Kuumad ilmad said läbi

Üle Eesti läänest itta liikuv madalrõhulohk toob vastu pühapäeva öist äikest, millele järgneb valdavalt kena suvepäev, kuid koos vihmaga taanduva kuumalaine varjus ei ületa maksimaalsed õhutemperatuurid enam 23 soojakraadi.

Pilt: Scanpix
Ilm

Kuumad ilmad said läbi

Toimetaja: Juuli Nemvalts

Üle Eesti läänest itta liikuv madalrõhulohk toob vastu pühapäeva öist äikest, millele järgneb valdavalt kena suvepäev, kuid koos vihmaga taanduva kuumalaine varjus ei ületa maksimaalsed õhutemperatuurid enam 23 soojakraadi.

Ilmateenistuse teatel on ööl vastu pühapäeva vahelduva pilvisusega ilm. Kesköö paiku saartele jõudev tihedam sadu ühes äikesega laieneb üle mandri ida poole. Äikesega kaasneb nii tugevaid sajuhooge kui ka tuuleiile. Öö hakul puhub lõunakaaretuul, pärast keskööd pöördub tuul lääne poolt alates edelasse ja läände kiirusega 2-8, hommikul saartel ja rannikul puhanguti 12 m/s. Sooja on 13-18, Ida-Eestis kuni 21 kraadi.

Peipsi järvel puhub lõunakaaretuul 2-7 m/s, äikese ajal võib esineda tugevaid tuuleiile. Lainekõrgus on 0,3-0,7 meetrit. Võib olla üksikuid sajuhooge, hommikul jõuab kohale tihedam sadu ühes äikesega. Nähtavus on hea või mõõdukas. Sooja on 18-20 kraadi.

Pühapäeva hommikupoolikul on mandril vahelduva pilvisusega ilm ja mitmel pool sajab hoovihma. Ida-Eestis on äikest ja kohati võib sadu olla tugev. Keskpäevaks lääne pool ilm selgineb ning idapoolne sadu taandub järk-järgult Peipsi taha. Edela- ja läänetuul tugevneb 5-11, puhanguti kuni 15 m/s. Sooja on 19-24, rannikul kohati 16 kraadi.

Peipsi järvel tugevneb edela- ja läänetuul 5-9, puhanguti kuni 12 m/s. Äikese ajal võib esineda tugevamaid tuuleiile. Lainekõrgus on 0,5-1,2 meetrit. Sajab hoovihma ja on äikest, pärastlõunal sadu lakkab. Nähtavus on hea või mõõdukas. Sooja on 21-23 kraadi. 

Eeloleval nädalal sajab

Algava nädala esimeses pooles jääb Eesti kõrg- ja madalrõhuala kokkupuutepunkti, mis toob nii päikest kui ka hoovihma ja äikest.

Ööl vastu esmaspäeva on vähese pilvisusega sajuta ilm. Puhub edela- ja läänetuul 3-8, põhjarannikul puhanguti 14 m/s. Sooja on 10-15 kraadi. Esmaspäeva päeval on vähese pilvisusega sajuta ilm. Puhub edela- ja läänetuul 3-8, põhjarannikul puhanguti 14 m/s. Sooja on 10-15 kraadi. Esmaspäeva päeval on vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub edela- ja läänetuul 3-8, põhjarannikul puhanguti 14 m/s. Õhtul tuul nõrgeneb. Sooja on 19-24, rannikul kohati 16 kraadi.

Teisipäeva öösel on vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s. Sooja on 12-17 kraadi. Teisipäeva päeval on vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma ja esineb äikest. Puhub muutliku suunaga tuul 2-7 m/s, pärastlõunal valdavalt ida- ja kirdetuul 4-10, rannikul puhanguti 15 m/s. Sooja on 16-21, Lõuna-Eestis kuni 25 kraadi.

Kolmapäeva öösel valitseb vahelduv pilvisus. Mitmel pool on hoovihma ja võib tulla äikest. Puhub kirde- ja idatuul 5-11, rannikul puhanguti 15 m/s. Sooja on 9-15 kraadi. Kolmapäeva päeval on taevas samuti vahelduvalt pilves ja kohati sajab hoovihma. Puhub ida- ja kirdetuul 5-11, rannikul puhanguti 15 m/s. Sooja on 15-20 kraadi

Laadimine...Laadimine...