Märtsi esimene nädal tuleb sajune ja nullilähedaste temperatuuridega

Märtsi esimesel kaheksal päeval on õhutemperatuur enamasti plusspoolel ning sajab lörtsi ja vihma.

Pilt: Scanpix
Ilm

Märtsi esimene nädal tuleb sajune ja nullilähedaste temperatuuridega

Märtsi esimesel kaheksal päeval on õhutemperatuur enamasti plusspoolel ning sajab lörtsi ja vihma.

Neljapäeva öö hakul liigub väike madalrõhkkond ühes vihma- ja lörtsisajuga üle Eesti ning selle järel tugevneb väike kõrgrõhuhari. Tuul pöördub kõikjal edelasse ja tugevneb puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on 0 kuni +2 kraadi. Hommikul ja päeval on mõnes üksikus kohas nõrka vesist sadu. Tuul tasapisi nõrgeneb ja pöördub õhtuks lõunakaarde ning sooja on 2-5 kraadi.

Reedel jääb Põhja-Euroopat katma mitmeosaline madalrõhuala ja selle serva mööda liigub uus osatsüklon Lätist üle Eesti kagunurga Venemaa poole. Öö hakul sajab vihma ja lörtsi, hommikuks muutub sadu lumisemaks. Päeval tugevneb üürikeseks lauge kõrgrõhuhari ja sajuhooge on harvem. Kuid juba õhtuks on merelt lähenemas uus madalrõhulohk ja jõuab tihedam sadu enamasti lörtsina, aga mõnes kohas ka vihma, Virumaal lumena. Tuul pöördub idakaarest üle põhja läänekaarde. Õhutemperatuur on öösel -2..+1, päeval tuleb 1-4 kraadi sooja.

Laupäeval liigub üle Eesti madalrõhulohk, mis toob enamasti lörtsi, sekka ka vihma. Õhtuks sajuhood hõrenevad ja muutuvad lumisemaks. Tuul puhub öösel edelast, hommikul Põhja-Eestist alates pöördub loodesse ja põhja. Õhutemperatuur on öösel -3 kuni +1, päeval 0 kuni +3 kraadi. Põhja-Eestis püsib temperatuur -1 kraadi piires, õhtul temperatuur langeb järk-järgult ka mujal alla nulli. Libeduseoht on suur.

Pühapäeval tugevneb Skandinaavia kohal kõrgrõhkkond ja laieneb Läänemere kohale. Samal ajal jõuab Läänemere lõunavete kohale uus madalrõhkkond. Kahe rõhuala piirimail pöördub tuul põhja ja kirdesse ning tugevneb päeval, kohati sajab lund ja lörtsi. Õhutemperatuur on öösel 0 kuni -5, pikemalt selgena püsiva taeva all võib paar-kolm kraadi madalamale langeda, päeval on temperatuur 0 kuni -3 kraadi. Kui soojem õhumass suudab Läti kohalt põhja poole pressida, siis tõuseb temperatuur üle nulli ja toob kaasa vesisema saju.

Uuel nädalal on suurte erinevuste tõttu prognoos ikka ebakindel ja seetõttu võib järgnevatel päevadel suuri muutusi ette tulla ning seda nii saju hulgas ja faasis kui tuuleväljas ja temperatuuris.

Kui esmaspäeval on suurem ülekaal põhjapoolsel külmal kõrgrõhkkonnal, siis võib meil vaid üksikutes kohtades veidi lund sadada. Puhub tugev kirdetuul ning õhutemperatuur on öösel 0 kuni -5, kohati kuni -8, päeval -2 kuni +3 kraadi.

Teisipäeval koondub kõrgrõhkkond Venemaale, samal ajal jõuab Läänemere lõunaossa uus madalrõhkkond. Kahe rõhuala piirimail püsib tuul tugevana ning puhub idast ja kagust. Kohati sajab lund ja lörtsi, saartel võib ka vihma tulla. Õhutemperatuur on öösel 0 kuni -5, selgema taeva korral võib temperatuur paar kraadi madalamale langeda. Päeval on temperatuur -1 kuni +3 kraadi.

Tõenäoliselt kolmapäeval pääseb lõunakaarest soojem ja niiskem õhumass Eestini, toob lörtsi ja vihma ning õhutemperatuur tõuseb. Öösel on õhutemperatuur -3 kuni +2, päeval tuleb 1-6 kraadi sooja.

Laadimine...Laadimine...