Talv ei taha taanduda: aprilli algus toob kuni üheksa miinuskraadi

Kuigi viimased päevad on olnud kevadiselt päikeselised ja soojad, ei taha talv siiski veel taanduda ja aprilli laguses langeb õhutemperatuur öösiti kohati üheksa miinuskraadini.

Pilt: Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv
Ilm

Talv ei taha taanduda: aprilli algus toob kuni üheksa miinuskraadi

Toimetaja: Sandra Lepik

Kuigi viimased päevad on olnud kevadiselt päikeselised ja soojad, ei taha talv siiski veel taanduda ja aprilli laguses langeb õhutemperatuur öösiti kohati üheksa miinuskraadini.

Pühapäeva öösel on pilves selgimistega ilm, vahendas BNS ilmateenistust. Mitmel pool sajab vihma, lörtsi ja lund. Puhub loode- ja põhjatuul 5-12, rannikul puhanguti 15-17, saartel kuni 20 m/s, hommikuks nõrgeneb veidi. Õhutemperatuur on vahemikus -3 kuni +2 kraadi. Päeval on vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab vähest lund ja lörtsi. Puhub põhja- ja loodetuul 4-10, rannikul puhanguti kuni 15 m/s, õhtuks nõrgeneb. Õhutemperatuur on vahemikus 0 kuni +3 kraadi.

Esmaspäeva ööse on selge või vähese pilvisusega sajuta ilm. Hommikul pilvisus tiheneb ning kohati sajab lund. Puhub valdavalt läänekaare tuul 2-8 m/s. Külma on 1-7 kraadi, rannikul tuleb kohati kuni +1 kraadi. Päeval on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool on lumehoogusid. Tuul pöördub kirdesse 2-8 m/s, pärastlõunal tugevneb saartel puhanguti kuni 15 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus 0 kuni +3 kraadi. 

Teisipäeva öösel on vahelduva pilvisusega ilm ja kohati sajab kerget lund. Kirde- ja idatuul pöördub hommikuks lõunakaarde 2-8 m/s. Külma on 2-8 kraadi. Päeval on vahelduva pilvisusega ilm ja kohati sajab kerget lund. Edelatuul tugevneb 5-10, puhanguti 14, saartel ja rannikul 8-13, puhanguti 17-20 m/s. Sooja on 1-4 kraadi. 

Kolmapäeval laieneb üle Skandinaavia põhjatipu liikuva madalrõhkkonna lõunaserv üle Läänemere, toob pilvi lisaks. Sajab lund ja lörtsi, Lääne-Eestis ka vihma. Öösel puhub edelatuul, hommikul lääne poolt alates pöördub loodesse ja võib tugev olla. Õhutemperatuur on öösel vahemikus -2 kuni +1 kraadi, saartel ja läänerannikul tuleb kuni +3 kraadi, päeval tuleb 0 kuni +3 kraadi.

Neljapäeva öö on praegustel andmetel sajuta, selgem ja mõõduka läänekaare tuulega ning karge - külma on 4-9 kraadi, vaid rannikul näitab termomeeter veidi üle 0. Hommikul algab lõunakaare tuule tugevnemine, sest Skandinaaviast läheneb uus madalrõhkkond. Eestisse jõuab ka lume- ja lörtsisadu. Õhutemperatuur on vahemikus -1 kuni +3 kraadi.

Laadimine...Laadimine...