Väheseid plusskraade on taas oodata uue nädala alguses

Kui alanud nädalal läks ilm järsult külmaks ning pakane püsib terve nädala, siis uue nädala algus pakub taas ka väheseid plusskraade, prognoosib ilmateenistus.

Pilt: Scanpix
Ilm

Väheseid plusskraade on taas oodata uue nädala alguses

Kui alanud nädalal läks ilm järsult külmaks ning pakane püsib terve nädala, siis uue nädala algus pakub taas ka väheseid plusskraade, prognoosib ilmateenistus.

Kolmapäeval katab võimas kõrgrõhuala kogu Põhja-Euroopat ja selle servas on Eestis ilm sajuta, selge taevaga ja väga külm. Idakaare tuul nõrgeneb ja õhutemperatuur langeb öösel vahemikku -13 kuni -18, Kagu-Eestis -20 kraadi ümbrusse, vaid saarte on õhutemperatuur veidi kõrgem. Päeval näitab termomeeter -5 kuni -10 kraadi, vahendas BNS.

Neljapäeval nihkub küll Läänemere kohale väheaktiivne madalrõhulohk, kuid selle tihedad sajupilved Eestini ei jõua. 60-ndast laiuskraadist põhja pool valitseb võimas kõrgrõhuala ja selle serv katab Eesti idaosa ning hoiab ilma olulise sajuta, üksnes Soome lahe rannikul võib kohati nõrka lund pudeneda. Idakaare tuul on tuntavam eelkõigeks Lääne-Eesti saartel, sisemaal püsib võrdlemisi rahulik ilm. Õhutemperatuur on öösel vahemikus -10 kuni -15 kraadi, meretuulega rannikul kuni -7 kraadi, päeval tõuseb -3 kuni -8 kraadini.

Reedel on ülekaalus kõrgrõhuvöönd ja ilm Eestis on ikka põhiliselt sajuta. Õrna lund võib pudeneda Soome lahe ääres ja ka Eesti idaservas. Tuul on sisemaal nõrk, rannikul mõõduka tugevusega. Õhutemperatuur on öösel saarte rannikul -5 kraadi ümbruses, sisemaal vahemikus -8 kuni -13 kraadi, kohati võib veel -15 kraadini langeda. Päeval on külma 2-7 kraadi.

Laupäeval liigub kõrgrõhkkond Eesti kohale, aga jääb tasapisi nõrgemaks ning taevas kattub õhukese pilvekihiga. Vaikse ja pilvise ilmaga on öine õhutemperatuur vahemikus -5 kuni -9 kraadi, öö hakul Lõuna-Eestis kuni -11kraadi ümbruses, päeval -2 kuni -6 kraadi.

Pühapäeval nihkub kõrgrõhuala lõuna poole, kuid põhja poolt survestav madalrõhkkonna mõju tõenäoliselt üle Soome lahe ei ulatu ning ilm püsib enamasti sajuta. Öö on vaikne, päeval võib läänekaare tuul tuntavamaks muutuda. Õhutemperatuur on öösel vahemikus -5 kuni -10 kraadi, päeval -2 kuni -6 kraadi.

Järgmise nädala esmaspäeval kõrgrõhkkond kaugeneb lõuna-kagu suunas ja madalrõhkkonna surve suurenemisel tugevneb läänekaare tuul ning sajab nõrka lund. Õhutemperatuur on öösel vahemikus 0 kuni -6 kraadi, päeval -2 kuni +1 kraadi.

Teisipäev tuleb kõrg- ja madalrõhkkonna piirimail olulise sajuta. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel vahemikus -1 kuni -6 kraadi, Kagu-Eestis võib paar-kolm kraadi madalam olla, päeval -2 kuni +1 kraadi.

Laadimine...Laadimine...