Lähipäevad tulevad sombused

Madalrõhkkondade ahel toob lähipäevadeks vihmast ja valdavalt plusskraadidega ilma.

Pilt: Ilja Matusihis / Pilt on illustratiivne
Ilm

Lähipäevad tulevad sombused

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Madalrõhkkondade ahel toob lähipäevadeks vihmast ja valdavalt plusskraadidega ilma.

Ilmateenistuse andmetel on ööl vastu teisipäeva pilves selgimistega ilm. Pärast südaööd sajab mitmel pool Lõuna- ja Lääne-Eestis vihma. Tuul pöördub lõunakaarest idakaarde kiirusega 2-7 m/s. Õhutemperatuur on mandril -2 kuni +2, saartel tuleb kuni 4 kraadi sooja. Teisipäeva päeval on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab vihma, pärastlõunal sajuvõimalus väheneb. Puhub valdavalt ida- ja kirdetuul 3-8, põhjarannikul puhanguti 14 m/s. Sooja on 2-6 kraadi.

Kolmapäeva öösel on pilvisus tiheneb ja pärast keskööd levib vihma- ja lörtsisadu läänest itta üle maa. Puhub idakaaretuul 4-10, hommikuks tugevneb ida- ja kagutuul 7-12 meetrini sekundis. Rannikul ulatuvad puhangud kuni 17 m/s. Õhutemperatuur on 0-3 kraadi. Kolmapäeva päeval on enamasti pilves ilm. Sajab vihma ja lörtsi ning kohati on sadu tugev. Puhub ida- ja kagutuul 7-12, rannikul puhanguti kuni 17 m/s. Pärastlõunal pöördub tuul lõunasse, saartel edelasse ja nõrgeneb. Sooja on 1-6 kraadi.

Neljapäeva öösel on pilves selgimistega ilm. Ida- ja Põhja-Eestis sajab vihma ja lörtsi, hommikuks sajuvõimalus väheneb. Puhub lõunakaaretuul 3-9, öö hakul rannikul puhanguti 14 m/s. Õhutemperatuur on 0-3 kraadi. Neljapäeva päeval on pilves selgimistega ilm ning kohati sajab vihma või lörtsi. Puhub lõunakaaretuul 2-7 m/s. Sooja on 2-6 kraadi.

Reedel sajab kaugeneva madalrõhkkonna järel veel lörtsi ja vihma, pärastlõunal sadu hõreneb, aga sekka võib tulla lumisemaid sajuhooge. Tuul pöördub läänekaarde ja võib võrdlemisi tugev olla. Õhutemperatuur on öösel -1 kuni +2, päeval 0 kuni +4 kraadi.

Laadimine...Laadimine...