VALMISTU: Ilmateenistus andis tänaseks tormihoiatuse

Ilmateenistuse prognoosi järgi võib tänane tormituul tuua Läänemerele kuni 5,5-meetried lained, mistõttu on tänaseks antud tormihoiatus.

Pilt: Albert Truuväärt
Ilm

VALMISTU: Ilmateenistus andis tänaseks tormihoiatuse

Toimetaja: Sandra Lepik

Ilmateenistuse prognoosi järgi võib tänane tormituul tuua Läänemerele kuni 5,5-meetried lained, mistõttu on tänaseks antud tormihoiatus.

Läänemere põhjaosas ja Soome lahe lääneosas puhub edelatuul 14 kuni 19, puhanguti 25 m/s, vahendas BNS. Õhtul edela- ja läänetuul nõrgeneb 9 kuni 13, puhanguti kuni 18 m/s, pärast keskkööd tugevneb merelt alates uuesti 12 kuni 16, puhanguti 19, merel kuni 22 m/s. Laine kõrgus on 2 kuni 4,5 meetrit merel reedel kuni 5,5 meetrit. Ajuti sajab vihm, öösel lörtsi ja vihma. Nähtavus on enamasti mõõdukas.

Väinamerel, Liivi lahe põhjaosas ja Soome lahe idaosas puhub edelatuul 11 kuni 17, puhanguti 20 kuni 24 m/s, õhtul tuul järkjärgult nõrgeneb. Öösel puhub edela- ja läänetuul 8 kuni 13, puhanguti 15 kuni 18 m/s. Laine kõrgus on 1,5 kuni 3,5 meetrit, Väinamerel 1 kuni 1,7 meetrit. Ajuti sajab vihma, öösel ka lörtsi. Nähtavus on enamasti mõõdukas.

Enne tormi:

-  Korja õuest kokku tuulega lendu tõusta võivad esemed.

- Pargi sõiduk lagedale või garaaži.

- Arvesta võimalike elektrikatkestustega: varu koju piisavalt toitu ja jooki

- Tangi auto kütusepaak täis

 

Tormi ajal:

- Püsi siseruumides.

- Ära sõida autoga. Kui sõit on vältimatu, vali sobiv sõidukiirus ning arvesta teele langeda võivate puude või muude takistustega.

- Hoia eemale maha langenud elektriliinidest. Teavita neist Elektrilevi rikketelefoni numbril 1343 ja eluohtlikest olukordadest Häirekeskust numbril 112.

- Võimalusel väldi kütmist – korsten võib tugeva tuule tõttu tagurpidi käima hakata, st et kui tuul on väga suur võib see kaaluda üle korstna tavapärase tõmbe.

- Inimvigastuste ja otsest ohtu põhjustavate purustuste korral helista hädaabinumbril 112.

Laadimine...Laadimine...