Oktoobri teine pool algab väheste vihmasadude ja muutliku ilmaga

Oktoobri teise poole alguseks on esmaspäevast alates oodata vähest vihma ja sügiseselt muutlikku ilma.

Pilt: Scanpix
Ilm

Oktoobri teine pool algab väheste vihmasadude ja muutliku ilmaga

Oktoobri teise poole alguseks on esmaspäevast alates oodata vähest vihma ja sügiseselt muutlikku ilma.

Ilmateenistuse teatel eemaldub esmaspäeva öösel kõrgrõhuhari Venemaa poole. Ilm on pilves selgimistega ja mitmel pool sajab vihma. Puhub lääne- ja edelatuul 3-9 m/s, hommikust alates tugevneb edela- ja lõunatuul 5-11, saartel ja rannikul puhanguti 15 m/s. Sooja on 4-9, rannikul paiguti kuni 12 kraadi. Esmaspäeva päeval on pilves selgimistega ilm ja kohati sajab vähest vihma. Puhub edela- ja lõunatuul 5-11, saartel ja rannikul puhanguti 15 m/s. Sooja on 10-15 kraadi.

Teisipäeva öö hakul eemaldub madalrõhulohk ühes sajuhoogudega Venemaale, ilm on vahelduva pilvisusega ja olulise sajuta. Puhub lääne- ja loodetuul 5-11, rannikul puhanguti 15 m/s. Sooja on 3-8, rannikul paiguti 11 kraadi. Teisipäeva päeval on vahelduva pilvisusega ilm ja kohati sajab vihma. Puhub lääne- ja loodetuul 5-11, rannikul puhanguti 14 m/s. Õhtul läheneb Läänemerelt uus madalrõhulohk, tuul pöördub lõunakaarde ja nõrgeneb 4-9 m/s. Sooja on 10-14 kraadi.

Kolmapäeval liigub üle Eesti väike osatsüklon. Öösel on pilves selgimistega ilm ja ajuti sajab vihma. Puhub edela- ja läänetuul 6-11, rannikul iiliti 15 m/s. Sooja on 5-9, rannikul kuni 12 kraadi. Kolmapäeva päeval on pilves selgimistega ilm ja ajuti sajab vihma. Puhub edela- ja läänetuul 6-11 m/s. Sooja on 8-12 kraadi.

Neljapäeval tugevneb pärast madalrõhulohu eemaldumist kõrgrõhuhari. Sajuvõimalus on öösel ja ennelõunal märksa väiksem, pärastlõunal võib Skandinaavia kohal aga areneda uus osatsüklon ja sel juhul ulatuvad selle idaserva vihmapilved Eestissegi. Kagu- ja idatuul tugevneb päeva jooksul. Õhutemperatuur on öösel sisemaal 0 kuni +5, madalamates kohtades võib termomeetrinäit kuni -2 kraadini langeda. Rannikul on sooja kohati kuni 7 kraadi, päeval 7-10 kraadi.

Reedel jääb ilma tegema madalrõhkkond. Selle täpne asukoht ja edasine liikumise trajektoor on veel selgusetu, kuid suure tõenäosusega tuleb ilm sajune.

Laadimine...Laadimine...