Nädala lõpus tuleb taas mõnus kevadsoojus

Ilmateenistuse andmeil on nädala lõpuks oodata ilma soojenemist, ent tuleva nädala alguses võib ilm taas külmeneda.

Pilt: Scanpix
Ilm

Nädala lõpus tuleb taas mõnus kevadsoojus

BNS

Ilmateenistuse andmeil on nädala lõpuks oodata ilma soojenemist, ent tuleva nädala alguses võib ilm taas külmeneda.

Teisipäeval lisandub Venemaa Euroopa osa valitseva madalrõhuala süsteemi uus osatsüklon, mis liigub Ukrainast Venemaa keskoblastite kohale ning selle lääneserva mööda kandub Eestisse külm ja võrdlemisi niiske õhumass. Öösel sajab üksikutes kohtades lörtsi ja vihma, idapoolsetes maakondades võib ka nõrka lund tulla. Päeval on lörtsi- ja vihmahooge laialdasemalt. Puhub põhjakaare tuul 3-8, rannikul puhanguti 13 m/s. Õhutemperatuur on öösel -3 kuni +2 kraadi, päeval +3 kuni +8 kraadi.  

Kolmapäeval kaugeneb madalrõhkkond Põhja-Venemaale, kuid selle lääneserv ulatub ikka Eestini ning ilm on jätkuvalt kõle. Sajuhooge on öösel harva, päeval arenevatest rünksajupilvedest tuleb laialdaselt sajuhooge nii vihma kui lumekruupidena. Põhjakaare tuul nõrgeneb sisemaal 2-5, rannikul ulatub veel kuni 8 m/s. Õhutemperatuur langeb öösel sisemaal -1 kuni -5 kraadini, meretuulega rannikul on kuni +3 kraadi, päeval tõuseb temperatuur +3 kuni +8 kraadini.  

Neljapäeval madalrõhkkonna mõju tasapisi väheneb ja öö on valdavalt sajuta ning rahulik. Selgineva taeva all langeb õhutemperatuur sisemaal kuni -5 kraadini, meremõjuga rannikul on kuni +3 kraadi. Päeval on külmale õhumassile iseloomulikult soodsad tingimused rünksajupilvede arenguks. Kord siin, kord seal tuleb sajuhooge nii vihma kui lumekruupidena. Tuul pöördub läänekaarde ja on võrdlemisi nõrk. Õhutemperatuur tõuseb +6 kuni +9 kraadini, sajuhoogude all langeb +3 kraadi ümbrusse.  

Reedel tugevneb kõrgrõhkkonna mõju. Öö on sajuta ja nõrga loodetuulega. Päeval võib üksikutes kohtades hoog vihma tulla. Läänekaare tuul veidi tugevneb. Õhutemperatuur on öösel 0 kuni -4, meremõjuga rannikul kuni +3 kraadi. Päeval tuleb sooja 9-11, meretuulele avatud rannikul kuni 6 kraadi.

Laupäeval kandub kõrgrõhkkond Venemaale ning selle servas on Eestis öö selge ja sajuta. Päeval areneb küll pilverünki, kuid saju tõenäosus on siiski väike. Tuul pöördub lõunakaarde ja on võrdlemisi nõrk. Õhutemperatuur on öösel -3 kuni +3 kraadi. Päeval tuleb sooja 10-14, meretuulele avatud rannikul kuni 7 kraadi.

Pühapäeval püsib kõrgrõhkkonna ülekaal. Öö on taas selge. Päeval lisandub pilvi ja suuremal osal on ilm sajuta. Kuid Eesti lääne- ja põhjaservas pole vihmahood välistatud. Tuul muutub tuntavamaks. Õhutemperatuur on öösel 0 kuni +5 kraadi. Päeval tuleb sooja 12-15, meretuulele avatud rannikul kuni 7 kraadi.

Esmapäeva jooksul toimub tõenäoliselt ilmamuutus. Madalrõhuvöönd ühes sajuhoogudega liigub üle Eesti. Tuul pöördub järk-järgult põhjakaarde ja taas algab külmema õhu sissetung. Õhutemperatuur on öösel +2 kuni +7, sisemaal võib kohati 0 kraadi lähedale langeda. Päeval tuleb sooja 6-9 kraadi, Lõuna-Eestis tõuseb veel üle 10 kraadi.

Laadimine...Laadimine...