Alanud nädalal on oodata vihmast ilma

Alanud nädalal on oodata vihmast ilma, sooja tuleb kuni 20 kraadi.

Pilt: Scanpix
Ilm

Alanud nädalal on oodata vihmast ilma

Alanud nädalal on oodata vihmast ilma, sooja tuleb kuni 20 kraadi.

Teisipäeval jääb Eesti madalrõhkkonna mõjusfääri, mille serva mööda kandub lõunavoolus niiskust põhja poole. Öö on vaid üksikute sajuhoogude, aga udulaamadega ja vaikne. Sooja tuleb 9-11, rannikul kuni 15 kraadi. Päeval sajab hoovihma laialdaselt. Puhub nõrk põhjakaare tuul. Õhutemperatuur on sajuhoogude all vaid 16 kraadi piires, kuivematel tundidel tuleb sooja 19-20 kraadi, vahendas BNS.

Kolmapäeval jääb Eesti kõrg- ja madalrõhkkonna piirimaile. Öösel on taas sajuhooge harva, päeval laiguti üle Eesti. Põhjakaare tuul tugevneb. Õhutemperatuur langeb sisemaal alla 10 kraadi, rannikul tuleb sooja kuni 15 kraadi. Päeval tuleb sooja 16-19 kraadi.

Neljapäeval tugevneb kõrgrõhuhari ja ilm on suurema sajuta. Puhub tugev loodetuul, õhtu poole pöördub läänekaarde. Öösel tuleb sisemaal sooja 8-13, rannikul kuni 16 kraadi. Päeval tuleb sooja 16-20 kraadi.

Reedel saabub uus madalrõhkkond Skandinaaviast üle Läänemere ja selle serva mööda liigub meile veidi soojemat, aga taas ka niiskemat õhku. Öösel jõuavad vihmapilved Lääne-Eestisse ja päeval on saju võimalus kõikjal suur. Tuul puhub läänekaarest ja tugevus võib madalrõhkkonna aktiivsusest olenevalt veel muutuda. Õhutemperatuur on öösel sisemaal 7-12, rannikul kuni 17 kraadi. Päevasooja on oodata 17-20, sajupilvede all paar kraadi vähem.

Laupäeval liigub madalrõhkkond üle Soome Venemaa poole ja selle servas sajab öösel ja hommikul vihma. Keskpäeval lääne poolt alates ilm paraneb - pilvisus hõreneb ja sadu lakkab. Puhub võrdlemisi tugev läänekaare tuul, õhtul nõrgeneb. Sooja tuleb öösel sisemaal 8-13 ja rannikul kuni 17, päeval 16-20 kraadi.

Pühapäeval väheneb madalrõhkkonna mõju. Öö on suurema sajuta, päev üksikute sajuhoogudega. Tuul puhub läänekaarest. Õhutemperatuur on öösel sisemaal 6-11, rannikul kuni 16 kraadi. Päeval tuleb sooja 15-18 kraadi.

Esmaspäeval liigub üle Eesti kõrgrõhuhari. Öö on kuiv ja kui läänest läheneva madalrõhkkonna pilved veel ei jõua, siis peab ka päeva sajuta vastu. Tuul pöördub lõunakaarde ja tugevneb. Õhutemperatuur on öösel sisemaal 6-10, rannikul kuni 15 kraadi. Päeval tuleb sooja 15-18 kraadi.

Laadimine...Laadimine...