Järgmine nädal toob kuni 11 külmakraadi

Kui aastavahetus tuleb veel plusskraadidega, siis uuel nädalal läheb ilm järsult jahedamaks ning kohati võib õhutemperatuur langeda 11 miinuskraadini, prognoosib ilmateenistus.

Pilt: Scanpix
Ilm

Järgmine nädal toob kuni 11 külmakraadi

Kui aastavahetus tuleb veel plusskraadidega, siis uuel nädalal läheb ilm järsult jahedamaks ning kohati võib õhutemperatuur langeda 11 miinuskraadini, prognoosib ilmateenistus.

Neljapäeva öösel on Baltimaade kohal kõrgrõhuhari, mis rahustab tuule ja hoiab ilma sajuta ning võrdlemisi selge taevaga. Õhutemperatuur langeb -2 kuni -7 kraadini, vaid rannikul jääb 0 kraadi ümbrusse. Samal ajal laieneb Norra merelt üle Skandinaavia uus võimas madalrõhkkond ja selle survel pöördub Läänemere ääres tuul edelasse ning tugevneb hommikuks. Päevaks kandub madalrõhkkonna lõunaserva mööda soojem ja niiskem õhumass. Ennelõuna on sajuta, pärastlõunal sajab Eesti lääneservas nõrka vihma, õhtul sisemaal ka lörtsi. Õhutemperatuur tõuseb keskpäevaks Lääne-Eestis vahemikku 0 kuni +4 kraadi, Ida-Eestis on veel vahemikus 0 kuni -3 kraadi, õhtuks tõuseb sealgi üle 0 kraadi, vahendas BNS.

Reedel laiub mitmeosaline ja võimas madalrõhuala Gröönimaa rannikult üle kogu Põhja-Euroopa ning Läänemere ümbrus jääb madalrõhuala tuulisesse ja sooja lõunaserva. Vahete-vahel sajab nõrka vihma, öösel tuleb Ida-Eestis sekka ka lörtsi. Edela- ja läänetuule puhanguid on 15 m/s. Õhutemperatuur on ööpäeva jooksul vahemikus +1 kuni +6 kraadi, üksnes Kagu-Eestis võib öö hakul veel 0 kraadi lähedal olla.

Laupäeval liigub Skandinaavia põhjatippu uus madalrõhkkond, surve Läänemere ümbrusele on ikka suur ning edela- ja läänetuul on jätkuvalt tugev. Mõnes kohas sajab vähest vihma. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel vahemikus +3 kuni +7 kraadi.

Pühapäeval liigub aktiivne madalrõhkkond edasi üle Botnia põhjatipu Venemaale ja selle serva mööda lisandub niiskust. Öösel on Eesti kohal soe õhumass ja siin-seal sajab vihma. Puhub tugev edela- ja läänetuul. Päeval algab aeglane jahedama õhu sissetung ning pärastlõunal tulevad sajud sisemaal juba lörtsina, saartel ja rannikul veel vihmana. Tuul pöördub loodesse. Õhutemperatuur on vahemikus 0 kuni +5 kraadi, pärastlõunal see langeb.

Esmaspäeval koondub madalrõhkkond Venemaale ja selle lääneserva mööda tungib Eestisse külm õhumass. Aeg-ajalt sajab lörtsi ja lund. Tuul pöördub põhjakaarde ja võib päeval taas tugevneda. Õhutemperatuur on vahemikus 0 kuni -4 kraadi, päeva jooksul langeb märgatavalt.

Teisipäeval eemaldub madalrõhkkond kaugemale Kesk-Venemaale ja Läänemere idarannikul tugevneb kõrgrõhuhari. Kohati sajab lund. Põhjakaare tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel vahemikus -6 kuni -11 kraadi.

Kolmapäeval muutub kõrgrõhkkond Venemaa kohal võimsamaks ja selle lääneservas on meie ilm enamasti sajuta ja külm ning tugevnev ida- ja kagutuul muudab enesetunde veel kõledamaks.

Laadimine...Laadimine...