KEVAD JÕUAB KOHALE! Alanud nädalal läheb ilm soojemaks

Ilmateenistuse andmeil on alanud nädalal oodata mõningast ilma soojenemist ja kohati on alates neljapäevast oodata enam kui kümmet soojakraadi.

Pilt: Scanpix
Ilm

KEVAD JÕUAB KOHALE! Alanud nädalal läheb ilm soojemaks

Ilmateenistuse andmeil on alanud nädalal oodata mõningast ilma soojenemist ja kohati on alates neljapäevast oodata enam kui kümmet soojakraadi.

Teisipäeval suundub Stockholmi lähistele madalrõhkkond ja selle idaserva mööda liigub tihe lörtsi- ja vihmasadu üle Eesti. Päeval on sajuhooge hõredalt, õhtupoole lisandub edelavoolus niiskust ning uus vihmasadu laieneb Lõuna-Eestist põhja poole. Hiiu-, Saare-, Lääne- ja Harjumaale laussadu tõenäoliselt ei jõua. Lõuna- ja kagutuul tugevneb öösel puhanguti 15, saartel 18 m/s, päeval pöördub tuul edelasse ja on ikka tugev. Õhutemperatuur on öösel -1 kuni +4 kraadi, päeval tõuseb +8 kuni +10 kraadini, meretuulega rannikul on kuni +5 kraadi.  

Kolmapäeval liigub madalrõhkkond üle Soome Karjala poole ja selle järel on öösel lörtsi- ja vihmasadu tihedam Kesk- ja Ida-Eestis. Hommikul lisandub sajupilvi ka Lääne-Eestisse. Päeval tekib üle Eesti pilverünki, millest tuleb sajuhooge nii vihma kui lörtsina, pärastlõunal sajuhood hõrenevad. Puhub tugev lõuna- ja edelatuul, puhanguid on kuni 17 m/s. Õhutemperatuur on öösel -2 kuni +3, päeval +4 kraadist Lääne-Eestis kuni +8 kraadini idaservas.

Neljapäeval tugevneb kõrgrõhuvöönd. Öö on enamasti selge ja sajuta ning nõrgeneva läänekaare tuulega. Õhutemperatuur langeb sisemaal -1 kuni -3 kraadini, meretuulega rannikul on kuni +3 kraadi. Päev tuleb üksikute vihmahoogudega, suurem on saju võimalus Põhja-Eestis. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur on +5 kuni +10 kraadi.

Reedel tugevneb Põhja-Euroopa kohal külmas õhumassis tekkinud kõrgrõhkkond ja laieneb lõunaservaga üle Eesti. Öö on taas selgem, sajuta ja vaikne. Õhutemperatuur on -3 kuni +2 kraadi. Päeva pöördub õhuvool lõunakaarde ning Karpaatide kohalt läheneva madalrõhkkonna äärmine pilveserv võib Eesti kohale laieneda, kuid tõenäoliselt suuremat sadu neist veel ei tule. Tuul pöördub itta ja kirdesse ning tugevneb tasapisi. Õhutemperatuur tõuseb +10 kraadi ümbrusse, jahedam on meretuulega rannikul.

Laupäeval on õhuvool lõunakaarde avatud ja Valgevene kohale jõudnud madalrõhkkond liigub edasi põhja poole. On veel ebaselge, kas madalrõhkkonna trajektoor kulgeb üle Eesti või üle Venemaa lääneserva. Tänastel andmetel liigub madalrõhkkond otse Eesti suunas. Ida- ja kirdetuul tugevneb. Lörtsi- ja vihmasadu laieneb öösel lõunapiirilt üle Eesti. Päeval on sajuhooge hõredamalt, õhtul muutub vihmasadu tihedamaks. Arvestades lõunatsüklonitele iseloomulikku jõulist energiat ja mõningast ettearvamatust, siis vajavad nii saju ulatus kui tuule suund ja kiirus järgnevatel päevadel kindlasti täpsustamist. Õhutemperatuur on öösel 0 kuni +5, päeval +3 kuni +7, Ida-Eestis võib tõusta üle +10 kraadi.  

Pühapäeval madalrõhkkond eemaldub ja tõusva õhurõhu foonil on saju võimalus väiksem. Tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel 0 kuni +5, päeval +5 kuni 10 kraadi.

Esmaspäev tuleb kõrg- ja madalrõhkkonna piirimail põhiliselt sajuta. Lõunakaare tuul tasapisi tugevneb. Õhutemperatuur on öösel -1 kuni +4, päeval +5 kuni +10 kraadi.

Laadimine...Laadimine...