, meremõjuga rannikul on kuni 13 kraadi, päeval 15-20 kraadi.

Laupäeval tugevneb Läänemere ümbruses kõrgrõhkkond ja selle mõjul peaks ka pühapäev suurema sajuta olema, siiski tõuseb pühapäeval üksikutes kohtades vihmahoo tõenäosus 50 protsendini. Tuul on võrdlemisi nõrk ja muutliku suunaga, pühapäeval pöördub tuul lõunasse ja saartel tugevneb. Sooja on öösel 5-10, meremõjuga rannikul kuni 15, päeval 17-21°C, pühapäeval võib ka paar kraadi kõrgemale tõusta.

Esmaspäeval suureneb madalrõhkkonna mõju ja saju võimalus suureneb. Tuul pöördub lõunakaarest läänekaarde ja võib tugevamaks tõusta. Sooja on öösel 8-12, meremõjuga rannikul kuni 15 kraadi, päeval tõuseb 18-21 kraadini.

Laadimine...Laadimine...