Nädala keskel võib tulla kuni 26 soojakraadi

Alanud nädala keskel võib kohati tulla kuni 26 soojakraadi, nädala lõpu poole läheb aga ilm taas veidi jahedamaks. Teisipäeval madalrõhkkond kaugeneb. Öö hakul eemalduvad vihmapilved ka Ida-Eestist ja pärast keskööd on ilm sajuta

Pilt: Scanpix
Ilm

Nädala keskel võib tulla kuni 26 soojakraadi

Alanud nädala keskel võib kohati tulla kuni 26 soojakraadi, nädala lõpu poole läheb aga ilm taas veidi jahedamaks. Teisipäeval madalrõhkkond kaugeneb. Öö hakul eemalduvad vihmapilved ka Ida-Eestist ja pärast keskööd on ilm sajuta

Päeval tugevneb üürikeseks lauge kõrgrõhuhari. Suuremal osal on ilm sajuta, kuid üksik lühiajaline vihmahoog siiski on võimalik. Puhub tugev edela- ja läänetuul, päeval on puhanguid 15, Soome lahel 18 m/s, õhtul tuul nõrgeneb. Sooja on öösel 13-18, sisemaal võib kohati 10 kraadi ümbrusse langeda, päeval tõuseb temperatuur 20-24 kraadini, vaid meremõjuga rannikul jääb alla 20 kraadi, vahendas BNS.

Kolmapäeva öö hakul on ilm vaikne ja sajuta. Pärast keskööd jõuavad Edela-Eestisse uue läheneva madalrõhkkonna vihmapilved, tuul pöördub kagusse ja muutub tuntavamaks. Sooja on 13-18 kraadi. Hommikuks jõuab madalrõhkkond Gotlandi lähistele ja päeval liigub üle Eesti ning toob rohket vihma ning on äikest. Liivi lahe ümnbruses saab keskpäevaks suurem sadu läbi ja õhtupoolikul hõreneb sadu järk-järgult ka mujal. Kagutuul tugevneb ja pöördub saartest alates edelasse, puhanguid on 15, Soome lahel kuni 18 m/s. Sooja on 18-23 kraadi, idapoolsetes maakondades kuni 26 kraadi.

Neljapäeva öösel madalrõhkkond ühes vihmapilvedega eemaldub ja tugevnev kõrgrõhuhari muudab taeva selgemaks. Öö hakul puhub tugev lääne- ja loodetuul, pärast keskööd nõrgeneb ja pöördub edelasse. Õhutemperatuur on öösel 12-17 kraadi. Päev tuleb suuremal osal sajuta, kuid mahasadanud vihmast niiske maapind võib anda lisatoidet pilvedele ja vihmahoog mõnes üksikus kohas on võimalik. Puhub mõõdukas edelatuul, vaid Soome lahe ääres võib olla puhanguid 14-15 m/s, õhtul ilm rahuneb. Sooja on 20-23 kraadi, meretuulega rannikul jääb alla 20 kraadi.  

Reedel jõuab Norra rannikule uus aktiivsem madalrõhkkond ja selle lohk liigub ööks ühes sajupilvedega Läänemerele. Pärast keskööd hakkab saartel vihma sadama ja hommikuks laieneb sadu üle Mandri-Eesti. Tuul pöördub kagusse ja muutub tugevamaks. Sooja on 11-15 kraadi. Päeval liigub madalrõhulohk üle Eesti. Ennelõuna on vihmane, on äikest, pärastlõunal Edela-Eestist alates sajud hõrenevad. Tuul puhub lõunakaarest ja tugevneb, õhtupoolikul on puhanguid 15 m/s. Sooja on 18-21, Lõuna-Eestis kuni 23 kraadi.

Laupäeval liigub madalrõhkkond üle Skandinaavia Botnia lahe äärde ja selle tihedam sajuvöönd eemaldub Soome kohale. Tõusva õhurõhu toel muutub veidi mõjusamaks lõunapoolne kõrgrõhuala. Kahe rõhuala piirimail on ilm kohatiste vihmahoogude ja tugeva edelatuulega. Sooja on öösel 12-17, päeval 17-21 kraadi.

Pühapäeval suundub madalrõhkkond edasi Soome ning Eesti jääb selle serva ja lõunapoolse kõrgrõhkkonna vahele, mis hoiab edelatuule väga tugeva. Kohati sajab hoovihma. Sooja on öösel 12-17, päeval 17-21 kraadi.

Laadimine...Laadimine...