VIDEO! OLE VALMIS! Täna õhtul tabab Eestit tige torm

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf edastas raskete ilmastikutingimuste tagajärgede likvideerimise töögrupi liikmetele valmisolekuteate, mille järgi tuleb töögrupi liikmetel teha ettevalmistusi ja olla valmis oma ülesannete täitmiseks võimalikes rasketes ilmaoludes.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv
Ilm

VIDEO! OLE VALMIS! Täna õhtul tabab Eestit tige torm

Toimetaja: Sandra Lepik

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf edastas raskete ilmastikutingimuste tagajärgede likvideerimise töögrupi liikmetele valmisolekuteate, mille järgi tuleb töögrupi liikmetel teha ettevalmistusi ja olla valmis oma ülesannete täitmiseks võimalikes rasketes ilmaoludes.

 

Ilmateenistus ja teeilmakeskus hoiatavad, et täna jõuab Eestisse torm, mis haarab enda alla terve maa ning toob endaga kaasa puude murdumist, elektrikatkestusi ja laevaliikluse häireid, vahendas BNS Postimeest. 

Ilmateenistuse teatel tugevneb täna kiiresti lõunaja edelatuul, mis puhub 12– 17, puhanguti kuni 25, saartel ja rannikul kuni 30 m/s. Õhtuks pöördub tuul läände ja loodesse. Teeilmakeskuse andmetel võivad tuuleiilid merel puhuda isegi 33 meetrit sekundis.

Tugevad tuuled saabuvad Eestisse üle Läänemere edela poolt. Prognoosi järgi tabavad kõige tugevamad tuuled Lääne-Eesti saari ning lääneja põhjarannikut kolmapäeval ajavahemikus kell 16–18.

Tormi toob täna üle Lõuna-Soome liikuv aktiivne tsüklon, mis toob Tampere-Jyväskylä-Kouvola piirile tiheda lumesaju, Helsingi piirkonda tugeva tuule koos vihmasajuga ning Eesti kohale vihma ja tormituuled, teatas teeilmakeskus. Madalrõhkkonna tagalas algab külma õhu sissevool Eestisse ja temperatuur langeb. Seega on kolmapäeval oodata tormikahjustusi ja elektrikatkestusi.

Merel võib esineda häireid laevaliikluses. Liikluses tasub olla tähelepanelik, kuna teedel võib olla takistusi.

Ilmateenistus andis tänaseks kogu Eestile teise astme hoiatuse, mis tähendab, et ilm on ohtlik. Teise astme hoiatus tähendab, et esineb tavatuid ilmastikunähtusi. Inimesed peaksid olema teise astme hoiatuste puhul väga tähelepanelikud ja jälgima pidevalt ilmaprognoosi. Järgida tuleb kõiki võimuesindajate poolt antud soovitusi.

Seoses tormihoiatusega on Tallinna linna raskete ilmastikutingimuste tagajärgede likvideerimise töögrupp kõrgendatud valmisolekus.

Klandorf edastas raskete ilmastikutingimuste tagajärgede likvideerimise töögrupi liikmetele valmisolekuteate, mille järgi tuleb töögrupi liikmetel teha ettevalmistusi ja olla valmis oma ülesannete täitmiseks võimalikes rasketes ilmaoludes.

"Tallinna ümbruse lahtede veetaset jälgitakse vastavate seiresüsteemide vahendusel,” ütles Kalle Klandorf. „Uudishimulikel ei soovitata minna muulidele ja mereranda kõrgeid laineid nautima, sest see on ohtlik ning võib päästjatele ja politseile lisatööd juurde tuua.”

Aknad ja uksed tuleb korralikult sulgeda, autosid ei soovitata puude alla parkida ning jälgida, et reklaamstendid ja muud reklaamalused oleks tormikindlalt kinnitatud. Hoovidest ja rõdudelt tuleks koristada kergesti lenduvad esemed ning võimaliku elektrikatkestuse tarbeks tasub varuda patareisid. Pooleli olevatel ehitusel tuleks jälgida tellingute püsivust ja lahtine materjal viia tuule eest varju.

Abitelefoni 1345 kaudu saab kutsuda abi ootamatute ja kiiret lahendamist vajavate tehniliste olmeprobleemide korral. Samuti saab abitelefoni kaudu anda linnale operatiivset teavet kiiret parandamist vajavatest olukordadest avalikes kohtades. Abitelefoni poole on võimalik pöörduda ka e-maili 1345@rescue.ee teel.

Kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks helistage hädaabinumbril 112.

Päästeamet soovitab inimestel teha tormiks ettevalmistusi ning käituda tormi ajal nii, et ei satuks ohtu enda või teiste elu ja tervis. Enne tormi saabumist on soovitav õuest kokku korjata tuulega lendu tõusta võivad esemed, sõiduk parkida garaaži või lagedale ja võimalike elektrikatkestustega arvestades varuda koju piisavalt toitu ja jooki. Tormi ajal on soovitav püsida siseruumides ja autoga mitte sõita. Kui sõit on vältimatu, tuleks valida sobiv sõidukiirus ning arvestada teele langeda võivate puude või muude takistustega. Võimalusel tuleks vältida kütmist, sest korsten võib tugeva tuule tõttu n-ö tagurpidi käima hakata.

Viimati tabas tugev torm Eestit oktoobri lõpus ning siis sai kõige suuremat kahju eeskätt Lõuna-Eesti.

Laadimine...Laadimine...