Alanud nädala ilm tuleb südatalvine

Ilmateenistuse andmeil tuleb alanud nädala ilm südatalviselt külm ja oodata on ka lumesadu.

Pilt: Scanpix
Ilm

Alanud nädala ilm tuleb südatalvine

Ilmateenistuse andmeil tuleb alanud nädala ilm südatalviselt külm ja oodata on ka lumesadu.

Teisipäeval kaugeneb madalrõhkkond Kesk-Venemaale, selle mõju Läänemere ümbrusele väheneb ja paiguti muutub taevas selgemaks, mõnes kohas sajab vahetevahel ikka lund. Tuul ööks rahuneb ja on muutliku suunaga, päeval pöördub kagusse ning õhtul muutub saartel tuntavamaks. Külma on 2-8 kraadi.

Kolmapäeval tugevneb Põhja-Euroopa kohal kõrgrõhkkond, samal ajal liigub Lõuna-Rootsist üle Läänemere ja Leedu kagusse uus aktiivne madalrõhkkond. Praegustel andmetel jääb tihedama lumesaju põhjapiir Läti kohale ja Eestis sajab vaid kohati nõrka lund. Õhtupoole võivad aga Soome lahe kohale tekkivad lumepilved kanduda põhjarannikule. Külma on 7-12, saartel ja Edela-Eestis 2-7 kraadi, väga kõledaks muudab ilma aga tugev tuul. Öösel kagutuul tugevneb ja hommikul on puhanguid kuni 15, saartel ja rannikul kuni 20 m/s, päeval pöördub tuul kirdesse ja püsib õhtuni tugev.

Neljapäeval katab Venemaale kaugeneva madalrõhkkonna loodeserv veel Läänemere ümbrust. Vahetevahel sajab lund, sisemaal on sajuhood nõrgad, Eesti põhjaservas võib sadu tihedam olla. Kirde- ja põhjatuul on öösel veel väga tugev, päeva peale tasapisi nõrgeneb. Külma on sisemaal öösel 10-15, Kagu-Eestis kuni 18 kraadi. Päeval tuleb külma 8-12, Kagu-Eestis kuni 15 kraadi.

Reedel tugevneb kõrgrõhuhari ja nõrka lund võib vaid üksikutes kohtades sadada. Tuul puhub öösel põhjakaarest ning on öö hakul veel tugev, hommikuks aga nõrgeneb. Õhtupoolikul pöördub edelasse ja tugevneb. Külma on mandril öösel 10-15, Kagu-Eestis kuni 20 kraadi. Päeval tuleb külma 7-12, Kagu-Eestis kuni 14 kraadi.

Laupäeval liigub Norra merelt aktiivne madalrõhkkond üle Skandinaavia põhjatipu ja selle lõunaserva mööda liikuv pehmem õhumass lükkab arktilise külma Läänemere äärest Venemaale. Tihe pilvevöönd toob lund, saartele ka lörtsi. Lõuna- ja edelatuul paisub öö hakul väga tugevaks ja püsib kogu päeva, õhtul nõrgeneb ja pöördub saartel loodesse. Külma on sisemaal öösel 10-15, Ida-Eestis kuni 18, pärast keskööd Lääne-Eestis temperatuur tõuseb ning on hommikul 0 kuni -5, päeval saartel kuni +1 kraad, Kesk- ja Ida-Eestis jääb päeval 7-12 külmakraadi piiresse.

Pühapäeva öösel sajab eemalduva madalrõhulohu mõjul veel lund. Päeval tugevneb üürikeseks kõrgrõhuhari ja saju võimalus on väiksem. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on saartel ja läänerannikul -3 kuni +2 kraadi, mandri sisealadel öösel -7 kuni -13, päeval -2 kuni -8 kraadi.

Esmaspäeval tõstab uus lähenev madalrõhkkond kagu- ja idatuule tugevaks, toob lumesaju ja ilm on talviselt külm.

Laadimine...Laadimine...